Haluksy

Porozmawiajmy o swoich bolączkach, dolegliwościach i sposobach radzenia sobie z nimi.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Haluksy

Post autor: megan »

Dziewczyny, a czy można profilaktycznie, chronić się przed halluksami, jakimiś domowymi sposobami? Te koreczki oddzielające dużego palucha nie wyglądają bardzo profesjonalnie. Może wystarczy jakaś domowa atrapa?
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Haluksy

Post autor: Kenza »

Nie koreczki a kliny, czy separatory. No cóż, nie mam pojęcia! Musiałabyś zrobić coś, co wygląda tak samo jak klin. Ale chyba nie po to wymyślają takie przedmioty, żeby można było je zastąpić.
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: Haluksy

Post autor: joanna »

Znalazłam też takie ćwiczenia na haluksy: rozszerzyć wszystkie palce i unosic sklepienie stopy na 3 sek, 1 sek odpoczynek- ok 100 razy dziennie. Ćwiczyć trzeba bardzo długo, ale można pozbyć się bólu i zapobiec rozwojowi haluksów. Oczywiście jeśli nosimy codziennie niewygodne, wysokie buty, to takie ćwiczonka można sobie darować.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Haluksy

Post autor: olivia »

Mama mojego chłopaka ma problem z haluksem, stosowała separatory, ale bez żadnego efektu. Nie chcę jej martwić, ale ją już haluksy bolą a to chyba znak, że czas na operację?
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Haluksy

Post autor: Kenza »

No kliny są raczej profilaktyczne niż lecznicze. Powinnaś poradzić jej żeby poszła do lekarza, on oceni co dalej z haluksem.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Haluksy

Post autor: dafne »

Moja mama ma okropnego haluksa! Jest olbrzymi, ale o dziwo ją nie boli i temu nie chce nawet słyszeć o operacji do której próbuję ją zachęcić. Wygląda to obrzydliwie, mama nosi bardzo szerokie buty, ale trudno jej dobrać właściwe, bo w drugiej nodze nie ma haluksa.
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: Haluksy

Post autor: joanna »

Czasami odczuwam taki promieniujący ból w stopie, zaczyna się zwłaszcza wtedy kiedy długo chodzę w butach, które nie koniecznie są super wygodne. Ten ból odczuwam w okolicy kości przy dużym palcu (nie wiem jak inaczej nazwać to miejsce) - myślicie że to jakiś objaw haluksów?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy zdrowotne”