Zapalenie rog├│wki

Porozmawiajmy o swoich bol─ůczkach, dolegliwo┼Ťciach i sposobach radzenia sobie z nimi.

Re: Zapalenie rog├│wki

Postby joanna » 29 Nov 2011, 20:00

Moja kole┼╝anka nosi te Rossmannowe. Nazywaj─ů si─Ö b-lens. Ona m├│wi, ┼╝e nie ma problem├│w z ich u┼╝ywaniem. Wcze┼Ťniej mia┼éa normalne, kupione w salonie, wi─Öc umia┼éa wk┼éada─ç, bo j─ů nauczy┼é lekarz okulista.
joanna

Postby megan » 30 Nov 2011, 19:04

Skoro takie soczewki mo┼╝na wzi─ů─ç ot tak z p├│┼éki to pewnie wiele os├│b je nosi bez dopasowania do wady... co innego je┼Ťli kto┼Ť ma np. tak─ů sam─ů wad─Ö i na prawym i na lewym oku, nie ma astygmatyzmu itd. Mimo to je┼Ťli kto┼Ť nosi te soczewki powinien chocia┼╝ pokaza─ç je okuli┼Ťcie i zapyta─ç o opini─Ö.
megan

Postby lorna » 25 Jan 2012, 20:45

Eewa wrote:Same sobie szkodzimy, chocia┼╝by nosz─ůc soczewki kt├│re mog─ů urazi─ç oko. S┼éysza┼éam te┼╝ o przypadkach, gdy kto┼Ť mia┼é problemy z oczami, bo nosi┼é soczewki mimo ┼╝e nie wiedzia┼é jak. Lekarz musi nauczy─ç, jak nosi─ç soczewki, jak je wk┼éada─ç itp. Je┼Ťli kto┼Ť kupuje soczewki bez recepty i bez konsultacji z okulist─ů to ryzykuje... a niekt├│rzy tak robi─ů - zamawiaj─ů soczewki na necie albo kupuj─ů w rossmannie. Ryzykowne.

U┼╝ywa┼éam tych soczewek. Troch─Ö mnie zdziwi┼éo, ┼╝e s─ů tak ┼éatwodost─Öpne, ale jak dla mnie nie r├│┼╝ni─ů si─Ö od innych bardziej znanych. Soczewki jak soczewki. Nosi┼éam miesi─ůc, nic si─Ö nie dzia┼éo, potem wr├│ci┼éam do Acuvue bo wol─Ö soczewki dwutygodniowe ni┼╝ miesi─Öczne, a b-lens z rossmanna jest miesi─Öczny.
lorna

Postby dalia » 08 Mar 2012, 10:15

O nie ja ju┼╝ wol─Ö nie ryzykowa─ç, w┼éa┼Ťnie przez soczewki z "ni┼╝szej" p├│┼éki nabawi┼éam si─Ö porz─ůdnego zapalenia rog├│wki.
dalia

Postby klara » 02 Apr 2012, 19:44

dalia wrote:O nie ja ju┼╝ wol─Ö nie ryzykowa─ç, w┼éa┼Ťnie przez soczewki z "ni┼╝szej" p├│┼éki nabawi┼éam si─Ö porz─ůdnego zapalenia rog├│wki.

Przesz┼éam tak─ů sam─ů histori─Ö... a soczewki by┼éy w┼éa┼Ťnie z rossmanna. Mo┼╝e to przypadek, ale jako┼Ť przy normalnych soczewkach nigdy mi si─Ö to nie zdarzy┼éo.
klara

Return to ÔÇť%sÔÇŁ Problemy zdrowotne

Valid XHTML 1.0 Strict