naturalne maseczki

Porozmawiajmy o pielęgnacji włosów, najmodniejszych fryzurach i najlepszych fryzjerach.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: naturalne maseczki

Post autor: dafne »

Można zrobić bardzo taką owocową maseczkę: miksujemy mango i brzoskwinię, dodajemy jogurt i trochę oliwy z oliwek. Taką papkę kładziemy na 30 minut na włosy. Potem spłukujemy chłodną wodą i pozwalamy im wyschnąć bez suszarki.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: naturalne maseczki

Post autor: megan »

Ja wczoraj przetestowałam olej lniany jako maseczkę. Podgrzałam go i naniosłam na suche włosy. Zmyłam 20 minut później. Profilaktycznie zrobiłam dwa mycia głowy, żeby pozbyć się tłustego osadu. Na koniec zlałam włosy wywarem z pokrzywy. Od razu po zabiegu włosy łatwiej się rozczesywały, poza tym są miękkie i błyszczą. Nie wiem czy to zasługa oleju czy pokrzywy.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: naturalne maseczki

Post autor: dafne »

To, że włoski błyszczą i są miękkie to chyba wynik płukanki z pokrzywy. Ja też ją robię, gdy tylko mi się przypomni - zlewam nią włosy na końcu płukania. Efekt: miękkie, delikatne i błyszczące włosy.
InstytutGlamour
Posty: 20
Rejestracja: 03 paź 2012, 07:28

Re: naturalne maseczki

Post autor: InstytutGlamour »

mój domowy sposób na włosy to Piwo:) a mianowicie - zostawić na kilka godzin szklankę piwa, aby wywietrzało i odgazowało. Po umyciu głowy polać włoski. Wysuszyć lub owinąć ręcznikiem. Uzyskamy efekt nabłyszczenia i delikatności
juropa
Posty: 40
Rejestracja: 31 sty 2012, 09:33

Re: naturalne maseczki

Post autor: juropa »

I nie śmierdzą Ci po tym włosy? Takie zwietrzałe piwo przecież ma specyficzny zapach...
jagoda22
Posty: 12
Rejestracja: 04 mar 2015, 08:59
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: naturalne maseczki

Post autor: jagoda22 »

ja bardzo lubię maski do włosów firmy Domowe Receptury:) mają naturalny skład i świetnie odżywiają włosy
dari
Posty: 1
Rejestracja: 11 cze 2015, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: naturalne maseczki

Post autor: dari »

bardzo lubię naturalne maseczki, są dużo lepsze od tych zwykłych:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o włosach”