gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujemy, by czuć się pięknie i zdrowo? Co powoduje, że nasza skóra jest doskonale nawilżona, znikają cienie pod oczami, a cera jest świetlista i promienna? Wymieńmy się doświadczeniami!
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: kotsimon »

Takie "pryszcze" i krostki na nogach po goleniu, mogą być też skutkiem niewłaściwego używania maszynki do golenia. Przede wszystkim nie powinno się zbyt mocno dociskać maszynki do skóry, poza tym zakazane jest golenie na wodzie i mydle! Nie bez powodu w sklepie jest pełno żeli do golenia, które przygotowują skórę do kontaktu z maszynką. A jeśli chcemy użyć maszynki więcej niż raz czy dwa to lepiej nie czyścić jej przy pomocy gąbki czy ręcznika, bo to szybko stępia ostrze. Lepiej używać samej wody.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: coralie »

Golenie na wodę i mydło, albo na sucho to w ogóle hardcore! Nie wyobrażam sobie czegoś takiego, a już w ogóle najbardziej zwala mnie z nóg jak słyszę, że jakaś laska goli nogi maszynką od swojego faceta :lol:
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: Eewa »

Mój chłopak miewał zapalenie mieszków włosowych na twarzy po goleniu i pomógł mu krem z AA. W naszym przypadku, kiedy po goleniu nóg pojawiają się takie problemy to trzeba zadbać o nawilżenie skóry i zapomnieć o goleniu przynajmniej na tydzień.
certyfikowane_piekno
Posty: 16
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:15

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: certyfikowane_piekno »

W przypadku leczenia tego typu podrażnień z pewnością pomoże aloes w żelu, który jest dostępny w każdej aptece.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: dafne »

A wracając na moment do depilacji cukrem, to ostatnio natrafiłam w sklepie na gotową pastę cukrową i jestem nią mile zaskoczona. Ale sama jednak nie bawiłabym się w sporządzanie takiej pasty.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: coralie »

coralie pisze:Ostatnio zrobiły mi się straszne podrażnienia pod pachami. Zauważyłam to dzień po użyciu zwykłej jednorazowej maszynki do golenia. Użyłam pianki do golenia, ale mimo to pojawiły się pod skórą takie spore bolące krosty. Na początku wydawało mi się że to jakieś wewnętrzne zgrubienia. Już się wystraszyłam że tłuszczaki czy jakieś torbiele ale teraz to zaczyna się "uzewnętrzniać" - jest czerwonawe i boli przy dotyku. Oczywiście o dalszej depilacji nie ma mowy, dlatego zarastam od kilku dni :? Posmarowałam to sudocremem ale póki co krem nie radzi sobie. Może Wy mi poradzicie, czym to wyleczyć?

Z tych zmian pod pachami zrobiły mi się takie pryszcze ohydne. Na kilka dni odstawiłam dezodorant i nie goliłam pach :? ale potem ogoliłam i niestety posmarowałam tym samym dezodorantem w kulce, bo niedawno go kupiłam i jest prawie całe opakowanie. Minęło parę godzin i zaczęło mnie strasznie swędzieć i znowu mam takie pryszcze! uh! Dzisiaj już kupiłam jakiś dezodorant do skóry wrażliwej, ale znowu muszę wyleczyć te brzydkie wypryski...
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: Kenza »

To może zamiast odstawiać dezodorant znajdź taki, który to wyleczy. Sam pot chyba też nie jest najzdrowszy dla skóry, na nim zbierają się różne bakterie.
beautyme
Posty: 43
Rejestracja: 04 sie 2011, 07:15

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: beautyme »

to nie koniecznie musza to byc pryszcze, moga to byc wrastające włoski w skórę po goleniu to jest bardzo nie przyjemna sprawa i trzeba niestety cos z tym zrobic moja znajoma miała taki problem i lekarza zalecił jej depilacje laserowa bo podobno nie było innego wyjscia i poszła do studio laser na depilacje i od razu praktycznie po pierwszym zabiegu juz było lepiej
certyfikowane_piekno
Posty: 16
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:15

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: certyfikowane_piekno »

Gdy zawodzą naturalne środki, depilacja laserowa może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Jest to zabieg jednak dość kosztowny. Może lepiej byłoby skonsultować się ze specjalistą, który na pewno zastosuje odpowiednią metodą na tę dolegliwość?
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: Kenza »

A co się stanie jeśli nic nie zrobimy z włoskami wrastającymi po goleniu? Jedna z Was, napisała że trzeba wyeliminować ten problem, ale dlaczego?
Te zmiany skórne mogą się jeszcze pogłębić?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”