Jak podnieść włosy u nasady?

Porozmawiajmy o pielęgnacji włosów, najmodniejszych fryzurach i najlepszych fryzjerach.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Jak podnieść włosy u nasady?

Post autor: coralie »

Moje włosy są oklapnięte i bez życia, wydają się obciążone, chociaż raczej się nie przetłuszczają. Co robicie, żeby trochę podnieść włosy u nasady? Za bardzo nie wyobrażam sobie siebie samej z wałkami na głowie, ale jeśli to skutkuje mogę spróbować. Słyszałam o jakiejś trwałej podnoszącej włosy, ale wydaje mi się to bez sensu, bo przecież co z odrostami? Zdradźcie swoje sposoby na fryzurę o zwiększonej objętości.
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: Jak podnieść włosy u nasady?

Post autor: joanna »

Możesz je:
- tapirować
- wyprostować, potem żelem czy gumą poczochrać dłonią i spryskać lakierem
- użyć pudru do włosów - to bardzo fajny, szybki, skuteczny i nowy sposób. Tą metodę najbardziej polecam. W drogeriach kupidz puder z got2be lub taft
Awatar użytkownika
kiziamizia
Posty: 112
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:28

Re: Jak podnieść włosy u nasady?

Post autor: kiziamizia »

Ja najczęściej działam lakierem. Po prostu układam włosy tak, jak chcę żeby wyglądały, psikam, a potem jeszcze wkładam w nie palce i podnoszę. W efekcie fryzura jest "wysoka" i nie do ruszenia :D ale konieczny jest dobry lakier.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Jak podnieść włosy u nasady?

Post autor: olivia »

O wiele łatwiej (i ładniej) podnieść u nasady krótkie włosy, tzn. takie do ramion. Wtedy można wykorzystać suszarkę z taką specjalną nakładką okrągłą, wiem, że jedna firma ma takie suszarki z kręcącymi się nakładkami, ale niestety nie pamiętam która - widziałam coś takiego w salonie fryzjerskim. Długich włosów w ten sposób nie uniesiesz (chyba).
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Jak podnieść włosy u nasady?

Post autor: Kenza »

Owszem, istnieje coś takiego jak trwała unosząca włosy, adresowana jest dla pań, które mają małą objętość włosów. Jedno ale: ten zabieg nadaje się do włosów krótkich, max do połowy szyi. Z jego trwałością też nie jest najlepiej - max 2 miesiące.
Szmaragdowa
Posty: 11
Rejestracja: 27 paź 2011, 11:53

Re: Jak podnieść włosy u nasady?

Post autor: Szmaragdowa »

moja fryzjerka ostatnio suszyła mi włosy na przemienną stronę, tzn mam przedziałek i włosy z lewej strony suszyła na prawą i tak je od spodu od nasady suszyła i rzeczywiście włosy były podniesione, poza tym mówiła, że bardzo dobrze działa suszarka z funkcja jonizacji bo włosy są wtedy błyszczące i gładkie tutaj znalazłam fajną w dobrej cenie http://magicznaplaneta.pl/dzial/drobneagd/kategoria/?id=75&prod=106467
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: Jak podnieść włosy u nasady?

Post autor: joanna »

Też słyszałam o różnych cudach unoszących włosy, ale sama wierzę w puder albo ewentualnie lakier i rękę. Tapirować nie lubię, bo potem mam zniszczone włosy, poplątane.
Awatar użytkownika
kiziamizia
Posty: 112
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:28

Re: Jak podnieść włosy u nasady?

Post autor: kiziamizia »

Odkryłam grzebień unoszący włosy - Bumpits. Niesamowity efekt to daje. Trafiłam na nie w drogerii. Kosztują zaledwie parę złotych. Są dostępne w różnych kolorach - pasujących do odcieni włosa. Jak już kupicie to na youtube jest instukcja jak to zakładać. A tak wyglądają Bumpits:
Obrazek
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak podnieść włosy u nasady?

Post autor: kotsimon »

A ja takie coś widziałam w sklepie i uznałam, że to jakieś badziewie :? a teraz oglądam na necie zdjęcia fryzur z tym tym tym "rusztowaniem" i żałuję że nie kupiłam. A to pech.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Jak podnieść włosy u nasady?

Post autor: dafne »

Hmm ciekawe czy przy pomocy tych grzebieni, czy jak to tam nazwać, można też podwyższyć włosy kiedy są rozpuszczone? Czy to działa tylko kiedy je spinamy np. w kucyk czy kok? Bo ja bym chciała sobie podwyższyć ale mieć rozpuszczone włosy - niby na zdjęciu pokazane jest że można, ale ja sobie tego nie wyobrażam, przecież mi to wypadnie z włosów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o włosach”