dobre okulary słoneczne

Porozmawiajmy o swoich bol─ůczkach, dolegliwo┼Ťciach i sposobach radzenia sobie z nimi.

dobre okulary słoneczne

Postby Ewa06 » 09 Apr 2012, 21:09

Na co nalezy zwraca─ç uwag─Ö kupuj─ůc okulary s┼éoneczne? Zawsze mia┼éam kilka par ze sklep├│w z ciuchami ale ostatnio wzrok mi si─Ö pogorszy┼é, zastanawiam si─Ö czy to nie od noszenia takich - b─ůd┼║ co b─ůd┼║ - "bazarowych" okular├│w. Jak wybra─ç takie, kt├│re b─Öd─ů pomaga─ç a nie szkodzi─ç?
Ewa06

Re: dobre okulary słoneczne

Postby Kenza » 10 Apr 2012, 19:31

O czym┼Ť takim czyta┼éam w zesz┼éym roku w Przewodniku w┼éa┼Ťnie. Zaraz podam link - o ju┼╝ daj─Ö:
http://www.przewodnikurody.pl/artykuly/okulistyka/204-niebezpieczne-okulary
tam opisane jest chyba wszystko, na co powinni┼Ťmy uwa┼╝a─ç.
Ja ju┼╝ kupi┼éam okulary w rossmannie i posz┼éam sprawdzi─ç w salonie optycznym, czy faktycznie chroni─ů. Rzeczywi┼Ťcie jest tak, jak pisz─ů w tym artykule - u optyka maj─ů takie sprytne urz─ůdzenie, kt├│re mierzy czy okulary s─ů naprawd─Ö przeciws┼éoneczne i moje s─ů! Polecam ten spos├│b, je┼Ťli kupicie okulary, kt├│rych nie jeste┼Ťcie pewne. O tych bazarowych nawet szkoda m├│wi─ç - na bazarze nie szukajcie zdrowia dla swoich oczu, bo tam go po prostu nie znajdziecie.
Kenza

Postby lorna » 11 Apr 2012, 19:31

Naklejkom na okularach nie mo┼╝esz ufa─ç. Najlepiej od┼éo┼╝y─ç troch─Ö i kupi─ç porz─ůdne okulary przeciws┼éoneczne u optyka. Taka inwestycja naprawd─Ö si─Ö op┼éaci. Okulary "z bazarku" trzeba kupowa─ç niemal co rok, a czasami kilka razy w roku bo si─Ö cz─Östo ┼éami─ů, rysuj─ů i w og├│le. A te od optyka b─Ödziesz mia┼éa przez lata. Ja kupi┼éam 2 lata temu Ray Bany. Da┼éam za nie prawie 300 z┼é, ale nie ┼╝a┼éuj─Ö tego wydatku, bo wiem, ┼╝e pochodz─Ö w nich jeszcze dobrych kilka lat. Po 2 latach intensywnego noszenia wygl─ůdaj─ů nadal jak nowe. No i przede wszystkim chroni─ů oczy przed s┼éo┼äcem.
lorna

Postby Ewa06 » 12 Apr 2012, 09:55

Dzi─Öki za rady ;) A wi─Öc naklejki na okularach to totalna ┼Ťciema, a┼╝ trudno uwierzy─ç, ┼╝e legalnie mo┼╝na takie co┼Ť sprzedawa─ç :/ Swoj─ů drog─ů to prawda, ┼╝e takie "tanie" okulary kupuje si─Ö praktycznie co roku, sama tak robi─Ö... a za te pieni─ůdze (za ka┼╝dym razem 25 - 50 z┼é) mog┼éabym ju┼╝ mie─ç porz─ůdne...
Ewa06

Postby klara » 12 Apr 2012, 17:23

Ale nie trzeba od razu kupowa─ç Ray Ban├│w. Za 100 z┼é da si─Ö ju┼╝ kupi─ç u optyka przyzwoite okulary, tyle ┼╝e bez jakiej┼Ť znanej marki.
klara

Postby Ewa06 » 13 Apr 2012, 14:50

Mo┼╝na te┼╝ chyba wybra─ç sobie po prostu kolorowe soczewki (barwione) i dobra─ç jakie┼Ť oprawki :) Jak kto┼Ť ma np. wad─Ö wzroku, to doddatkowo koryguj─ůce
Ewa06

Postby trudi » 15 Apr 2012, 18:28

Czyta┼éam, ┼╝e barwione nie s─ů za zdrowe.
trudi

Postby kiziamizia » 17 Apr 2012, 21:30

Ale dlaczego mia┼éyby by─ç niezdrowe ? Takie okulary trzeba ju┼╝ zrealizowa─ç na recept─Ö, wi─Öc z pewno┼Ťci─ů b─Öd─ů bezpieczne i zapewni─ů pe┼én─ů ochron─Ö przed promieniami UVA i UVB.
kiziamizia

Postby JolaZ » 19 Apr 2012, 21:18

Ja kupuje w sieci├│wkach. Nigdy nie sprawdza┼éam u optyka czy maj─ů filtr, szczerze m├│wi─ůc to nawet nie wiedzia┼éam, ┼╝e tak mo┼╝na, ale mo┼╝e teraz sprawdz─Ö.
JolaZ

Postby Ewa06 » 26 Apr 2012, 14:48

Ja nosz─Ö te┼╝ czasem okulary na co dzie┼ä, g┼é├│wnie do pracy - mam mam ma┼éy astygmatyzm. mo┼╝e po prostu sprawi─Ö sobie okulary s┼éoneczne z korekt─ů? Co do szkodliwo┼Ťci to nigdy o tym nie s┼éysza┼éam, zreszt─ů chyba s┼éoneczne okulary zawsze s─ů barwione.. tyle, ┼╝e jak robisz na zam├│wienie mo┼╝esz sobie wybra─ç jakie chcesz i dostosowa─ç do czego b─Ödziesz ich u┼╝ywa─ç,np. da─ç lustrzan─ů pow┼éok─Ö albo nie.. :)
Ewa06

Return to ÔÇť%sÔÇŁ Problemy zdrowotne

Valid XHTML 1.0 Strict