Zapalenie rogówki

Porozmawiajmy o swoich bolączkach, dolegliwościach i sposobach radzenia sobie z nimi.
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: Zapalenie rogówki

Post autor: joanna »

Moja koleżanka nosi te Rossmannowe. Nazywają się b-lens. Ona mówi, że nie ma problemów z ich używaniem. Wcześniej miała normalne, kupione w salonie, więc umiała wkładać, bo ją nauczył lekarz okulista.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Zapalenie rogówki

Post autor: megan »

Skoro takie soczewki można wziąć ot tak z półki to pewnie wiele osób je nosi bez dopasowania do wady... co innego jeśli ktoś ma np. taką samą wadę i na prawym i na lewym oku, nie ma astygmatyzmu itd. Mimo to jeśli ktoś nosi te soczewki powinien chociaż pokazać je okuliście i zapytać o opinię.
lorna
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2012, 18:23

Re: Zapalenie rogówki

Post autor: lorna »

Eewa pisze:Same sobie szkodzimy, chociażby nosząc soczewki które mogą urazić oko. Słyszałam też o przypadkach, gdy ktoś miał problemy z oczami, bo nosił soczewki mimo że nie wiedział jak. Lekarz musi nauczyć, jak nosić soczewki, jak je wkładać itp. Jeśli ktoś kupuje soczewki bez recepty i bez konsultacji z okulistą to ryzykuje... a niektórzy tak robią - zamawiają soczewki na necie albo kupują w rossmannie. Ryzykowne.


Używałam tych soczewek. Trochę mnie zdziwiło, że są tak łatwodostępne, ale jak dla mnie nie różnią się od innych bardziej znanych. Soczewki jak soczewki. Nosiłam miesiąc, nic się nie działo, potem wróciłam do Acuvue bo wolę soczewki dwutygodniowe niż miesięczne, a b-lens z rossmanna jest miesięczny.
Awatar użytkownika
dalia
Posty: 61
Rejestracja: 09 lis 2011, 10:38

Re: Zapalenie rogówki

Post autor: dalia »

O nie ja już wolę nie ryzykować, właśnie przez soczewki z "niższej" półki nabawiłam się porządnego zapalenia rogówki.
klara
Posty: 27
Rejestracja: 13 mar 2012, 19:25

Re: Zapalenie rogówki

Post autor: klara »

dalia pisze:O nie ja już wolę nie ryzykować, właśnie przez soczewki z "niższej" półki nabawiłam się porządnego zapalenia rogówki.

Przeszłam taką samą historię... a soczewki były właśnie z rossmanna. Może to przypadek, ale jakoś przy normalnych soczewkach nigdy mi się to nie zdarzyło.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy zdrowotne”