Uczulenie na leki

Porozmawiajmy o swoich bolączkach, dolegliwościach i sposobach radzenia sobie z nimi.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Uczulenie na leki

Post autor: olivia »

A co do peelingów to na taką wrażliwą skórę to polecam peeling z La Roche Posay physiological.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Uczulenie na leki

Post autor: dafne »

kotsimon pisze:Na te brzydkie zmiany na skórze warto spróbować wazeliny Petroleum. Kosztuje około 10 zł. Dostaniesz ją w każdej aptece. Działa silnie nawilżająco. Niedawno dowiedziałam się, że coś takiego istnieje od naszej sąsiadki, która ma takie dziwne zmiany zapalne na nogach. W jej przypadku dermatolog też do końca nie wie jak to nazwać. Jej ta wazelina trochę pomaga.

Podejrzewam, że petroleum tu nie pomoże. Używałam tego kiedyś, ale nie było żadnego efektu.
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Uczulenie na leki

Post autor: Eewa »

lemur - jeśli temat jest aktualny, to powiedz - czy w przypadku zmian skórnych Twojej mamy wykluczono gronkowca? Moim zdaniem to wygląda trochę podobnie. Gronkowca leczy się antybiotykami.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Uczulenie na leki

Post autor: lemur »

Tak - przerabialiśmy temat gronkowca z lekarzami i to nie to. Trwa to cholernie długo. Mama nadal ma te skórne zmiany. Strasznie się jej to łuszczy - chociaż jest lepiej niż kiedyś. Lekarze dermatolodzy/onkolodzy mówią że to trzeba przeczekać...
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Uczulenie na leki

Post autor: dafne »

To może Twoja mama lemur powinna odłożyć leki, które powodują takie uczulenie skórne? Pewnie lekarze już Wam to proponowali - warto się zastanowić. Przecież można znaleźć alternatywny lek.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uczulenie na leki

Post autor: kotsimon »

Niech twoja mama spróbuje jeszcze oliwki nawilżającej z johnson's baby - najlepiej łagodnej czyli takiej w różowej butelce. Delikatniejszego środka nie znam, on jest dla niemowląt.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Uczulenie na leki

Post autor: Kenza »

Niech twoja mama spróbuje olejku dla niemowląt Johnson's baby. Może to łuszczyca?
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Uczulenie na leki

Post autor: lemur »

Wyleczyli skórę mojej mamy! Przyjęli ją na oddział dermatologiczny i leczyli specjalnie sporządzanymi maściami. Wiem, że dawali też maści sterydowe. Mama ma czystą skórę, bez żadnych zmian, a leki zmieniono jej na nowe. Odstawienie leków o nazwie temoxifen pomogło.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Uczulenie na leki

Post autor: Kenza »

Jeszcze jeden pomysł - do bardzo ale to bardzo suchej skóry krem Medi Derm. Z jego dostępnością może być problem, więc radzę szukać w sklepach internetowych. Z wydajnością też jest średnio bo opakowania są 400 g więc przy problemach skórnych może nie starczać na długo, ale za to pomaga wielu osobom. Na necie jest dużo pozytywnych opinii na jego temat.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Uczulenie na leki

Post autor: lemur »

Nie wolno mi stosować czegokolwiek bez zaleceń lekarza. Mama używa maści sterydowych i leku w tabletkach. Zdiagnozowano u niej (w końcu) łuszczycę. Nie zmienia to faktu, że choroba skórna została wywołana terapią ponowotworową. Teraz zażywa lek neotigason, który po cenie rynkowej jest bardzo drogi, ale na szczęście jest na liście leków refundowanych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy zdrowotne”