Jak podnieść włosy u nasady?

Porozmawiajmy o pielęgnacji włosów, najmodniejszych fryzurach i najlepszych fryzjerach.
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Jak podnieść włosy u nasady?

Post autor: Eewa »

Po to ten wynalazek ma takie ząbki i nazywany jest grzebieniem, żeby trzymać się włosów nawet kiedy są rozpuszczone. Używałam tego urządzonka, tak, na rozpuszczonych włosach i działało, tzn. włosy były uniesione, grzebień się nie zsuwał bo wręcz mi się wplątał we włosy i potem miałam problemy z wyrwaniem :?
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Jak podnieść włosy u nasady?

Post autor: JolaZ »

Ale dobry lakier wcale nie musi niszczyć włosów. Teraz powstają nawet lakiery ekologiczne. Zresztą ja sama używam dość często lakieru do włosów, a moje włosy nie są jakoś bardzo zniszczone, mimo że oprócz tego je farbuje i prostuje od wielu lat. A co do pianki - to nawet jak naniesiesz ją u nasady włosów i będziesz je suszyć trzymając włosy spuszczone w dół przed sobą to taki efekt jest maximum na parę godzin.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Jak podnieść włosy u nasady?

Post autor: coralie »

Do podnoszenia włosów najlepiej nadaje się okrągła szczotka. Nakładamy piankę na mokre włosy, nawijamy na okrągłą szczotkę i jednocześnie suszymy letnim strumieniem powietrza. Można to też robić na suchych włosach. Na koniec lakier.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Jak podnieść włosy u nasady?

Post autor: Kenza »

Mi osobiście najbardziej podoba się pomysł z grzebieniami Bumpits, ale w sobotę, przed wielkim wyjściem zdecydowałam się natapirować włosy. Zrobiłam to dość delikatnie i mocno spryskałam lakierem. Fryzura wyszła ładnie - włosy miałam gładkie, wyprostowane, tylko z tylu głowy były uniesione tapirką, którą zakryłam wyprostowanym pasmem. Fryzura była trwała, aha części włosów natapirowanych spięłam dyskretnie spinką, tak od spodu, co dodatkowo podtrzymało natapirowane włosy. O dziwo nie było potem problemu z rozczesaniem włosów po ich umyciu - myślę, że to też zależy od rodzaju włosów.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Jak podnieść włosy u nasady?

Post autor: JolaZ »

Można też nawinąć włosy na grube wałki i tak wysuszyć albo nawet położyć się spać. Wiem, wiem niektóre dziewczyny nie lubią straszyć partnerów wałkami :D ale od tego fryzura jest podniesiona i puszysta.
Awatar użytkownika
kiziamizia
Posty: 112
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:28

Re: Jak podnieść włosy u nasady?

Post autor: kiziamizia »

Ostatnio zaczęłam stosować też taki patent: Układam włosy, prostuję, czeszę, robię przedziałek na środku psikam lakierem, czekam chwilę, a potem grzebieniem "przesuwam" przedziałek na bok głowy wtedy powstaje taka grzywa, bo włosy były utrwalone na środkowym przedziałku. Uzyskany w ten sposób efekt spryskuję lakierem i już ;)
Awatar użytkownika
kiziamizia
Posty: 112
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:28

Re: Jak podnieść włosy u nasady?

Post autor: kiziamizia »

Wypróbowałam ostatnio puder do włosów i potwierdzam, że działa. Miałam ten z tafta. Jest bardzo dobry i daje natychmiastowy efekt.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Jak podnieść włosy u nasady?

Post autor: lemur »

Ja chyba muszę pomyśleć o jakimś bardziej ekstremalnym sposobie na włosy, bo te moje są zawsze oklapnięte i jak mawia moja babcia "ulizane"...
Próbowałam już podnoszenia na lakierze i piance oraz szczotką przy suszeniu ale z marnym skutkiem. A puder do włosów działa super ale to jeszcze nie to- szukam jeszcze leprzego efektu.
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Jak podnieść włosy u nasady?

Post autor: Eewa »

Jeśli masz oklapnięte włosy to pewnie są raczej długie i nie wycieniowane. Może nowe cięcie coś zmieni? A jeśli twoje wlosy się przetłuszczają to tym bardziej trzeba dobrać fryzurę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o włosach”