p─Ökaj─ůce naczynka

Porozmawiajmy o swoich bol─ůczkach, dolegliwo┼Ťciach i sposobach radzenia sobie z nimi.

p─Ökaj─ůce naczynka

Postby mvp » 22 Sep 2010, 16:12

Ostatnio zauwa┼╝y┼éam na swojej sk├│rze kilka czerwonych punkcik├│w, mama powiedzia┼éa ┼╝e to naczynka mi pop─Öka┼éy. nigdy wcze┼Ťniej tak nie mia┼éam . od czego to mo┼╝e mi si─Ö dzia─ç ? brak jakiego┼Ť minera┼éu ? czy mo┼╝e uraz jaki┼Ť mechaniczny ? troch─Ö si─Ö wystarczy┼éam bo nie wygl─ůda to za ┼éadnie i mam nadzieje ┼╝e nie b─Ödzie tego wiecej ! macie podobne przygody ?
jak to zlikwidowa─ç ?
mvp

Re: p─Ökaj─ůce naczynka

Postby LadyGaga » 09 Oct 2010, 21:16

Wiem, ┼╝e takimi naczynkami pop─Ökanymi zajmuje si─Ö lekarz dermatolog od naczy┼ä. Maj─ů oni teraz takie metody na usuwanie tego typu zmian. Chodzi tutaj o jak─ů┼Ť metod─Ö chyba laserow─ů.

Tutaj wklejam cytat na ten temat:
"Do likwidacji zmian naczyniowych wykorzystujemy platform─Ö Lumenis One- ┼Ťwiatowej klasy urz─ůdzenie nie maj─ůce konkurent├│w na rynku urz─ůdze┼ä laserowych stosowanych w medycynie estetycznej. Zastosowanie kilku modu┼é├│w w jednym systemie pozwala na likwidowanie bardzo szerokiego spektrum zmian naczyniowych (czerwone, p┼éytkie naczynka modu┼éem IPL, natomiast ciemne o wi─Ökszej ┼Ťrednicy modu┼éem lasera Nd-Yag). G┼éowica IPL stosowana w Lumenis One r├│┼╝ni si─Ö znacz─ůca od innych urz─ůdze┼ä IPL dost─Öpnych na rynku. Lumenis One jako pierwszy IPL czwartej generacji wykorzystuje opatentowan─ů technologi─Ö OPT┬« (Optimal Pulse Technology). Pozwala to na dostarczenie energii ┼Ťwietlnej w du┼╝o wy┼╝szej a jednocze┼Ťnie bezpiecznej dawce. Przek┼éada si─Ö to na ogromn─ů efektywno┼Ť─ç urz─ůdzenia przy jednoczesnym zminimalizowaniu skutk├│w ubocznych- skr├│cenie tzw. "down time" (czasu wy┼é─ůczenia pacjenta z normalnego funkcjonowania). Modu┼é lasera Nd-Yag podobnie jak IPL ma aktywnie ch┼éodzone, wymienne ko┼äc├│wki, dzi─Öki czemu dyskomfort odczuwany przez pacjenta jest minimalny, a ryzyko uszkodzenia sk├│ry bardzo niewielkie.
W trakcie wykonywania zabiegu laser lub IPL (┼║r├│d┼éo intensywnego pulsuj─ůcego ┼Ťwiat┼éa o r├│┼╝nej d┼éugo┼Ťci fali) kieruje wi─ůzk─Ö ┼Ťwiat┼éa o precyzyjnie okre┼Ťlonych parametrach. Pozwala to na dokonanie zmian w obr─Öbie danej tkanki. Energia ┼Ťwietlna emitowana z lasera lub IPL jest poch┼éaniana przez czerwony barwnik (hemoglobin─Ö), krew ulega koagulacji (┼Ťcina si─Ö) lub odparowuje, na skutek tego naczynie krwiono┼Ťne zostaje zniszczone od wewn─ůtrz. Proces ten nazywany jest fototermoliz─ů selektywn─ů (kontrolowane oparzenie). Po pewnym czasie naczynie jest samoczynnie usuwane z organizmu.
Aby zamkn─ů─ç pop─Ökane naczynia krwiono┼Ťne z regu┼éy potrzeba od 2 do 5 zabieg├│w wykonywanych w ci─ůgu kilku miesi─Öcy, zale┼╝y to od ilo┼Ťci, ┼Ťrednicy i koloru naczy┼ä oraz g┼é─Öboko┼Ťci ich po┼éo┼╝enia. Je┼Ťli naczynko by┼éo du┼╝e lub zabiegowi poddana zosta┼éa du┼╝a powierzchnia, po zabiegu mo┼╝e pojawi─ç si─Ö siniak, obrz─Ök albo rumie┼ä, kt├│ry schodzi w ci─ůgu kilku godzin lub dni."

