Rak piersi - jak mo┼╝na si─Ö przed nim obroni─ç?

Porozmawiajmy o swoich bol─ůczkach, dolegliwo┼Ťciach i sposobach radzenia sobie z nimi.

Re: Rak piersi - jak mo┼╝na si─Ö przed nim obroni─ç?

Postby lemur » 23 Apr 2012, 18:06

Razem z mam─ů, kt├│ra przesz┼éa przez chorob─Ö nowotworow─ů naczyta┼éy┼Ťmy si─Ö ju┼╝ wiele o teoriach profilaktyki nowotworowej. Niedawno wpad┼éa nam w r─Ök─Ö ksi─ů┼╝ka "Mo┼╝esz wygra─ç z rakiem i alergi─ů" Janusza Picia, dietetyka i tam znalaz┼éy┼Ťmy par─Ö rozs─ůdnych przepis├│w, co do kt├│rych si─Ö stosujemy, a ponadto cenn─ů rad─Ö - sen - jest bardzo wa┼╝ny, a co ciekawe je┼Ťli k┼éadziemy si─Ö ok. 22.00 to wydziela si─Ö najwi─Öcej melatoniny czyli silnego antyutleniacza. Ponadto warto od┼éo┼╝y─ç na bok diet─Ö kwasotw├│rcz─ů bogat─ů np. w produkty pochodzenia zwierz─Öcego, cukier, kasze itd. My┼Ťl─Ö, ┼╝e warto poczyta─ç o tym, jak zmusi─ç organizm do samoleczenia i niszczenia kom├│rek nowotworowych.
lemur

Postby spencer » 24 Apr 2012, 18:37

Chyba ka┼╝dy z nas czuje, kt├│re produkty mog─ů szkodzi─ç a kt├│re nie. Nie potrafimy sobie odm├│wi─ç cukru bia┼éego, s┼éodyczy, t┼éustych da┼ä, czy produkt├│w pochodzenia zwierz─Öcego. Nie jedzenie takich sk┼éadnik├│w dla 90% spo┼éecze┼ästwa jest dziwactwem. Ja sama wiem doskonale co s┼éu┼╝y mojemu zdrowiu, ale czasami wyskocz─Ö ze znajomymi do maca na hamburgera bo nie wypada im odm├│wi─ç (a na drugi dzie┼ä mam wyrzuty sumienia wobec siebie, a z drugiej strony pocieszam si─Ö "to tylko 1 hamburger na jaki┼Ť czas, przecie┼╝ nie jesz ich codziennie"). Zdrowe od┼╝ywianie nadal jest czym┼Ť nowym i dziwacznym w Polsce. Znam jedn─ů restauracje, gdzie serwuj─ů wega┼äskie jedzenie i chocia┼╝ nie jestem wegetarianinem ani weganinem lubi─Ö tam je┼Ť─ç, bo mi smakuje, a do mi─Ösa zwykle zmuszam si─Ö, bo po prostu mi nie smakuje, po mleku czasami dziwnie si─Ö czuj─Ö, a jak zjem wi─Öcej ni┼╝ jedno jajko... wyskakuje mi pryszcz!
spencer

Postby klara » 26 Apr 2012, 21:09

Mamy taki jad┼éospis jak kultur─Ö, czyli troch─Ö monotematyczny i od dekad niezmienny. To by┼éby ciekawy temat na prac─Ö badawcz─ů i ksi─ů┼╝k─Ö - czy kultura i zwyczaje narodowe maj─ů wp┼éyw na procent ludzi choruj─ůcych onkologicznie w danym kraju. Kto podejmuje si─Ö pisania?
klara

Return to ÔÇť%sÔÇŁ Problemy zdrowotne

Valid XHTML 1.0 Strict