Krem antyseptyczny - jaki?

Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujemy, by czuć się pięknie i zdrowo? Co powoduje, że nasza skóra jest doskonale nawilżona, znikają cienie pod oczami, a cera jest świetlista i promienna? Wymieńmy się doświadczeniami!
Awatar użytkownika
sasetka
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:24

Krem antyseptyczny - jaki?

Post autor: sasetka »

Znacie jakiś dobry krem antyseptyczny łagodzący wszelkie podrażnienia i stany zapalne skóry? Czytałam, że takie kremy świetnie radzą sobie z trądzikiem i łojotokiem. Czy ktoś może używał czegoś takiego? Jakie są efekty?
szpilunia
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:13

Re: Krem antyseptyczny - jaki?

Post autor: szpilunia »

W takich przypadkach wcale nie jest potrzebna jakaś super droga kuracja u dermatologa, wystarczy zwykły krem antyseptyczny który można kupić za dosłownie grosze w każdej aptece. Ja na przykład używam Sudocremu, jest bardzo popularny i wydaje mi się że każdy ma go gdzieś u siebie w szafce. Jest skuteczny na takie problemy :)
Awatar użytkownika
sasetka
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:24

Re: Krem antyseptyczny - jaki?

Post autor: sasetka »

Ja co prawda nie posiadam, ale chętnie się zaopatrzę, skoro jest skuteczny. Do tej pory kojarzyłam go jakoś z niemowlętami. Mnie też nie bardzo stać na jakieś zabiegi laserowe czy inne cuda, bo to sporo kosztuje.
Lux
Posty: 16
Rejestracja: 03 lis 2011, 23:41

Re: Krem antyseptyczny - jaki?

Post autor: Lux »

Tego typu kremy są uniwersalne, starczy tylko znać nazwę a wszędzie ci napiszą, że dobry i pomocny, proponuje wam co jakiś czas zajrzeć na stronki typu http://www.facebook.com/maluszkowo.net , gdzie znajdziecie często dyskusje na temat sposobów, czy nawet porady jak właśnie poradzić sobie z jakimiś dolegliwościami i tego typu rzeczami.
Lux
Posty: 16
Rejestracja: 03 lis 2011, 23:41

Re: Krem antyseptyczny - jaki?

Post autor: Lux »

Witajcie, rozumiem że po tak długim czasie pewnie już dawno po problemie, dodając jeszcze do niego pewien fakt, sasetka wspomniała, iż kojarzyła go z niemowlętami, nie mógłbym przyznać lepszej racji. Gdyż jest to 100 % fakt, ale nie do końca taki prosty, gdyż u dorosłych tez jest wiele bardzo podobnych podrażnień jak u maluchów, także bez problemu można go też stosować u dorosłych, z równie skutecznym skutkiem :)
Awatar użytkownika
sasetka
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:24

Re: Krem antyseptyczny - jaki?

Post autor: sasetka »

Sudocrem rzeczywiście działa na trądzik i świetnie radzi sobie z wysuszaniem i gojeniem. Wyczytałam nawet, że ma zastosowanie przy podrażnieniach po goleniu i depilacji. No po prostu złot środek :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”