Podpytam jeszcze mojej kole┼╝anki z Wroc┼éawia wiem, ┼╝e ona po ci─ů┼╝y takich naczynek na nogach dosta┼éa i to lekarz dermatolog jej jak─ů┼Ť metod─ů zamyka┼é. S─ů te┼╝ ┼Ťrodki w kremie i ┼╝elu kt├│re pomagaj─ů np. Auriderm XO gel i Auriderm Corps... nie wiem czy konczy sie na N czy na M ... wpisze w google to ci wyskoczy prawid┼éowa nazwa ... cena wysoka ok 70 z┼é ale warto ... i jest do┼Ť─ç du┼╝e opakowanie.
LadyGaga

Postby kotsimon » 30 Mar 2011, 11:05

Naczynka p─Ökaj─ů g┼é├│wnie pod wp┼éywem dzia┼éania skrajnych temperatur dlatego je┼Ťli zauwa┼╝y┼éa┼Ť tendencj─Ö do tzw. "paj─ůczk├│w" lepiej unikaj gor─ůcych prysznicy, z k─ůpieli w wannie korzystaj jak najrzadziej a w zimny dzie┼ä ubierz ciep┼éo miejsce, w kt├│rym pojawiaj─ů si─Ö te p─Ökni─Öcia - je┼Ťli s─ů one zlokalizowane na twarzy to najlepiej nakremowa─ç buzie porz─ůdnie nawil┼╝aj─ůcym kremem i dodatkowo zakry─ç podk┼éadem i pudrem sypkim.
Ja m─Öcz─Ö si─Ö z paj─ůczkami od kilku lat. U mnie ta dolegliwo┼Ť─ç widoczna jest zw┼éaszcza na udach i nad kolanami, dlatego wstydz─Ö si─Ö chodzi─ç w kr├│tkich sp├│dniczkach, no bo jak tu nie chodzi─ç jak si─Ö ma dwadzie┼Ťcia par─Ö lat!? :cry:
Na razie nie pr├│bowa┼éam profesjonalnych zabieg├│w bo tych paj─ůczk├│w mam bardzo du┼╝o, wi─Öc na leczenie wyda┼éabym fortun─Ö, uwi┼éy sobie sie─ç na moich, kiedy┼Ť nieskazitelnych nogach. Wypr├│bowa┼éam wiele ┼╝eli i suplement├│w diety g┼é├│wnie z kasztanowca: je┼Ťli u┼╝ywa si─Ö tego regularnie i d┼éu┼╝ej ni┼╝ powiedzmy 2 miesi─ůce p─Ökni─Öcia wydaj─ů si─Ö by─ç w─Ö┼╝sze, ale i tak najbardziej zw─Ö┼╝aj─ůco dzia┼éa witamina C w tabletkach. Ja ┼éykam Rutinoscorbin - codziennie od 8 miesi─Öcy i doprowadzi┼éam do sytuacji,w kt├│rej paj─ůczki s─ů ale widz─Ö je przede wszystkim ja - inni (w┼é─ůczaj─ůc w to mojego ch┼éopaka) nie zauwa┼╝aj─ů problemu. 8-) :P
kotsimon

Postby JolaZ » 02 Apr 2011, 12:48

Swojego czasu Avon mia┼é w swojej ofercie krem zmniejszaj─ůcy widoczno┼Ť─ç naczynek, ale nie mam poj─Öcia czy to jeszcze istnieje. Ja stosuj─Ö Ortholan Vein i widz─Ö ┼╝e co┼Ť pomaga, bo nie pojawiaj─ů si─Ö nowe ohydstwa, a u mnie z paj─ůczkami to jak z grzybami po deszczu. Mo┼╝na go znale┼║─ç w aptece, ale jest dosy─ç drogi ok. 40 z┼é kosztuje niestety. Jak zapytacie o krem, ┼╝el czy ma┼Ť─ç w aptece to farmaceutka wska┼╝e ca┼é─ů p├│┼ék─Ö kosmetyk├│w na bazie kasztanowca g┼é├│wnie. S─ů w r├│┼╝nych cenach. Mi pomaga┼é te┼╝ Lioton 1000, chocia┼╝ chyba nie jest przeznaczony do tego typu problem├│w. U┼╝ywa┼éam go na st┼éuczenie, ale zauwa┼╝y┼éam ┼╝e przy okazji naczynka si─Ö zmniejszy┼éy.
JolaZ

