naturalne maseczki

Porozmawiajmy o pielęgnacji włosów, najmodniejszych fryzurach i najlepszych fryzjerach.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: naturalne maseczki

Post autor: kotsimon »

Aha, no ja nanoszę odżywki zaraz po umyciu, sama nie wiem, czy osuszam je ręcznikiem. Nigdy na to nie zwróciłam uwagi! Dzięki za radę :)
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: naturalne maseczki

Post autor: olivia »

Na błyszczące włosy polecam po umyciu włosów spłukać je sokiem z dwóch cytryn. Poza tym spłukiwanie zimną wodą pomaga.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: naturalne maseczki

Post autor: dafne »

Ja polecam taką mieszankę na włosy suche: 1 żółtko, 2 łyżeczki olejku rycynowego i sok z pół cytryny, mieszamy, nanosimy na suche włosy, przed ich umyciem na 20-30 minut.
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: naturalne maseczki

Post autor: Eewa »

Ostatnio przypadła mi do gustu regenerująca maseczka do włosów z Biovax. Zalecana jest dla włosów bardzo słabych.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: naturalne maseczki

Post autor: dafne »

Niedawno poznałam dobry sposób na puszące się i trudne do rozczesania włosy, więc chcę się z Wami nim podzielić. ;) Na małym ogniu w niewielkiej ilości wody gotujemy łyżkę siemienia lnianego. Następnie należy przecedzić wywar przez sito (jeśli będzie zbyt lepki, dodajemy odrobinę wody). Następnie należy nałożyć mieszankę na nieumyte, suche włosy. Po 5-10 minutach spłukujemy roztwór i myjemy włosy szamponem.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: naturalne maseczki

Post autor: kotsimon »

Czy ktoś z Was stosował naftę kosmetyczną do włosów? Podobno można jej używać jak odżywki wzmacniającej albo nabłyszczającej (wzmacnia włosy, zapobiega ich rozdwajaniu się i wypadaniu). Czy warto zamienić odżywkę z drogerii na naftę?
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: naturalne maseczki

Post autor: coralie »

Moim zdaniem nie warto bo u mnie bardzo wysuszała włosy i skórę głowy. Ponadto ciężko zmywa się ją z włosów. Ale słyszałam też pozytywne opinie na temat tego preparatu. Dla mnie dużym minusem jest też zapach.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: naturalne maseczki

Post autor: lemur »

Moja mama mówi, że nafta kosmetyczna wyleczyła jej kiedyś zrogowacenia na skórze głowy i że generalnie dobrze działa na włosy. Roześmiała się, że pytam o ten produkt, bo podobno to taki stary stary sposób na włosy, który moja mama kojarzy z czasów młodości (nic innego wtedy nie było do pielęgnacji włosów).
Zrobiłam już research i dowiedziałam się, że można kupić naftę kosmetyczną z czarną rzepą albo z olejem rycynowym. Kupię chyba tą ostatnią wersję, ale obawiam się, że będą duże problemy ze zmywaniem tego specyfiku z włosów.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: naturalne maseczki

Post autor: Kenza »

Próbowałyście może miodowej maseczki rozjaśniającej włosy? Miód to podobno najbezpieczniejszy rozjaśniacz. Działa tysiąc razy wolniej niż 3% roztwór wody utlenionej i jak łatwo się domyśleć, jest bezpieczny, co więcej to rozjaśnianie i pielęgnacja jednocześnie.
Przepis: do dwóch porcji odżywki dodajemy jedną taką samą miodu. Nanosimy na umyte włosy, nakładamy czepek i zostawiamy na całą noc.
Powtarzanie tej metody daje stopniowe delikatne rozjaśnienie włosów. Zamierzam spróbować :)
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: naturalne maseczki

Post autor: olivia »

Nie słyszałam o takiej metodzie. Sądziłam, że do rozjaśniania jest cytryna i rumianek. Ja też chętnie spróbuję! To bardzo cenna informacja!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o włosach”