gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujemy, by czuć się pięknie i zdrowo? Co powoduje, że nasza skóra jest doskonale nawilżona, znikają cienie pod oczami, a cera jest świetlista i promienna? Wymieńmy się doświadczeniami!
Paulinka
Posty: 22
Rejestracja: 07 wrz 2010, 20:35

gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: Paulinka »

kochane, tak mnie natchneło ... jaką metodę depilacji stosujecie? Chodzi mi o depilację nóg. bo generalnie używam zwykłych jednorazowych golarek, kremy na mnie nie działają, wosku sie boję.
elektrycznego depilatora też. jakie macie doświadczenia? co jest najlepsze?

zauważyłam że po tych golarkach włosy mi znacznie szybciej odrastają a to koszmar bo w zimie nie chce mi się ciągle non stop codziennie golić nóg a wychodzi na to że będę zmuszona :oops:

jakie sa wasze sposoby ? metody ?
Awatar użytkownika
princesita
Posty: 43
Rejestracja: 06 wrz 2010, 21:05

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: princesita »

No ja stosuje tradycyjnie - krem do depilacji veet i jestem zadowolona, bo nie podrażnia mi skóry, jest nawilżona a nie wysuszona jak papier po zwykłej golarce- żyletce. Ale jak na ciebie kremy nie działają... a może źle je stosujesz? Np za krótko trzymasz? albo jakaś marka nie jest dobra dla Ciebie i powinnaś spróbować inną? Mnie ciekawi dziewczyny jak depilacja laserowa się sprawdza... opłaca sie to wogóle ? Bo mi się obiło o uszy że to nie jest wogóle dla każdego typu skóry? prawda to ?
olenka1987
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2010, 13:03

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: olenka1987 »

Ja używam depilatora z tą nasadką chłodzącą i powiem, że jest świetny prawie nic nie czuć bólu:) a efekt gładkich nóg utrzymuje się ze 3 tygodnie. To i tak zdecydowanie lepiej niż golenie nóg:P
Paulinka
Posty: 22
Rejestracja: 07 wrz 2010, 20:35

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: Paulinka »

a jakiej to firmy depilator ? Pewnie kosztował dużo... ale jeśli nie podrarznia skóry to chyba warto zainwestowac bo ja teraz po takim goleniu mam straszna skore nog i balsamy nie pomagają. Dermatolog powiedziala, ze dlugo potrwa zanim wyprowadze skóre z tego stanu :( a i bledne kolo bo caly czas robie to samo i dalej gole golarka.
poprosze o nazwe tego depilatora koniecznie :)
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: kotsimon »

princesita pisze:Mnie ciekawi dziewczyny jak depilacja laserowa się sprawdza... opłaca sie to wogóle ? Bo mi się obiło o uszy że to nie jest wogóle dla każdego typu skóry? prawda to ?


Generalnie depilację laserową poleca się tylko osobom o jasnej karnacji i jednocześnie ciemnych dość grubych włoskach, więc jest ona lekiem na naprawdę trudne do usunięcia innymi metodami owłosienie. Chciałam się na nią skusić rok temu, chociaż bałam się, że nie wystarczy mi pieniędzy jakie sobie na ten cel przeznaczyłam. Powiedziano mi że na nogi (bo o nogi mi chodziło) będę musiała mieć 4-5 zabiegów, no i za każdy się płaci :roll: więc to nie jest mały wydatek.

Ostatecznie zrezygnowałam z zabiegu, bo lekarz podczas konsultacji powiedział, że mam trochę jasne i słabe włoski i zabieg może w moim przypadku okazać się mało skuteczny. W dodatku byłam w salonie jakoś w lipcu i miałam już opaleniznę (szybko mnie chwyta słoneczko) i to też było przeciwwskazanie, bo lekarz stwierdził że jeśli jednak się zdecyduję na zabieg to muszę odczekać jakiś czas bez opalania :roll:
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: dafne »

Ja używam wosku i za pierwszym razem to jest meeega ból! Po pierwszym razie zniechęciłam się na rok czy nawet dłużej, ale później zobaczyłam na promocji wosk z veeta i się zdecydowałam i nie bolało aż tak strasznie. A teraz jak stosuje te plastry regularnie co miesiąc (bo częsciej nie ma potrzeby) to już jestem tak przyzwyczajona że prawie wcale nie czuje bólu. Nie wiem chyba po prostu tolerancja na ból się zwiększyła :)
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: JolaZ »

A ja widziałam depilator laserowy z remingtona? chyba? nie wiem nie pamiętam w dodatku do Newsweeka była reklama i kosztował ok. 1300 zł. Hmm myslicie że warto w to zainwestować? Czy któraś z Was słyszała o tym?
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: dafne »

Producent pisze coś takiego: "Zgodnie z badaniami Remington i–Light zapewnia znaczną redukcję owłosienia już po jednym zabiegu. Jednakże optymalne wyniki nie są zwykle osiągane po jednej sesji. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy powtórzyć zabieg, gdy tylko włosy zaczynają odrastać . Wyniki różnią się w zależności od indywidualnych cech użytkownika, jednak początkujące osoby powinny poddać zabiegowi obszary depilowane do trzech razy, co dwa tygodnie, a zostanie osiągnięty najlepszy rezultat. Już kilka dni po pierwszym zabiegu można zauważyć wypadanie włosów. Może wystąpić nieznaczny odrost włosów, ale będą one rzadsze, cieńsze i o jaśniejszym kolorze niż włosy oryginalne. Ten odrost jest normalny i należy się go spodziewać . Jeśli chodzi o czas zabiegu to depilacja jednej nogi trwa około 15 minut. "

Pytanie tylko czy tak jak przy depilacji w salonie efekty widoczne są przede wszystkim u osób z ciemnym owłosieniem? Jeśli tak, to ten depilator nie jest tak samo skuteczny dla każdego.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: Kenza »

Depilacja laserowa w domu? Hmm, brzmi bardzo ciekawie! Kuszące bardzo, ale nigdzie nie mogę znaleźć recenzji, a chciałabym wiedzieć czy naprawdę działa, chociaż mam miłe doświadczenia z tą firmą. A cena nieduża w porównaniu z tym ile kosztuje tradycyjna depilacja laserowa w gabinecie.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: gładka skóra... bez włosów.. gładkie nogi... DEPILACJA !

Post autor: kotsimon »

Ja też nie mogę nic znaleźć o tym. Ciekawa jestem czy jest skuteczny także na jasne włoski czy tylko na ciemne i mocne z dużą ilością barwnika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”