Skurcze łydek i stóp

Porozmawiajmy o swoich bol─ůczkach, dolegliwo┼Ťciach i sposobach radzenia sobie z nimi.

Skurcze łydek i stóp

Postby dafne » 22 Jul 2011, 19:26

Ratunku! Ale b├│l! Od paru tygodni ┼éapi─ů mnie okropne skurcze w stopie i w ┼éydkach tu┼╝ pod kolanem. Czasami taki b├│l pod kolanem wyrywa mnie ze snu! Zatykam sobie buzie ┼éapk─ů, ┼╝eby nie krzycze─ç... Czasami te┼╝, zw┼éaszcza wieczorami mam skurcze stopy. Wtedy du┼╝y palec odsuwa si─Ö od pozosta┼éych i mam tak─ů dziwnie powyginan─ů stop─Ö. B├│l okropny... i nic nie pomaga. Kr─Öcenie k├│┼éeczek stop─ů - no way! jest jeszcze gorzej, ruszanie stop─ů, nie ruszanie stop─ů - no nic nie pomaga... Musi samo przej┼Ť─ç. Zwykle to trwa kilka minut... Dodam, ┼╝e magnez pij─Ö - bo mam taki do rozpuszczania w wodzie - i nic mi nie pomaga, aha a kaw─Ö pij─Ö mo┼╝e raz na tydzie┼ä...
dafne

Re: Skurcze łydek i stóp

Postby JolaZ » 25 Jul 2011, 21:00

To mog─ů by─ç zaburzenia kr─ů┼╝enia w nogach (ale nie musz─ů). Powszechnie uwa┼╝a si─Ö, ┼╝e skurcze musz─ů oznacza─ç niedobory magnezu, ale tak naprawd─Ö mog─ů ┼Ťwiadczy─ç tak┼╝e o braku wapnia, potasu czy p┼éyn├│w... temu warto pi─ç minimum 2 litry wody dziennie. Kiedy zaczyna si─Ö skurcz stopy to postaraj si─Ö zadrze─ç palce w kierunku kolana i rozmasowa─ç bol─ůce miejsce - mi to pomaga. Mo┼╝na te┼╝ spr├│bowa─ç ma┼Ťci rozgrzewaj─ůcych. Je┼Ťli miewasz cz─Öste skurcze ┼éydek w nocy, to przed snem mo┼╝esz nasmarowa─ç je tak─ů w┼éa┼Ťnie ma┼Ťci─ů.
JolaZ

Postby dafne » 27 Jul 2011, 17:00

No spos├│b z zadzieraniem palc├│w pomaga. Ale skurcze i tak powracaj─ů. Wczoraj na przyk┼éad w trakcie codziennych ─çwicze┼ä chwyci┼é mnie skurcz w ┼éydce i kiedy j─ů chwyci┼éam, okaza┼éo si─Ö ┼╝e ┼éydka jest stwardnia┼éa i jakby troch─Ö na moment zmieni┼éa kszta┼ét. Pij─Ö bardzo du┼╝o wody dziennie, ponad 3 litry. Obawiam si─Ö, ┼╝e to mog─ů by─ç problemy z ┼╝y┼éami. Moja mama i babcia maj─ů ┼╝ylaki, boj─Ö si─Ö, ┼╝e ja tak┼╝e b─Öd─Ö mie─ç... :( a robi─Ö wiele by ich nie mie─ç: rzadko chodz─Ö na wysokich obcasach, nie nosz─Ö ciasnych rajstop i skarpet (w wi─Ökszo┼Ťci skarpet mam rozci─Öte mankiety), kiedy tylko mam chwil─Ö woln─ů to k┼éad─Ö nogi do g├│ry, opieram o fotel.
dafne

Postby kotsimon » 27 Jul 2011, 17:29

Nocne skurcze ┼éydek nie s─ů rzadko┼Ťci─ů. Niestety specjali┼Ťci nie potrafi─ů do ko┼äca wskaza─ç przyczyny tych dolegliwo┼Ťci. Spr├│buj przed snem jako┼Ť rozrusza─ç ┼éydki np. zr├│b sobie masa┼╝ (albo popro┼Ť o to ch┼éopaka/m─Ö┼╝a) :D mo┼╝esz te┼╝ wykonywa─ç jakie┼Ť proste ─çwiczenia, np. stanie na palcach. A je┼Ťli dopadnie Ci─Ö ju┼╝ skurcz to rozmasuj mi─Ö┼Ťnie w kierunku przeciwnym, np. je┼Ťli skurcz promieniuje do g├│ry - rozcieraj w d├│┼é.
kotsimon

Postby megan » 31 Jul 2011, 18:49

Polecam Aspargin, czyli preparat zawieraj─ůcy potas i magnez. Powinien pom├│c.
megan

Postby coralie » 02 Aug 2011, 20:04

Ja polecam wi─Öcej ruchu. Kiedy┼Ť te┼╝ dokucza┼éy mi skurcze w nogach, ale odk─ůd wi─Öcej ─çwicz─Ö to jako┼Ť znik┼éy.
coralie

Postby Eewa » 03 Aug 2011, 22:45

Najbardziej skuteczne moim zdaniem jest masowanie ┼éydek. Takie r─Öczne rozlu┼║nianie mi─Ö┼Ťni jest skuteczniejsze ni┼╝ ┼éykanie magnezu. Ja te┼╝ nieraz ┼éyka┼éam magnez przez kilka miesi─Öcy i nie widzia┼éam ┼╝adnej poprawy, skurcze nie znika┼éy.
Eewa

Postby lemur » 11 Aug 2011, 12:25

Cz─Östo skurcze s─ů skutkami z┼éego rozgrzania mi─Ö┼Ťni przed ─çwiczeniami. Konieczna jest rozgrzewka, s┼éysza┼éam ┼╝e ┼Ťwietn─ů metod─ů na skurcze jest p┼éywanie.
lemur

Postby Kenza » 12 Aug 2011, 22:30

Mimo wszystko bierz magnez w tabletkach. Ale nie porzucaj kuracji kiedy po miesi─ůcu nie ma efekt├│w. Organizm musi si─Ö przyzwyczai─ç i skutki brania magnezu b─Öd─ů odczuwalne dopiero po jakim┼Ť czasie.
Kenza

Postby coralie » 13 Aug 2011, 20:29

Skurcze mog─ů te┼╝ by─ç skutkiem intensywnego odchudzania. Mo┼╝e odchudza┼éa┼Ť si─Ö ostatnio? Stosowa┼éa┼Ť ┼Ťrodki przeczyszczaj─ůce?
Inne przyczyny to te┼╝: problemy z ci┼Ťnieniem, cukrzyca, picie zbyt ma┼éej ilo┼Ťci p┼éyn├│w...
coralie

Return to ÔÇť%sÔÇŁ Problemy zdrowotne

Valid XHTML 1.0 Strict