Kilka problem├│w zwi─ůzanych z cer─ů

Porozmawiajmy o swoich bol─ůczkach, dolegliwo┼Ťciach i sposobach radzenia sobie z nimi.

Kilka problem├│w zwi─ůzanych z cer─ů

Postby rahim711 » 18 Jun 2012, 22:01

Witam :)
Przybyłem tutaj z pewnymi problemami.
Od jakiego┼Ť roku mam na plecach, barkach i klatce piersiowej pryszcz─Ö. Zdarzy┼éo si─Ö, ┼╝e bra┼éem kreatyn─Ö po terminie cho─ç za p├│┼║no to zauwa┼╝y┼éem. Pewnie nie przez to, lecz wiek dorastania powoduje je w tych miejscach. Drugi─Ö pytanie odnosi si─Ö do twarzy. Stwierdzi┼éem, ┼╝e sk├│ra ma przebarwienia po pryszczach na czole, policzkach i na brodzie ko┼éo ust. Czy macie jakie┼Ť pomys┼éy aby poradzi─ç tym problemom. Mam prawie 18 lat, wi─Öc chyba tak nie powinno by─ç ;)
rahim711

Re: Kilka problem├│w zwi─ůzanych z cer─ů

Postby interadmin » 19 Jun 2012, 13:27

Objawy o kt├│rych piszesz mog─ů mie─ç r├│┼╝ne pod┼éo┼╝e. I mog─ů wynika─ç z kilku nak┼éadaj─ůcych si─Ö przyczyn. Spr├│buj przede wszystkim odstawi─ç, ┼Ťrodki o kt├│rych piszesz. Chyba, ┼╝e ju┼╝ zaprzesta┼ée┼Ť. Odczekaj kilka dni i zobacz czy jest jaka┼Ť poprawa. Tego typu problemy ze sk├│r─ů mog─Ö w┼éa┼Ťnie ┼Ťwiadczy─ç o przyjmowaniu jaki┼Ť uczulaj─ůcych Ci─Ö substancjach lub bra┼ée┼Ť ich zbyt du┼╝o. Do tego piszesz, ┼╝e po terminie. Czasami problemy z w─ůtrob─ů, kt├│ra mo┼╝e by─ç przeci─ů┼╝ona mog─ů pojawia─ç si─Ö w┼éa┼Ťnie na sk├│rze. Nie b─Ödzie to oryginalny pomys┼é -ale warto by┼éoby zg┼éosi─ç si─Ö do dermatologa w Twojej przychodni rodzinnej lub skorzysta─ç z wizyty u lekarza pierwszego kontaktu.

Zastanawia mnie jeszcze jeden fakt, czy by─ç mo┼╝e nie przesadzasz z diet─ů bogat─ů w bia┼éko. Czy np. przez to, ┼╝e ─çwiczysz nie bierzesz zbytu du┼╝ej ilo┼Ťci bia┼éek w pokarmie. Takie co┼Ť mo┼╝e te┼╝ wywo┼éywa─ç objawy podobne do "skazy bia┼ékowej" najlepiej wr├│─ç na jak─ů┼Ť diet─Ö normaln─ů, troch─Ö w─Öglowodan├│w, jarzyn oraz owoc├│w. I lekkie mi─Öso - ale nie codziennie.
Zreszt─ů lekarz na pewno r├│wnie┼╝ co┼Ť takiego Ci zaleci aby organizm si─Ö troch─Ö oczy┼Ťci┼é - je┼╝eli jest tak jak pisz─Ö. Wiek 18 lat to te┼╝ wiek w kt├│rym mog─ů pojawia─ç si─Ö te┼╝ takie zaburzenia ze sk├│r─ů. Jednak je┼╝eli uwa┼╝asz, ┼╝e jest to zbyt du┼╝e - zasi─Ögnij porady lekarza. W takich przypadkach warto - wybierz kogo┼Ť na NFZ.

Pozdrawiam
interadmin
Administrator

Website: http://przewodnikurody.pl

Postby rahim711 » 19 Jun 2012, 19:44

Kreatyn─Ö odstawi┼éem ju┼╝ dawno, ponad 8-9 miesi─Öcy temu.By┼éem u dermatologa to na plecy dosta┼éem lek kt├│ry je podra┼╝ni┼é. Co do od┼╝ywiania si─Ö nie za┼╝ywam du┼╝ej ilo┼Ťci bia┼éek. Jedynie wiadomi Mi, ┼╝e mam cere wra┼╝liw─ů. Pocz─ůtkowo zacz─Ö┼éy si─Ö problemy z pryszczami na twarzy, p├│┼║niej przesz┼éy na plecy i klatk─Ö piersiow─ů. Po d┼éu┼╝szym czasie klatka wygl─ůda lepiej, za┼Ť na twarzy widz─Ö z bliska r├│┼╝ne plamki i ┼Ťlady. Gdzie bym nie nacisn─ů┼é sk├│ry to wychodzi bia┼ée. Nieraz mam j─ů g┼éadk─ů, innymi dniami szorstk─ů tzn. z osadzonymi chrostkami. Czyta┼éem na internecie, ┼╝e pomo┼╝e temu peeling, sok z cytryny(maseczka), r├│┼╝nego rodaju witaminy-kolagen. Wi─Öc chcia┼ébym si─Ö dowiedzie─ç co m├│g┼é bym na to poradzi─ç na dzie┼ä dzisiejszy:) Z g├│ry dzi─Ökuje za pomoc :!: ;)
rahim711

Postby rahim711 » 20 Jun 2012, 21:59

Mog─Ö doda─ç, ┼╝e mam uczulenie na kurz.
rahim711

Return to ÔÇť%sÔÇŁ Problemy zdrowotne

Valid XHTML 1.0 Strict