Bezsenna noc

Porozmawiajmy o swoich bol─ůczkach, dolegliwo┼Ťciach i sposobach radzenia sobie z nimi.

Bezsenna noc

Postby kiziamizia » 16 Jan 2012, 18:38

Zdarza si─Ö chyba ka┼╝demu - powod├│w jest wiele. U mnie najcz─Ö┼Ťciej bezsenno┼Ť─ç spowodowana jest stresem i ci─ůg┼éym my┼Ťleniem o czym┼Ť. Ponadto, je┼Ťli zdarzy mi si─Ö zje┼Ť─ç co┼Ť bardzo p├│┼║no, po godz. 22 to zwykle mam problem z za┼Ťni─Öciem. Jak sobie radzicie z bezsenno┼Ťci─ů? Ja zwykle wypijam szklank─Ö ciep┼éego mleka lub soku jab┼ékowego - tak nauczy┼éa mnie babcia (sok jab┼ékowy podobno uspokaja). S┼éysza┼éam tez o mleku z cebul─ů, ale nigdy si─Ö nie odwa┼╝y┼éam i nie chc─Ö. S─ů jeszcze leki, ale wol─Ö ich unika─ç.
Na stres i nerwy polecam usypiaj─ůc─ů muzyk─Ö np. klasyczn─ů.
kiziamizia

Re: Bezsenna noc

Postby lemur » 17 Jan 2012, 18:53

Ja s┼éysza┼éam, ┼╝e bezsenno┼Ťci najlepiej zapobiega─ç - nie wskazane s─ů drzemki w czasie dnia oraz przeczekiwanie chwili, w kt├│rej jeste┼Ťmy bardzo senni. Ja tak mia┼éam w czerwcu, kiedy ko┼äczy┼éam prac─Ö magistersk─ů - pracowa┼éam mocno, a kiedy by┼éam bardzo senna zalewa┼éam si─Ö kofein─ů i tauryn─ů. Efekt? kiedy o ┼Ťwicie wreszcie k┼éad┼éam si─Ö spa─ç, nie mog┼éam zasn─ů─ç ze zm─Öczenia, dlatego teraz odpuszczam. Kiedy jestem bardzo zm─Öczona, koniec! trzeba i┼Ť─ç spa─ç i nie ma innej opcji, jak to niekt├│rzy m├│wi─ů :D
lemur

Postby Eewa » 19 Jan 2012, 20:54

Ja pogodzi┼éam si─Ö ju┼╝ dawno z tym, ┼╝e miewam noce, kiedy nie mog─Ö zmru┼╝y─ç oka nawet je┼Ťli id─Ö spa─ç o tej samej porze co zawsze. Po prostu zajmuj─Ö si─Ö czym┼Ť, czasami sprz─ůtam, czasami robi─Ö ciasto albo ogl─ůdam film. Zwykle trwa to 2-3 godziny i potem jestem taka zm─Öczona, ┼╝e zasypiam od razu. A ┼╝e chadzam spa─ç ok 23-24 godziny, bo wstaj─Ö do pracy o 6 rano to jak k┼éad─Ö si─Ö spa─ç to mam chocia┼╝ te 4 godzinki na regeneracj─Ö si┼é. Zazwyczaj to mi starcza.
Eewa

Postby lorna » 25 Jan 2012, 20:25

Bardzo rzadko mam nieprzespan─ů noc, ale jak nie mog─Ö spa─ç to czytam ksi─ů┼╝k─Ö.
lorna

Postby Kenza » 25 Jan 2012, 20:35

Bezsenno┼Ť─ç czasami trzeba leczy─ç od strony przyczyny. Za bardzo skupiamy si─Ö na tym, co wida─ç - czyli problemach z zasypianiem. A bezsenno┼Ť─ç zawsze ma pod┼éo┼╝e w psychice, z czego┼Ť wynika np. stres├│w, problem├│w w ┼╝yciu zawodowym i osobistym. Najpierw trzeba pozby─ç si─Ö przyczyny. Ja tylko powiem, ┼╝e nie warto zdawa─ç si─Ö na leki, nawet te zio┼éowe uzale┼╝niaj─ů, bo najpierw bierzesz ┼╝eby zasn─ů─ç, a potem "na wszelki wypadek" przed snem. Wiem to z do┼Ťwiadczenia.
Kenza

Postby dafne » 26 Jan 2012, 20:16

Pomijaj─ůc fakt, ┼╝e te zio┼éowe tabletki s─ů niesmaczne. Zwykle zostawiaj─ů taki niemi┼éy posmak, ale mniejsza ze smakiem. Ja czasami jak nie mog─Ö spa─ç wstaj─Ö i robi─Ö to, co musia┼éabym i tak zrobi─ç rano. Np. sprz─ůtam, czasami nastawiam pranie etc.
dafne

Postby juropa » 31 Jan 2012, 12:32

Ja zazwyczaj mam w drug─ů stron─Ö - bardzo szybko robi─Ö si─Ö senna i zasypiam jak tylko przy┼éo┼╝─Ö g┼éow─Ö do poduszki. Ale moja mama na noc wypija┼éa szklank─Ö mleka waniliowego - pono─ç pomaga┼éo jej zasn─ů─ç :)
juropa

Postby coralie » 08 Feb 2012, 19:49

Ja zamiast mleka do usypiania siebie samej u┼╝ywam piwa. Jedno piwko przed snem to dla mnie gwarancja przespanej nocy. Oczywi┼Ťcie nie pij─Ö codziennie, tylko raz na jaki┼Ť czas i wiem ┼╝e to skuteczne.
coralie

Postby kotsimon » 09 Feb 2012, 20:26

coralie wrote:Ja zamiast mleka do usypiania siebie samej u┼╝ywam piwa. Jedno piwko przed snem to dla mnie gwarancja przespanej nocy. Oczywi┼Ťcie nie pij─Ö codziennie, tylko raz na jaki┼Ť czas i wiem ┼╝e to skuteczne.

Ten sposób na mnie też działa, ale ja w ogóle robię się senna po alkoholu, więc to zrozumiałe. Nie wiem, czy każdy tak zareaguje na piwo na dobranoc.
kotsimon

Postby olivia » 11 Feb 2012, 15:09

Z jednej strony piwo przed snem dobre, ale z drugiej jest moczop─Ödne i je┼Ťli wypijemy je tu┼╝ przed snem, to w nocy b─Ödzie trzeba wsta─ç do ubikacji.
olivia

Return to ÔÇť%sÔÇŁ Problemy zdrowotne

Valid XHTML 1.0 Strict