Ukąszenia i krosty na nogach :/

Porozmawiajmy o swoich bolączkach, dolegliwościach i sposobach radzenia sobie z nimi.
gegusia
Posty: 42
Rejestracja: 04 lis 2011, 21:24

Ukąszenia i krosty na nogach :/

Post autor: gegusia »

Robi się coraz cieplej, z jednej strony się cieszę, ale obejrzałam dzisiaj swoje nogi i się załamałam :/ mieszkam przy lesie i pełno u mnie komarów, całe nogi mam zgryzione i niestety swędzenie jest często silniejsze i drapię:/ wygląda to jakbym miałam jakieś uczulenie, jak sobie radzicie z tymi owadami? czym wyleczyć te ukąszenia skutecznie?
nowela
Posty: 3
Rejestracja: 08 cze 2012, 12:54

Re: Ukąszenia i krosty na nogach :/

Post autor: nowela »

Może jakiś zimna woda na nogi? :) Ponoć przyłożenie cebuli pomaga, ale raczej to nie jest cudowny sposób :lol: A jak sobie radziłaś w poprzednich latach? Może jakieś maści żeby przestało swędzieć? A na te już rozdrapane to nie wiem czy jest rada ;/
richie
Posty: 7
Rejestracja: 08 cze 2012, 14:57

Re: Ukąszenia i krosty na nogach :/

Post autor: richie »

Stosować kremy, żele ochładzające lub okłady, to już powinno pomóc. No i się nie drapać, bo wtedy może być jeszcze gorzej. Dla mnie okres letni pod tym względem też jest dużym utrapieniem.
Awatar użytkownika
sasetka
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:24

Re: Ukąszenia i krosty na nogach :/

Post autor: sasetka »

Przede wszystkim moskitiery w okna, dobre są też takie kratki przeciwko owadom, stawiasz w pomieszczeniu i padają jak muchy. Ja jestem alergiczką i muszę w szczególny sposób uważać na ukąszenia, bo zaraz puchnę. Ja mam do smarowania specjalną maść, ale ona jest na receptę, więc i tak nie pomogę. Może jakiś fenistil?
biuti01
Posty: 17
Rejestracja: 09 cze 2012, 02:17

Re: Ukąszenia i krosty na nogach :/

Post autor: biuti01 »

Pod tym względem współczuje koło lasu mieszkać. Wyobraź sobie,że ja niedaleko jezior mieszkam to już w ogóle stada komarów i komarzyc nie powiem co robiących jak się je mija. ;/;/
Przeważnie się psikam żeby mnie nie kąsiły a jak już to zrobią do trapie do krwi ..
nowela
Posty: 3
Rejestracja: 08 cze 2012, 12:54

Re: Ukąszenia i krosty na nogach :/

Post autor: nowela »

Poszukałam czegoś co mogłoby Ci pomóc i znalazłam fajną odżywkę kreatynową. Piszą o tym dość ciekawe rzeczy. Koi ból po ukąszeniach. Z resztą tutaj masz link i opis tej odżywki :) http://www.gal.com.pl/pl/ulotki-kosmetyki/19-odzywka-keratynowa.html
daynnight
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2012, 10:52

Re: Ukąszenia i krosty na nogach :/

Post autor: daynnight »

taka odzywka keratynowa moze byc dobra, ale oprocz tego radzilabym poczytac o domowych sposobach, bo jak dla mnie domowe sposoby sa zawsze najlepsze ;)
nowela
Posty: 3
Rejestracja: 08 cze 2012, 12:54

Re: Ukąszenia i krosty na nogach :/

Post autor: nowela »

Nie zawsze się da wszystko osiągnąć domowymi sposobami :) można spróbować, nikt nie broni, ale takie eksperymenty to najlepiej dobrze przeanalizować. Chyba że są już sprawdzone to co innego :)
biuti01
Posty: 17
Rejestracja: 09 cze 2012, 02:17

Re: Ukąszenia i krosty na nogach :/

Post autor: biuti01 »

Spróbuje zdobyć tą odżywkę, poza tym i tak wybiorę się do hipermarketu po kolejny odstraszacz komarów. Dzisiaj po grillu jestem fest pogryziona. Głowa aż boli, teraz też się drapię. :(
gatki
Posty: 9
Rejestracja: 11 cze 2012, 19:05

Re: Ukąszenia i krosty na nogach :/

Post autor: gatki »

Szczęście, że trafiłam na to forum. Muszę spróbować tej odżywki bo mam ten sam problem co autorka. Nie wiem jak wy, ale ja po prostu nie potrafię się powstrzymać od drapania. Zawsze mam rany po ugryzieniach "wampirków".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy zdrowotne”