Łysienie/ wypadanie włosów

Porozmawiajmy o pielęgnacji włosów, najmodniejszych fryzurach i najlepszych fryzjerach.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Łysienie/ wypadanie włosów

Post autor: dafne »

Na wypadanie włosów - przypomnę - że dobry jest skrzyp. Pisałam już wcześniej, ale napiszę jeszcze raz, bo odkąd używam wywaru ze skrzypu codziennie zauważyłam, że włosy naprawdę mniej wypadają, są wyraźnie wzmocnione. Przelałam wywar do czystej butelki z aerozolem i pryskam jak odżywką po każdym umyciu włosów. Robię to od 2 miesięcy, dodatkowo piję 2-3 razy w tygodniu herbatę z pokrzywy, która jest dobra nie tylko na włosy, ale też nerki czy nawet trzustkę. Efekty są, udało mi się powstrzymać nadmierne wypadanie włosów. Wam życzę tego samego.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Łysienie/ wypadanie włosów

Post autor: olivia »

A próbowałyście kosmetyków Klorane? Mają szampony, balsamy, supelementy diety i kurację przeciwko wypadaniu włosów. Kosmetyki zawierają kofeinę, która pobudza cebulki włosów.
lorna
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2012, 18:23

Re: Łysienie/ wypadanie włosów

Post autor: lorna »

Na rozrzedzone i wypadające włosy to ja polecam odżywkę z joanny z serii "Z apteczki babuni". Odżywka zawiera ekstrakt ze skrzypu i rozmarynu. Trochę ułatwia rozczesywanie, ale to nie najważniejsza zaleta. Najważniejsze to to, że po kilku stosowaniach wyraźnie mniej włosów zostaje na szczotce i nie znajdujemy własnych kudłów wszędzie np. na rękawie swetra, czy na fotelu.
Awatar użytkownika
dalia
Posty: 61
Rejestracja: 09 lis 2011, 10:38

Re: Łysienie/ wypadanie włosów

Post autor: dalia »

Skrzyp i rzepa - to pomaga.
Mar-Kos_pl
Posty: 10
Rejestracja: 02 wrz 2012, 20:07

Re: Łysienie/ wypadanie włosów

Post autor: Mar-Kos_pl »

Też zawsze miałam bardzo gęste, ciężkie i grube włosy. Zaczęłam brać bardzo silne leki i zaczęły wypadać mi garściami. Już myślałam, że albo wyłysieje albo będą rzadkie. Odratowałam je, ale trzeba do tego dużo czasu. Trzeba zrezygnować z farbowania. Przestałam włosy czesać w kucyki czy koki żeby ich dodatkowo nie naciągać i tym samym nie wyrywać. Sięgnijcie po preparaty ze skrzypem polnym i pokrzywą. Do tego masaże głowy, szampony do włosów wypadających i takie same odżywki. Po 4 miesiącach zauważyłam znacznie mniejszą ilość wypadających włosów i widać, że zaczęły szybciej rosnąć. Dodatkowo stan mojej cery i paznokci znacznie się poprawił.
MACROVITA
Posty: 15
Rejestracja: 22 lip 2012, 10:07

Re: Łysienie/ wypadanie włosów

Post autor: MACROVITA »

Dieta przeciw wypadaniu włosów może być stosowana zarówno w momencie kiedy już mamy problem z łysieniem, jak i profilaktycznie. Przede wszystkim, pierwsza sprawa o której zawsze trzeba pamiętać, to to iż nasz jadłospis musi być zdrowy. Wszystkie tłuste rzeczy i ciężkostrawne potrawy należy bezwzględnie odstawić. Eliminacja, bądź radykalne zmniejszenie alkoholu i papierosów to również bardzo dobry pomysł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o włosach”