Jak rozczesać te włosy?

Porozmawiajmy o pielęgnacji włosów, najmodniejszych fryzurach i najlepszych fryzjerach.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Jak rozczesać te włosy?

Post autor: olivia »

Miewam okropne problemy z rozczesywaniem włosów. Nie pomagają odżywki wygładzające, jedwab i inne kosmetyki zalecane do trudnych, suchych, splątanych kołtunów. W końcu znalazłam! Oliwka dla niemowląt bambino działa idealnie! Wystarczy kropelkę rozsmarować na dłoniach i wetrzeć we włosy i już - szczotka rozsupła każdy kołtun. Może macie też inne wypróbowane sposoby?
lorna
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2012, 18:23

Re: Jak rozczesać te włosy?

Post autor: lorna »

Takiego sposobu jeszcze nie próbowałam, ale kiedyś zrobiłam sobie maskę na włosy z oliwy z oliwek i to była istna tragedia, bo włosy strasznie się poplątały.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak rozczesać te włosy?

Post autor: kotsimon »

Są też specjalne olejki do włosów, które ułatwiają rozczesywanie i układanie fryzury, np. z kerastane, ale tez mnóstwo tańszych - zapytajcie w aptece, bo w drogerii nie zawsze są.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Jak rozczesać te włosy?

Post autor: megan »

Owszem są takie olejki. Ja używałam olejku mon rin w takich kapsułkach, był genialny bo wygładzał i ułatwiał rozczesywanie.
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: Jak rozczesać te włosy?

Post autor: joanna »

Można próbować różnych kosmetyków, ale jeśli włosy regularnie nie dają się rozczesać to znaczy, że są suche zniszczone i zaczepiają o siebie. Wydaje mi się, że w takim przypadku optymalnym rozwiązaniem jest ich skrócenie, a potem intensywna i przemyślana pielęgnacja, taka która pomoże zapobiec ponownemu zniszczeniu włosów.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Jak rozczesać te włosy?

Post autor: coralie »

Nie śmiejcie się, ale polecę Wam spray ułatwiający rozczesywanie włosów "dla księżniczek" Lilliputz. Tak właśnie się nazywa i jest bardzo skuteczny. Opakowanie, jak łatwo się domyślić, jest różowe z księżniczką na etykiecie. To kosmetyk dla dzieci, ale nic się Wam nie stanie, jeśli go użyjecie. ;)
lorna
Posty: 61
Rejestracja: 18 sty 2012, 18:23

Re: Jak rozczesać te włosy?

Post autor: lorna »

Jest taki spray ułatwiający rozczesywanie włosów z Loreala, w różowym opakowaniu z serii elseve nutri. Trochę pomaga chociaż rewolucji nie ma. ;)
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Jak rozczesać te włosy?

Post autor: dafne »

Ja polecam rekonstrukcję Joico. Skusiłam się i nie żałuję, bo genialnie wygładza i naprawia włosy. Po tym zabiegu włosy są jak nowe i nie plączą się.
Awatar użytkownika
dalia
Posty: 61
Rejestracja: 09 lis 2011, 10:38

Re: Jak rozczesać te włosy?

Post autor: dalia »

Na czym ona polega. Ja niedawno dopiero dowiedziałam się, że jest różnica między wygładzaniem a prostowaniem. Ja czasem mam problem z rozczesaniem ale to np. jak umyję włosy szamponem który włosy nie cierpią. Bleee
Awatar użytkownika
sasetka
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:24

Re: Jak rozczesać te włosy?

Post autor: sasetka »

A włosy nie sa tłuste po tych oliwkach/olejkach? Mi na szczęście wystarczy dobra odzywka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o włosach”