Krem pod oczy

Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujemy, by czuć się pięknie i zdrowo? Co powoduje, że nasza skóra jest doskonale nawilżona, znikają cienie pod oczami, a cera jest świetlista i promienna? Wymieńmy się doświadczeniami!
Awatar użytkownika
Marta
Posty: 67
Rejestracja: 05 wrz 2010, 12:26

Krem pod oczy

Post autor: Marta »

Hej, dziewczyny!
Czy możecie polecić mi dobry krem pod oczy? Moja skóra pod oczami jest przesuszona i pogłębiają mi się zmarszczki mimiczne. Z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej a tu w dodatku pogoda nie sprzyja...coraz zimniej...a w pomieszczeniach przesuszone powietrze. Każdy krem jakiego używałam dział przez godzinę :roll: . Poradźcie coś ;) pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Marta
Posty: 67
Rejestracja: 05 wrz 2010, 12:26

Re: Krem pod oczy

Post autor: Marta »

No to chyba sama sobie odpowiem na to pytanie sprzed wielu tygodni. Trafiła mi sie próbka kremu pod oczy z DERMALOGICA Intensive Eye Repair. Ten krem jest super!
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Krem pod oczy

Post autor: Kenza »

Kontynuując temat kremu pod oczy chciałam Was zapytać dziewczyny, czy znacie dobry krem na cienie pod oczami? :?: Próbowałam kofeinowego roll-onu z Garniera i on ma właśnie zmniejszać cienie i chyba opuchliznę też. Z opuchlizną moje oczy nie mają nic wspólnego,ale te cienie to masakra. No roll on nie pomógł ale zużyłam tylko jedno opakowanie, może to za mało?

Codziennie rano wyglądam jak jakaś Morticia Adams!! Mam strasznie bladą cerę, ale skóra na twarzy generalnie jest gruba i porowata natomiast pod oczami = pergamin! W dodatku zielonkawy pergamin :cry: :cry: :roll: No, co ja mam z tym zrobić :?: :!: Czasami jak śpię z chłopakiem to rano jak on jeszcze chrapie sięgam po korektor i to zamazuje, bo nieraz mi powiedział z troską w głosie: "wyglądasz na taką zmęczoną" :evil:
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Krem pod oczy

Post autor: kotsimon »

Cienine pod oczami to często problem genetyki i płytkiego unaczynienia skóry pod oczami. w ten sposób mogą niestety objawiać się też choroby jak: tarczyca, anemia, jakaś alergia, nadciśnienie tętnicze i cukrzyca. Przyczyną mogą byc też problemy hormonalne. Więc - zanim rzucisz się na te korektory i kremy - idz do lekarza, zrób podstawowe badania - ciśnienie, morfologia, cukier, poziom hormonów...
Pomóc Ci mogą okłady z czarnej herbaty lub rumianku. Na Twoim miejscu spróbowałabym też preparatów aptecznych na bazie świetlika, bo to chyba największy przyjaciel oka. Jeśli chodzi o kremy to ja używam Pharmaceris "Opti Capilaril", ale to jest bardzo indywidualna sprawa - powinnaś znaleźć swój kosmetyk, bo ten działa na mnie, ale moja przyjaciółka za moim poleceniem go sobie kupiła i po prostu nic... zmarnowane pieniądze. Więc szukaj. ;)
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Krem pod oczy

Post autor: olivia »

To prawda, że nie łatwo znaleźć odpowiedni krem do oczu w wieku 20 paru lat (bo zdaje się że tyle podawała Kenza). Możesz kupić drogi preparat i nie mieć z niego nic, ale możesz też spróbować czegoś w miarę taniego i być bardzo zadowolona. Ja używam kremu pod oczy eco care bielandy, za ok. 20 zł. Zmniejsza cienie (przynajmniej u mnie ) i opuchliznę (tak pisze na opakowaniu, ale ja nie mam opuchlizny żeby to sprawdzić).
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Krem pod oczy

