Skurcze łydek i stóp

Porozmawiajmy o swoich bolączkach, dolegliwościach i sposobach radzenia sobie z nimi.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skurcze łydek i stóp

Post autor: kotsimon »

I jak tam skurcze dafne? Nadal Ci dokuczają?
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Skurcze łydek i stóp

Post autor: dafne »

No przyznaję, że jest trochę lepiej. Skurcze rzadziej mi dokuczają, może temu, że dalej łykam magnez, piję więcej wody. Kiedy już mam skurcz, to masuję aż przejdzie. A co d diet to nie stosowałam żadnej od dawna, więc to coś innego było przyczyną.
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Skurcze łydek i stóp

Post autor: Eewa »

Skurcze są też skutkami utraty sodu, dlatego należy przyjmować jak najwięcej płynów. Pomagają także gorące okłady na mięśnie.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Skurcze łydek i stóp

Post autor: lemur »

dafne pisze:No przyznaję, że jest trochę lepiej. Skurcze rzadziej mi dokuczają, może temu, że dalej łykam magnez, piję więcej wody. Kiedy już mam skurcz, to masuję aż przejdzie. A co d diet to nie stosowałam żadnej od dawna, więc to coś innego było przyczyną.

No właśnie ciężko było mi uwierzyć w to, że magnez Ci nie pomaga, bo ja jak miałam skurcze to po paru tygodniach zażywania Mg przeszło mi i do dzisiaj profilaktycznie biorę, bo to mały koszt, a korzyści jest wiele.
Awatar użytkownika
kiziamizia
Posty: 112
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:28

Re: Skurcze łydek i stóp

Post autor: kiziamizia »

Też miałam kiedyś skurcze łydek, ale potem przez 2 miesiące brałam magnez w tabletkach i problem znikł. Teraz już ponad pół roku nie biorę magnezu, a mimo to skurcze nie wracają, ale jeśli znowu się pojawią to wiem co robić.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Skurcze łydek i stóp

Post autor: Kenza »

Moja ciocia, która jest farmaceutką, na skurcze poleca sok z pomidorów. Twierdzi, że sama go pije, bo jest pełen cennych składników, tylko trzeba poszukać dobrego soku, bo niektóre sklepowe są przepełnione chemią. Najlepiej oczywiście samemu robić taki sok. No niestety z sokiem pomidorowym jest tak, że nie każdy lubi jego smak... ja właśnie nie znoszę, ale postaram się czasami pić, bo pomidory zawierają też likopen, a on poprawia kondycję skóry.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy zdrowotne”