Postby Kenza » 22 Apr 2011, 18:37

Mia┼éam problem z p─Ökaj─ůcymi naczynkami, ale od jakiego┼Ť czasu widz─Ö, ┼╝e jakby si─Ö same zamkn─Ö┼éy. S─ůdzi┼éam ┼╝e to niemo┼╝liwe i tak te┼╝ gdzie┼Ť czyta┼éam ┼╝e jak raz p─Öknie to ju┼╝ tylko laser. Ale okazuje si─Ö ┼╝e to mo┼╝liwe... Kiedy przesta┼éam si─Ö martwi─ç naczynkami i zwraca─ç na nie uwag─Ö, wygl─ůda na to ┼╝e postanowi┼éy mnie opu┼Ťci─ç. Zosta┼éy dwa niedobitki ale male┼äkie na udzie. :D
Kenza

Postby adpromo » 28 Apr 2011, 13:43

Eh mam ten sam problem na nogach, masakra, a czy to nie jest spowodowane np zbyt du┼╝ym ci┼Ťnieniem?
adpromo

Postby JolaZ » 28 Apr 2011, 15:59

Ci┼Ťnienie chyba nie ma z tym nic wsp├│lnego. Teleangiektazja czyli p─Ökni─Öcie naczynia ma inn─ů przyczyn─Ö (cytuj─Ö z artyku┼éu Beuty Guide):
Powoduje j─ů niewielki zator lub op├│┼║nienie w pracy zastawek ┼╝ylnych. Kiedy krew nie mo┼╝e przep┼éyn─ů─ç z ┼╝y┼éy znajduj─ůcej si─Ö pod sk├│r─ů do tej po┼éo┼╝onej g┼é─Öbiej, kumuluje si─Ö w miejscu, a┼╝ w ko┼äcu znajduje uj┼Ťcie w naczyniu w┼éosowatym. Efekt uwidacznia si─Ö w postaci niewielkiego p─Ökni─Öcia. (...)
Zmiany naczyniowe zmuszaj─ů nas do ograniczenia gor─ůcych oraz pikantnych posi┼ék├│w, alkoholu i kawy. Wrogiem jest tak┼╝e stres, d┼éugotrwa┼éa pozycja stoj─ůca lub siedz─ůca, noszenie wysokich obcas├│w oraz zbyt ciasnych but├│w. Przyczyn─ů dolegliwo┼Ťci mo┼╝e by─ç d┼éugotrwa┼ée stosowanie lek├│w kortykosterydowych. Negatywny wp┼éyw maj─ů r├│wnie┼╝ ┼║le dobrane kosmetyki. Unika─ç nale┼╝y ┼Ťrodk├│w zawieraj─ůcych alkohol oraz peeling├│w ziarnistych, mechanicznie ┼Ťcieraj─ůcych nask├│rek, a na ich miejsce zaleca si─Ö wprowadzi─ç niepodra┼╝niaj─ůcy peeling enzymatyczny. Maseczki, pod kt├│rymi dochodzi do zastoju wilgoci i ciep┼éa (np. typu peel-of), lepiej zast─ůpi─ç kosmetykami na bazie ┼╝urawiny, kasztanowca, aloesu, rutyny czy bor├│wki. Najlepiej oczyszcza─ç twarz manualnie, wykonuj─ůc bardzo delikatny masa┼╝. Stosowanie krem├│w z filtrem przeciws┼éonecznym jest wskazane przez ca┼éy rok.
JolaZ

Postby kotsimon » 03 May 2011, 18:32

S─ůdzicie, ┼╝e od trzymania laptopa na kolanach mo┼╝na dosta─ç paj─ůczk├│w? Pojawi┼éy mi si─Ö nowe mniej wi─Öcej w miejscu gdzie trzymam laptopa a zdarza mi si─Ö cz─Östo pracowa─ç do p├│┼║na z komputerem na kolanach. My┼Ťlicie ┼╝e winowajc─ů jest ciep┼éo dysku? :cry: nie lubie paj─ůczk├│w!
kotsimon

Postby dafne » 04 May 2011, 19:32

A co s─ůdzicie o takich suplementach diet jak belissa antired? Sk┼éad jest taki: skrzypu polnego -130 mg
L-cysteina - 30mg
Diosmina - 65 mg
Rutozyd - 50mg
Hesperydyna - 50mg
Niacyna (witamina PP)- 18mg
Witamina E - 10mg
Witamina C - 30mg

Czy to mo┼╝e pom├│c?
dafne

Postby Kenza » 11 May 2011, 21:57

My┼Ťl─Ö ze tak. Skrzyp pomaga, ale z tych sk┼éadnik├│w to chyba najlepsza jest witamina C. Mo┼╝e spr├│bujesz po prostu za┼╝ywa─ç witamine C w tabletkach, naprawd─Ö zw─Ö┼╝a naczynia je┼Ťli postosujemy to d┼éu┼╝ej.
Kenza

Return to ÔÇť%sÔÇŁ Problemy zdrowotne

Valid XHTML 1.0 Strict