Post autor: Kenza »

Póki co testuje ten z pharmacerisa polecony przez kotkasimona. Może jest trochę lepiej, tak, cienie naprawdę są mniejsze, ale ... są! nie zniknęły :? przez ostatnie dni chodzę spać ok. 2-3 w nocy wstaje ok. 7 i żaden korektor mi nie pomaga :( w dodatku mam odruch przecierania palcem pod dolną powieką, takiego sprawdzania czy np. tusz czy cień się nie zsypał. No wyglądam jak zmora i pharmaceris ani żadne cudo sobie z tym nie poradzi.
Co do chorób - raczej dbam o zdrowie i się badam co jakiś czas. Nie mam alergii, cukrzycy, tarczycy, ciśnienie książkowe, anemię miałam jakieś 6 miesięcy temu ale badałam krew 3 miesiące temu i było już bardzo dobrze, tak dobrze że mogłam nawet iść oddać krew, co wcześniej było niemożliwe- raz usłyszałam od pielęgniarki: Z taką krwią to może pani przeżyje ale nikogo pani nie uratuje :? haha, very funny...
Nie sądzę zeby to była anemia. No nic będę dalej walczyć kremami i może wykrzesam godzinę więcej dla snu.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Krem pod oczy

Post autor: kotsimon »

No godzinka snu więcej w Twoim przypadku to chyba za mało. Śpisz 4-5 godzin a powinnaś 8. Nic dziwnego że wyglądasz na zmęczoną. Nie wiem czy jakiś krem Ci pomoże jeśli nie zmienisz stylu życia.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Krem pod oczy

Post autor: Kenza »

Znalazłam artykuł o naturalnych sposobach radzenia sobie z cieniami i workami pod oczami. Może komuś z Was się przyda, ja też spróbuję:

Spróbujcie nakładać na oczy waciki namoczone w naparze z czarnej herbaty. Ta nikomu nie zaszkodzi, a naprawdę rewelacyjnie odświeży i pomoże w likwidacji opuchnięć i przebarwień. Co innego rumianek – on również jest polecany na okłady, ale trzeba z nim uważać, bo niektóre osoby mają na to zioło uczulenie. Poza tym uwaga – rumianek może rozjaśnić rzęsy i brwi.

Z ziół przeznaczonych do pielęgnacji okolic oczu można też polecić lipę i bławatek (ten jest wykorzystywany w kremie firmy Ziaja). Naturalne sposoby obejmują także przykładanie do oczu kompresów z soku z ogórka albo surowego ziemniaka, który podobno poprawia koloryt skóry.

Szukając w aptece gotowych produktów, pamiętajcie o składnikach, które zbawiennie działają na nasze oczy. Przede wszystkim to świetlik – działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, łagodzi podrażnienia. W sprzedaży dostępne są tanie żele z tym składnikiem.

Ulgę mogą też przynieść środki zawierające babkę lancetowatą. Już dawno odkryto, że ta roślina, traktowana przez nas jak chwast, dobrze sobie radzi z opuchlizną. Pomóc może również arnika górska, którą mają w swym składzie różne kremy. Poleca się również produkty zawierające kasztanowiec zwyczajny. Oprócz tego, że działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, poprawia krążenie w delikatnych naczyniach krwionośnych.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Krem pod oczy

Post autor: lemur »

Na cienie pod oczami polecam all about eyes Clinique. To jest jedyny krem z tych które wypróbowałam, który naprawdę działa.
karo
Posty: 23
Rejestracja: 22 maja 2011, 22:11

Re: Krem pod oczy

Post autor: karo »

Ja już zużywam 2gie opakowanie kremu galenica biophycee (nie wiedzieć czemu teraz zmienili nazwę na ophycee) i jest naprawdę rewelacyjny. Podobno w jego składzie sa niebieskie algi :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”