Stylizacja włosów na gorąco

Porozmawiajmy o pielęgnacji włosów, najmodniejszych fryzurach i najlepszych fryzjerach.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Stylizacja włosów na gorąco

Post autor: Kenza »

Chcę się podzielić moim nowym odkryciem kosmetycznym. Wczoraj zakupiłam krem prostujący włosy, mocno utrwalający z wellaflex i dawno nie byłam zadowolona tak bardzo z jakiegoś kosmetyku, dlatego nie mogłam się powstrzymać żeby się z Wami moim odkryciem podzielić. Włosy zaraz po nałożeniu kremu trochę się prostują. A jak się je wyprostuje prostownicą to efekt jest idealny i utrzymuje się cały dzień. Wcześniej moje włosy pod koniec dnia robiły się już odrobinę pofalowane (mimo dobrych kosmetyków utrwalających). Stosowałam Got 2b spray do prostowania włosów i bardzo lubiłam ten kosmetyk, ale po welli moje włosy wyglądają jeszcze lepiej. Polecam. ;)
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Stylizacja włosów na gorąco

Post autor: JolaZ »

Potwierdzam ten krem jest super! Wypróbowałam wiele kosmetyków do stylizacji na gorąco, ale nawet Hot Liss z l'oreala nie był w stanie utrzymać prostoty moich włosów przez cały dzień. Ta wella naprawdę jest dobra i kosztuje grosze, nie to co niektóre kosmetyki z wyższych półek których nazwy przez litość nie wspomne :? które kosztują po 50-70 zł za 100 ml a nic nie pomagają.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Stylizacja włosów na gorąco

Post autor: olivia »

Ja kupuje przez internet czasami serum prostujące Schwarzkopf professional Flatliner OSIS + Bardzo dobrze działa, chroni przed temperaturą do 200 stopnii i utrwala fryzurkę. Nie wiem jaki jest w porównaniu z Wellą, bo jeszcze jej nie wypróbowałam. Cenowo Osis + nie zaskakuje - około 25 zł.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Stylizacja włosów na gorąco

Post autor: lemur »

Używałam sprayu z Syoss chroniącego włosy przed temperaturą ale włosy po nim się plątały i były niemiłe w dotyku. Lepszy był już Dove heat defense w sprayu.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Stylizacja włosów na gorąco

Post autor: dafne »

Avon advance techniques też ma wygładzający balsam do prostowania włosów. Jak na tak niską cenę (ok. 10 zł) to może być, chociaż rewolucji nie ma.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Stylizacja włosów na gorąco

Post autor: Kenza »

Co do wellaflex o którym pisałam w maju zachwalając efekty jakie daje, to dziele się też dużą wadą tego kosmetyku: NIEWYDAJNY! i to bardzo. Dzisiaj rano mi się skończył!
Przyznaję się: mam włosy długie, do połowy pleców, myje i prostuje je codziennie, więc kosmetyk był ciągle używany. Ale to nie zmienia faktu, że dzisiaj rano osłupiałam ze zdziwienia :o :shock: wyciskając resztki kremu do prostowania.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stylizacja włosów na gorąco

Post autor: kotsimon »

To faktycznie bardzo krótko! Ja mam z tej samej serii wella piankę i mi wystarcza. Radzę Ci porzucić ten krem i stosować po prostu piankę. Miałam też spray do stylizacji na gorąco (2-dniowa objętość) ale chyba używałam go zbyt obficie, bo też nie wytrzymał miesiąca nawet.
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Stylizacja włosów na gorąco

Post autor: Eewa »

To ja znam jeszcze jeden kosmetyk, który "daje rade" w tej dziedzinie: Liss Ultime L'oreal Professionnel - to jest, cytuję "olejek termowygładzający do urządzeń grzejących" :) wiem że brzmi jak opis środka do konserwowania kaloryferów, ale jest rewelacyjny! Włosy po nim są sypie, gładkie, mięciutkie, błyszczące, proste do końca dnia i przede wszystkim przy częstym suszeniu i prostowaniu lub kręceniu na lokówce aż dziwi fakt że włosy wcale nie są zniszczone. Co więcej, zanim trafiłam na ten produkt miałam szorstkie, matowe, zniszczone włosy a po nim one odżyły. Najfajniejszy jest ten efekt sypkości włosów. Zawsze się zastanawiałam co robią profesjonalni fryzjerzy, że na reklamach ludzie mają takie lejące się, ciężkie włosy. Ja kiedyś miałam siano i nie mogłam go ujarzmić, a kiedy już mi się udało to efekt był może na 8 godzin, nawet po dobrej prostownicy. Ten olejek to już stała pozycja w moich zakupach kosmetycznych. Kupuję go w różnych cenach bo raz natrafiłam na promocje i był za 40 zł innym razem płaciłam 55. Ale warto! Aha i nie martwcie się o wydajność. On ma 50 ml ale mi spokojnie starcza na 2,5 miesiąca a mam włosy średniej długości.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Stylizacja włosów na gorąco

Post autor: lemur »

Ostatnio spróbowałam jedwabiu z CHI, to taka 15 ml buteleczka. Głównym zadaniem tego jedwabiu jest właśnie ochrona włosów przed wysoką temperaturą i przyznam że włosy, jak to po jedwabiu są gładkie i nie ma żadnego śladu zniszczenia :) a zwykle po prostowaniu końcówki są bardzo kruche. Śmiem twierdzić że ten jedwab nawet regeneruje włosy.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Stylizacja włosów na gorąco

Post autor: JolaZ »

lemur pisze:Używałam sprayu z Syoss chroniącego włosy przed temperaturą ale włosy po nim się plątały i były niemiłe w dotyku. Lepszy był już Dove heat defense w sprayu.

To ja używam szamponu z syoss. Teraz nie jestem pewna nazwy ale chyba Smooth relax? jakiś taki niby prostujący, ale włosy po nim są bardzo wygładzone i ładnie błyszczą. Po pierwszym użyciu byłam niezadowolona, ale po tygodniu używania zauważyłam że szampon jest w porządku. ;) Natomiast używałam też wcześniej z syossa takiej białej odżywki na zniszczone włosy i była do bani! Ale akurat ten szampon smooth u mnie daje fajne efekty, mimo że raczej słyszę złe opinie na temat tej firmy;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o włosach”