peeling do ciała

Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujemy, by czuć się pięknie i zdrowo? Co powoduje, że nasza skóra jest doskonale nawilżona, znikają cienie pod oczami, a cera jest świetlista i promienna? Wymieńmy się doświadczeniami!
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: peeling do ciała

Post autor: lemur »

Dobrze że mówisz o tym trądziku, właśnie kaszy mannej unikajcie jesli macie chociaż tendencję do trądziku. Ja mam, spróbowałam takiej maseczki kilka lat temu i masakra - na drugi dzień pełno stanów zapalnych na buzi.
karo
Posty: 23
Rejestracja: 22 maja 2011, 22:11

Re: peeling do ciała

Post autor: karo »

A ja do ciała używam peelingu ze zwykłej soli kuchennej lub z cukru zmieszanego z miodem i cynamonem. Obydwa są rewelacyjne!
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: peeling do ciała

Post autor: Kenza »

Peeling kawowy jest też dobry na stopy. Jak tylko zapomnę przez kilka dni o właściwej pielęgnacji stóp to mam strasznie zrogowaciały twardy naskórek, ale peeling z kawy zawsze mnie ratuje, bardzo dobrze wygładza skórę. Poza tym taki masaż bardzo odpręża, a od tego chodzenia na obcasach moje stopy aż błagają o urlop.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: peeling do ciała

Post autor: dafne »

Ja polecam antycellulitowy peeling Lirene. Ma świetny zapach i jest skuteczny w walce z cellulitem.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: peeling do ciała

Post autor: coralie »

Ja z kawy robię nie tylko peeling ale coś w rodzaju drenażu limfatycznego? Nakładam kawę na uda, czyli tam gdzie zbiera mi się najwięcej tłuszczyku i owijam na 20 minut folią. Kawa pochłania wodę z organizmu, ujędrnia ciało. Gdybyście jednak kiedyś próbowały mojego sposobu to nie wystraszcie się, kiedy zacznie was okropnie piec skóra (mnie czasami też swędzi), to znak że kawa działa. 8-)
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: peeling do ciała

Post autor: megan »

Z takich domowych peelingów to znam jeszcze peeling orzechowy: 4 łyżki zmielonych orzechów wymieszaj z trzema łyżkami oliwy lub jogurtem i miodem. Wmasuj w skórę i spłucz.
Taki peeling świetnie wygładza skórę i cudownie pachnie! :) Ja oprócz tego zauważyłam lekkie przyciemnienie skóry. Może dlatego, że użyłam orzechów włoskich.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: peeling do ciała

Post autor: coralie »

Dla bardzo wrażliwej skóry polecam peeling z cukru pudru i oliwy z oliwek. Przez to, że drobinki cukru są mniejsze, nie podrażniamy tak bardzo skóry.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”