Jak podnieść włosy u nasady?

Porozmawiajmy o pielęgnacji włosów, najmodniejszych fryzurach i najlepszych fryzjerach.
tatarzyna
Posty: 4
Rejestracja: 09 sty 2012, 10:39

Re: Jak podnieść włosy u nasady?

Post autor: tatarzyna »

Najłatwiejszym sposobem jest suszenie włosów od nasady. I później ich polakierowanie. Ja teraz kupiłam sobie szampon Timotey zwiększający objętość i też działa :) Jest kilka sposobów, stelaż jest spoko ale chyba lepiej zadziałać tak zeby włosy uzyskały objętości np. jakieś ścięcie, niż oszukiwać że jest ich więcej bo przecież nie da rady nosić takiego stelażu non stop.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak podnieść włosy u nasady?

Post autor: kotsimon »

No to prawda, częste noszenie "stelażu" osłabiłoby cebulki włosów, ale dobry szampon i umiejętne suszenie czasami nie wystarczą. Niestety niektóre włosy po prostu ciągną w dół :D ja proponuję mimo wszystko jakiś puder do włosów.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Jak podnieść włosy u nasady?

Post autor: Kenza »

Ja ostatnio oswoiłam się z lokówką, bo zawsze tylko prostownica. Ale fryzura z lekkimi podwinięciami wycieniowanych kosmyków zyskuje na objętości. Oczywiście potrzebne jest porządne utrwalenie lakierem.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Jak podnieść włosy u nasady?

Post autor: olivia »

Ja kiedyś oparzyłam skórę głowy usiłując lokówką napuszyć włosy tuż u nasady. W sumie to my dziewczyny posługujemy się bardzo niebezpiecznymi przedmiotami, przecież taką lokówką czy prostownicą można kogoś (siebie przede wszystkim) porządnie oparzyć.
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: Jak podnieść włosy u nasady?

Post autor: joanna »

Nie raz, nie dwa oparzyłam np. ucho prostownicą, żadna nowość. Ale jeśli chodzi o podnoszenie włosów u nasady nie polecam np. suszarki z okrągłą końcówką, a już na pewno nie lokówki! Ciepło w tak bliskiej odległości od skóry głowy może osłabić cebulki włosa i pobudzić gruczoły do pracy i wydzielania sebum.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Jak podnieść włosy u nasady?

Post autor: lemur »

Wypróbowałam spania w grubych wałkach i jest trochę lepiej, włosy lepiej się układają, tworzą się naturalne fale, włosy wyglądają na wystylizowane. Ale to się mi nie udaje jeśli zostawię na noc mokre włosy, wtedy zaawsze mam oklapnięte.
lorna
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2012, 18:23

Re: Jak podnieść włosy u nasady?

Post autor: lorna »

Mi pomaga codzienne mycie. Jak nie umyję przez jeden dzień włosów to mam oklapnięte. Poza tym bardzo dobrze unosi włosy suszarka z dyfuzorem. Ciepło skierowane jest na skórę głowy i włosy trochę "wstają". :D
Awatar użytkownika
spencer
Posty: 14
Rejestracja: 24 kwie 2012, 17:39

Re: Jak podnieść włosy u nasady?

Post autor: spencer »

Ja suszę włosy trzymając głowę w dół, a następnie stylizuję na okrągłej szczotce i piance nadającej objętość. Te dwie czynności robię jedna za drugą, bo jeśli np. umyję i wysuszę włosy wieczorem, to rano choć nie wiem jak bym się starała tak ładnie ich już nie uniosę.
MACROVITA
Posty: 15
Rejestracja: 22 lip 2012, 10:07

Re: Jak podnieść włosy u nasady?

Post autor: MACROVITA »

Najłatwiejszym sposobem jest wtarcie pianki unoszącej w mokre włosy i suszenie z głową w dole przeczesując cały czas włosy szczotką czy grzebieniem. Osoby, które mają włosy przetłuszczające się powinny zrezygnować z gorącego strumienia powietrza. Reklamowane są też pudry, które unoszą włosy u nasady, ale osobiście ich nie polecam. Włosy są jakieś dziwne, sztywne i wcale ani trochę nie uniesione.
InstytutGlamour
Posty: 20
Rejestracja: 03 paź 2012, 07:28

Re: Jak podnieść włosy u nasady?

Post autor: InstytutGlamour »

ja osobiście używam sprayu i jestem bardzo zadowolona. Dodają włosom rzeczywiście objętości i podnoszą je u nasady. Ale wydaję mi się, że to zależy od rodzaju włosów. Jednemu pomoże pianka innemu spray.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o włosach”