Alergia na kurz

Porozmawiajmy o swoich bol─ůczkach, dolegliwo┼Ťciach i sposobach radzenia sobie z nimi.

Alergia na kurz

Postby Nieznajomka_86 » 09 Dec 2011, 11:06

Zdaj─Ö sobie spraw─Ö, ┼╝e na forum jest ju┼╝ temat o alergii. Jednak nie chcia┼éam tam za bardzo robi─ç ba┼éaganu i chcia┼éabym z Wami porozmawia─ç o alergii na kurz. Jestem alergiczk─ů od ponad 1,5 roku, oczywi┼Ťcie odczulam si─Ö i stosuj─Ö do zalece┼ä lekarza. Odk─ůd jednak bior─Ö zastrzyki moje problemy ze sk├│r─ů sta┼éy si─Ö bardzo uci─ů┼╝liwe - bardzo cz─Östo mnie sw─Ödzi i mam r├│┼╝ne wysypki. Lekarz twierdzi, ┼╝e przy odczulaniu zastrzykami to si─Ö zdarza do┼Ť─ç cz─Östo, ale co ja b─Öd─Ö ukrywa─ç, ┼╝e wola┼éabym mie─ç ┼éadn─ů sk├│r─Ö, niestety pan doktor nie bardzo to rozumie :(. Czy znacie mo┼╝e jakie┼Ť domowe sposoby, albo mo┼╝e urz─ůdzenia, kt├│re jednak temu zaradz─ů.
Nieznajomka_86

Re: Alergia na kurz

Postby Kenza » 10 Dec 2011, 19:21

Ja nie mam alergii na kurz, ale reaguj─Ö wysypk─ů i sw─Ödzeniem na leki hormonalne, kt├│re musz─Ö bra─ç - pomaga mi wtedy wapno. Pij─Ö takie rozpuszczane w wodzie. Mi to pomaga, kilkana┼Ťcie minut po wypiciu wapna wysypka przechodzi.
Kenza

Postby JolaZ » 11 Dec 2011, 20:36

Na sw─Ödzenie i wysypk─Ö bra┼éam kiedy┼Ť hydrocortison do smarowania, lekarz zaleci┼é mi te┼╝ leki przeciwhistaminowe - pomog┼éo ale pami─Ötam, ┼╝e musia┼éam siedzie─ç w domu. Aczkolwiek, ┼╝eby zastosowa─ç kt├│re┼Ť z tych rozwi─ůza┼ä musisz ju┼╝ zapyta─ç tego lekarza. Metod─Ö z wapnem te┼╝ znam - je┼Ťli to delikatna wysypka, to wapno powinno wystarczy─ç. Nie warto faszerowa─ç si─Ö lekami jak nie trzeba.
JolaZ

Postby Nieznajomka_86 » 12 Dec 2011, 11:10

W┼éa┼Ťnie rozmawia┼éam z lekarzem i tak naprawd─Ö poleci┼é mi wapno, bo niby najta┼äsze i najmniej ryzykowne :D. Zapyta┼é te┼╝ o to czy u┼╝ywam specjalnych po┼Ťcieli i ┼Ťrodk├│w czyszcz─ůcych (proszk├│w, p┼éyn├│w do p┼éukania etc.). W sumie nic w swoim takim wyposa┼╝eniu domowym nie zmienia┼éam. Jak my┼Ťlicie to te┼╝ mo┼╝e by─ç powodem wysypki? Ci─Ö┼╝ko mi sobie wyobrazi─ç zmian─Ö ca┼éego wyposa┼╝enia w sypialni :D
Nieznajomka_86

Postby coralie » 12 Dec 2011, 20:34

Eeee dziwna ta uwaga lekarza. Ja u┼╝ywam zwyk┼éego zmi─Ökczacza, p┼éynu i proszku do prania a mam te┼╝ wra┼╝liw─ů sk├│r─Ö i nieraz zdarza mi si─Ö taka sw─Ödz─ůca wysypka nie wiadomo sk─ůd. Wiesz, zawsze mo┼╝esz kupi─ç np. proszek i p┼éyn dla niemowl─ůt one s─ů na pewno delikatniejsze ni┼╝ te zwyk┼ée ┼Ťrodki. Ale naprawd─Ö nie wiem po co ta uwaga o po┼Ťcieli - przecie┼╝ wiadomo sk─ůd masz t─ů wysypk─Ö...
coralie

