Nawilżone włosy

Jakie zabiegi pielęgnacyjne stosujemy, by czuć się pięknie i zdrowo? Co powoduje, że nasza skóra jest doskonale nawilżona, znikają cienie pod oczami, a cera jest świetlista i promienna? Wymieńmy się doświadczeniami!
Awatar użytkownika
Marta
Posty: 67
Rejestracja: 05 wrz 2010, 12:26

Nawilżone włosy

Post autor: Marta »

Moje Drogie

Znalazłam 2 sposoby na super nawilżone włosy:

- specjalny wosk do włosów, który kupuje się w aptece, nakładam na końce (tak solidnie), potem przykrywam to workiem foliowym ;) a na końcu ciepłym ręcznikiem i tak trzymam 40 min. - efekt super ;)

- od kilku lat farbuję włosy Castingiem z LOREAL'a i do niej dodają taką maskę do włosów - najlepszy sposób to zabrać tę maskę do sauny i wystarczy potrzymać ją 5 minut - świetnie nawilża.

Znacie jakieś inne sposoby nawilżania włosów, szczególnie takich często farbowanych i "sianowatych"? Ważne jest, żeby też nie obciążały włosów, bo robią sie przetłuszczone po 1 dniu.

Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Nawilżone włosy

Post autor: olivia »

Bardzo nawilżająco na włosy działa Pantenol czy pro-witamina B5, poza tym proteiny jedwabiu. Ja używam szamponu z Joanny "Jedwab" i muszę powiedzieć, że z moimi włosami wreszcie jest lepiej. Dość często farbuje włosy i czasami prostuję, więc muszę im to jakoś zrekompensować. Ten szampon naprawdę fajnie nawilża. Nie wiem jakie efekty przynosi Biosilk bo nie próbowałam. Czasami, na najbardziej zniszczone części włosów kładę olejek rycynowy. Próbowałam też oleju lnianego, ale nie zauważyłam jakichś super efektów.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Nawilżone włosy

Post autor: dafne »

Ja polecam profesjonalny szampon nawilżający emolium dla suchej skóry głowy, ze skłonnościami do atopii i przesuszających się włosów, pozwala na codzienne stosowanie bez ryzyka wysuszenia włosów i skóry głowy.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Nawilżone włosy

Post autor: JolaZ »

Jest taki szampon nawilżający z linii syoss, chyba się nazywa moisture ale nie polecam, kurcze nie wiem czemu oni tak reklamują te kosmetyki, kiedy i szampony i odżywki zostawiają na włosach klej... przynajmniej tak jest u mnie, ale słyszałam podobne opinie. Wkurza mnie to jak na siłę promuje się coś jako profesjonalne kiedy to jest co najwyżej przeciętne. dodatkowa wada to to że te opakowania są tak cholernie wielkie, że skończyć je graniczy z cudem :roll:
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nawilżone włosy

Post autor: kotsimon »

Też nie przepadam za tymi kosmetykami. Miałam odżywkę shine czy jakoś tak i mi bardzo obciążała włosy.
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Nawilżone włosy

Post autor: Eewa »

Olivia pisała już coś o jedwabiu z joanny. Ja kupiłam sobie tydzien temu całą serię: szampon+odżywka+mgiełka do rozczesywania i faktycznie polecam dziewczynom które mają suche włosy zwłaszcza na końcówkach. Moje włosy przetłuszczają się od nasady i są suche na końcach a po odżywce są mięciutkie przez 2 dni (wcześniej konieczne było mycie codziennie). Moze nawet dłużej by wyglądały dobrze, ale ja czuje jakiś przymus mycia włosów często, chociaż wiem że to nie za dobry zwyczaj. I mgiełka jest super - tam gdzie włosy mam zniszczone i suche strasznie zaczepiają się o siebie i plączą. Po umyciu spędzam 10 minut na rozczesywaniu kołtunów a ta mgiełka ułatwia rozczesywanie. Nie powiem wam że jest idealnie że wjedziecie grzebieniem w suche kołtuniaste włosy i już jest rozczesane bo przy trudnych włosach to chyba nie możliwe no... zresztą nie szukamy tu cudów tylko dobrych kosmetyków nawilżających i ten jedwab taki jest. polecam
aha - szybko się zużywa szampon dosyć, ale cena jest tak niska że to nie jest takie ważne
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Nawilżone włosy

Post autor: Kenza »

Potwierdzam - włosy nawilżone i gładkie :D
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Nawilżone włosy

Post autor: Kenza »

Polecam kosmetyki z kaszmirem. Bardzo dobrze pielęgnuje i nawilża odżywka z polleny evy do włosów farbowanych z kaszmirem, proteinami pszenicy, lnem i filtrem UV. Kosztuje ok. 5 zł a świetnie nawilża, ułatwia rozczesanie włosa i wygładza.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Nawilżone włosy

Post autor: olivia »

To prawda że odżywki bez spłukiwania są szkodliwe dla włosa? Słyszałam że oblepiają łuskę zamiast w nią wnikać i generalnie są gorsze od tych do spłukiwania a lubię takie odżywki w sprayu.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Nawilżone włosy

Post autor: dafne »

Ja osobiście lubię odżywki w sprayu które ułatwiają rozczesywanie włosów, bo moje włosy mają tendencję do plątania się i takie odżywki bardzo mi pomagają w ich rozczesywaniu ale np. jeśli chodzi o nawilżanie włosów czy odżywianie, regeneracje zdecydowanie lepiej wybierać te do spłukiwania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja”