Zespół policystycznych jajników

Porozmawiajmy o swoich bol─ůczkach, dolegliwo┼Ťciach i sposobach radzenia sobie z nimi.

Re: Zespół policystycznych jajników

Postby olivia » 14 Aug 2011, 19:13

S┼éuchaj, no po ka┼╝dych tabletkach antykoncepcyjnych masz r├│wne szanse: przyty─ç, schudn─ů─ç, utrzyma─ç wag─Ö... Nie da si─Ö okre┼Ťli─ç, ┼╝e po Cyprest schudniesz a po Cilest na odwr├│t. Ka┼╝dy organizm reaguje inaczej. Musisz zacz─ů─ç bra─ç te tabletki i sama si─Ö przekona─ç. Ja przy Cilest mia┼éam tak, ┼╝e przez pierwsze 5 miesi─Öcy zero skutk├│w ubocznych, a potem zauwa┼╝y┼éam lekk─ů zwy┼╝k─Ö wagi, chocia┼╝ nie zmieni┼éam stylu ┼╝ycia czy diety. Jak odstawi┼éam tabletki to wszystko wr├│ci┼éo do normy.
olivia

Postby JolaZ » 15 Aug 2011, 19:23

Najwi─Ökszy b├│l zwi─ůzany z t─ů chorob─ů to trudno┼Ť─ç zaj┼Ťcia w ci─ů┼╝─Ö. Wiem, ┼╝e dziewczyny z PCOS staraj─ů si─Ö d┼éugo, niekt├│re musz─ů bardzo wspomaga─ç si─Ö lekami inne wcale nie... Z roku na rok liczba chorych na PCOS nieco si─Ö podnosi. Ginekolodzy coraz dok┼éadniej badaj─ů nastolatki kt├│re maj─ů problem z tr─ůdzikiem, nadwag─ů, regularno┼Ťci─ů miesi─ůczek... bo to najcz─Östsze objawy. Czy┼╝by kolejna choroba XXI w.?
JolaZ

Postby Eewa » 23 Aug 2011, 15:45

Kenza wrote:Faktycznie Yasminy takie drogie, że poszłam do poradni i poprosiłam mojego ginka żeby mi zmienił receptę. Mam brać Cilest. Trochę się boję, bo słyszałam że po nim albo się chudnie, albo tyje, a ja na to drugie nie pozwolę. Prędzej odłożę tabletki... Wolałabym chyba funkcjonować już bez tabletek, a ginekolog zalecił jednak na tego PCOSa brać chociaż delikatny cilest. :?

Chocia┼╝ nie wierz─Ö w suplementy diety, to powiem, ┼╝e moja kole┼╝anka stosuje doustn─ů antykoncepcj─Ö i jednocze┼Ťnie bierze os┼éonkowy suplement diety asekurella (czy jako┼Ť tak) i nie zauwa┼╝a ┼╝adnych skutk├│w ubocznych antykoncepcji.
Eewa

Postby coralie » 26 Aug 2011, 20:38

Je┼Ťli chodzi o Cilest to u┼╝ywa┼éam ich przez jaki┼Ť czas i nie by┼éo ┼╝adnych skutk├│w ubocznych. Cena jest jeszcze taka w miar─Ö, tzn. opakowania s─ů albo pojedyncze albo potr├│jne z tego co pami─Ötam. Zabezpieczaj─ůc si─Ö na 3 miesi─ůce p┼éaci si─Ö ok. 40 z┼é. Tabletki stosuje si─Ö tak samo jak Cyprest. Kenza, tyciem si─Ö nie martw, je┼Ťli zauwa┼╝ysz jakie┼Ť spowolnienie metabolizmu w zwi─ůzku z za┼╝ywaniem Cilest to przecie┼╝ jest wiele sposob├│w ┼╝eby zapanowa─ç nad przemian─ů materii. Nie musisz od razu odstawia─ç tabletek, je┼Ťli ginekolog zaleci┼é Ci dalsz─ů terapi─Ö farmakologiczn─ů to chyba lepiej robi─ç to co ka┼╝e, ┼╝eby PCOS stawa┼é si─Ö nieodczuwalny. S┼éysza┼éam, ┼╝e niekt├│re kobiety kt├│re nie badaj─ů si─Ö regularnie dowiaduj─ů si─Ö o PCOS, gdy zajd─ů w ci─ů┼╝─Ö. Zatem, tak ┼éagodny przebieg tej dolegliwo┼Ťci jest mo┼╝liwy i trzeba do tego d─ů┼╝y─ç.
coralie

Postby Kenza » 29 Aug 2011, 22:10

┼üykam Cilest ju┼╝ par─Ö dni i nie ma na razie ┼╝adnych skutk├│w ubocznych. Pami─Ötam, ┼╝e po cyprest zaraz pierwszego dnia przyjmowania lek├│w, dosta┼éam lekkiej wysypki i bardzo sw─Ödzia┼éa mnie sk├│ra wsz─Ödzie tam, gdzie rosn─ů w┼éosy, zw┼éaszcza na nogach i pod pachami.
Kenza

Return to ÔÇť%sÔÇŁ Problemy zdrowotne

Valid XHTML 1.0 Strict