Postby clover85 » 13 Dec 2011, 16:13

Jak najbardziej wysypka mo┼╝e by─ç spowodowana roztoczami, kt├│re "siedz─ů" w Twojej po┼Ťcieli. Je┼╝eli jeste┼Ť alergiczk─ů na kurz to na pewno jest to jednym z powod├│w Twojej wysypki. Pami─Ötajmy, ┼╝e kurz (i wraz z nim roztocza) uwielbia wszelkiego rodzaju materia┼éy - pluszaki, ubrania czy nawet po┼Ťciele. G┼é├│wnie po┼Ťciel, kt├│ra ma du┼╝─ů styczno┼Ť─ç z nasz─ů sk├│r─ů, jest idealnym miejscem na rozw├│j mikroskopijnych bakterii, grzyb├│w. Na runku jest masa antyalergicznych po┼Ťcieli np. Pristine, allergocover etc. Ja z w┼éasnego do┼Ťwiadczenia mog─Ö Ci poleci─ç SilverDream. Powinna┼Ť te┼╝ raczej zainwestowa─ç w wymian─Ö produkt├│w chemicznych i nooo zainteresowa─ç si─Ö swoim otoczeniem, bo z alergi─ů na kurz nie ma raczej ┼╝art├│w. Nie leczona, albo ┼║le leczona mo┼╝e nawet doprowadzi─ç do astmy. S─ůdz─Ö, ┼╝e powinna┼Ť poczyta─ç te artyku┼éy: http://www.mojealergie.pl/wszystko_o_alergii/dom_bez_alergii.html
clover85

Postby dafne » 14 Dec 2011, 19:46

Roztoczy to chyba bardzo trudno si─Ö pozby─ç z domu, przecie┼╝ one s─ů wsz─Ödzie! zw┼éaszcza w sezonie grzewczym, bo lubi─ů ciep┼éo, a jak do tego jest wilgo─ç to maj─ů raj. S┼éysza┼éam, ┼╝e po┼Ťciel trzeba pra─ç przynajmniej raz w tygodniu i to w temp. 60 stopni. Warto te┼╝ prasowa─ç i tym samym usma┼╝y─ç te obrzydliwe ┼╝yj─ůtka, kt├│re s─ů wsz─Ödzie w ok├│┼é nas, a kt├│rych nikt z nas nie widzi. To ich odchody wywo┼éuj─ů alergi─Ö.
dafne

Postby clover85 » 15 Dec 2011, 15:23

Jasne nikt nie m├│wi┼é, ┼╝e to b─Ödzie ┼éatwe :). W ko┼äcu roztocza s─ů praktycznie wsz─Ödzie, ale jednak no nale┼╝y minimalizowa─ç ich ilo┼Ť─ç albo stwarza─ç im warunki nie do ┼╝ycia. ┼╗yjemy w XXI wieku i mamy te cud urz─ůdzenia - jedne wiadomo dzia┼éaj─ů, drugie nie ;). Prawd─Ö powiedziawszy o prasowaniu po┼Ťcieli - pierwsze s┼éysz─Ö. Natomiast pra─ç to tylko w temp. 60stopni albo jak pozwala na to materia┼é to i wi─Ökszej. W domu te┼╝ chyba nie mo┼╝e by─ç za ciep┼éo, je┼╝eli jest sie zmarzluchem no to wtedy jest problem. A powiedzcie mi jakich odkurzaczy u┼╝ywacie, czy macie co┼Ť godnego polecenia?
clover85

Postby olivia » 15 Dec 2011, 23:01

Ja mam odkurzacz firmy Robert Thomas z filtrem wodnym - m├│j ch┼éopak jest alergikiem, dlatego kupili┼Ťmy, ale nie jestem zbytnio znawc─ů tematu, odkurzacz polecono nam po wskazaniu problemu z alergi─ů. A je┼Ťli chodzi o prasowanie - to kto┼Ť kiedy┼Ť poradzi┼é mi wla┼Ťnie taki spos├│b na pozbycie si─Ö roztoczy i teraz zawsze prasuj─Ö po┼Ťciel w max temp. nawet jak ch┼éopak gl─Ödzi, ┼╝e po co, ┼╝e zaraz si─Ö pogniecie :D
olivia

Postby clover85 » 16 Dec 2011, 15:20

My z mezem kupilismy odkurzacz Dyson (w kolorze czarno fioletowym :D) z filtrem Hepa. Jestem z niego calkiem zadowolona. Z poczatku balam sie, ┼╝e czyszczenie go bedzie meka, ale nie ma z tym zadnych problemow, no i nie zajmuje tyle miejsca co inne odkurzacze ;). Co do prasowania, bedzie trzeba sprobowac, choc tez srednio widze sens prasowania poscieli, ktora minute pozniej zostanie wygnieciona :D.

*przepraszam za brak polskich znakow, ale klawiatura sie zbuntowala :(
clover85

Return to ÔÇť%sÔÇŁ Problemy zdrowotne

Valid XHTML 1.0 Strict