Ombre hair

Porozmawiajmy o pielęgnacji włosów, najmodniejszych fryzurach i najlepszych fryzjerach.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Ombre hair

Post autor: Kenza »

Ombre hair to koloryzacja, która polega na tym, że rozjaśniamy końcówki, a włosów naturalnych nie farbujemy u nasady.
Co myślicie o tej modnej teraz fryzurze? Coraz częściej mija się na ulicy kobiety, które już uległy temu trendowi. Mi na początku to się bardzo nie podobało, ale teraz widzę, że jeśli dobrze dobierze się odcienie to wychodzi coś pięknego, takie subtelne, tonalne przejście:

Obrazek


Czy któraś z Was już zdecydowała się na taką fryzurę?
Jak wygląda pielęgnacja takich włosów?
I czy we Wrocławiu są salony, które wykonują taką koloryzację?
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Ombre hair

Post autor: lemur »

Domyślam się, że w większości lepszych salonów wrocławskich na pewno możesz poprosić o taką oryginalną koloryzację. Moja koleżanka sama sobie zrobiła taki fryz. Dobrze dobrany kolor, trochę fantazji i precyzyjna ręka kogoś kto pomoże i domyślam się że efekt nie musi być katastrofalny :D Trendy zawsze docierają do nas z dużym opóźnieniem. Pamiętam jak kilka lat temu zainteresowała mnie fryzura Sarah Jessiki Parker, miała właśnie rozjaśnione końcówki - teraz już wiem że to ombre hair a wtedy zadawałam sobie pytanie: "czego to ci styliści nie wymyślą? kazali jej zapuszczać odrosty? będzie grała jakąś doświadczoną przez los kobietę, której nie w głowie pamięć o regularnej koloryzacji?" :D
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Ombre hair

Post autor: coralie »

Teraz to jest prawdziwe szaleństwo, ale mi się ani trochę nie podoba. Owszem stonowane brązy w zestawieniu, lepiej wyglądają niż, jak ja to nazywam "fryzura na skunksa" (białe i czarne włosy - koloryzowane chyba taką samą techniką, tzn. ombre) ale to nadal dla mnie dziwactwo jakieś, które dodatkowo traci na atrakcyjności przez swoją wielką popularność. Po co tak się farbować jak co 4 dziewczyna też tak robi. 8-)
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Ombre hair

Post autor: Kenza »

Ja bym wolała nie robić takich zabiegów w domowych warunkach, fryzjerka wie które pasemka pofarbować a które nie, dla mnie to trochę szalone - robić samemu taki fryz :) zwykłe farbowanie najczęściej sama wykonuje, ale z tym bym nie ryzykowała. Ombre hair jest raczej wskazany przy ciemniejszych włosach, bo to rozjaśnianie końcówek, więc gdy ktoś z natury ma blond to ta koloryzacja chyba odpada, bo przyciemnianie końcówek nie wygląda już zbyt fajnie.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Ombre hair

Post autor: dafne »

Istne szaleństwo - nawet są na internecie tutoriale jak zafarbować włosy na ombre hair. Widziałam też filmik w którym ombre hair było robione na włosach blondynki - poprzez przyciemnianie włosów od skóry głowy do połowy długości, więc można też w drugą stronę - nie tylko rozjaśniać ciemne włosy.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Ombre hair

Post autor: olivia »

Ale nie zawsze to ładnie wygląda. Bardzo nie podoba mi się u Drew Barrymore bo wygląda jakby miała do połowy blond, do połowy szatyn. Tak byle jak to jest zrobione.U Brodki też to wygląda jakby maczała końcówki w wiadrze z rozjaśniaczem, bez jakiegoś cieniowania pasm. Ważne żeby zrobić te przejścia z kosmyka ciemnego do jasnego, żeby jeden kolor włosów nie ucinał się nagle w miejscu.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Ombre hair

Post autor: lemur »

Udało mi się dzisiaj zrobić Ombre hair, chociaż robiłam to nietypowo bo .... szamponem koloryzującym. Farbuję włosy regularnie na dość ciemny kolor, ale tylko odrosty, bo na całej dlugości kolor bardzo długo trzyma i nie muszę powtarzać koloryzacji, ale na końcówkach widać już trochę moje naturalne włoski więc dzisiaj spróbowałam podziałać szamponem koloryzującym z palette wzięłam farbę w odcieniu ciemnego blondu i wyszło rewelacyjnie! Pewnie temu, bo szampon chwycił nierównomiernie - tylko tam gdzie prześwitywał mój naturalny kolor włosów. Polecam ten sposób jeśli macie takie włosy jak ja :D
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Ombre hair

Post autor: Eewa »

Dobrze zrobione ombre hair zmiękcza zbyt ostre kontury twarzy i odmładza, z kolei jeśli farbowanie się nie uda to można wyglądać na osobę zaniedbaną. Najfajniej ombre wygląda na pofalowanych włosach, na idealnie prostych i równo ściętych nieco gorzej.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ombre hair

Post autor: kotsimon »

Myślicie, że na zafarbowanych na ciemny kolor włosach chwyci jaśniejsza farba? Chciałam zrobić sobie ombre w warunkach domowych. Kupiłam farbę średni brąz z loreala ale obawiam się że nie chwyci bo na włosach mam resztki ciemnego brązu. Nie obejdzie się bez dekoloryzacji?? Wolałabym jej uniknąć :? co zrobić?
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Ombre hair

Post autor: dafne »

Na bank jasna farba na ciemnych włosach nie chwyci, zwłaszcza jeśli farbowałaś na czarno albo ciemny brąz. Moim zdaniem pozostaje dekoloryzacja albo cierpliwość... za parę miesięcy farba z końcówek zejdzie, ale nie gwarantuję że wtedy też będziesz chciała ombre hair. Teraz widzimy dziewczyny z takimi fryzurami wszędzie i fakt, że ombre wygląda fajnie potęguję naszą zazdrość. Zanim farba zejdzie (do tego czasu farbuj tylko odrosty!) możesz zmienić zdanie co do wymarzonej fryzury ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o włosach”