włosy po słońcu :(

Porozmawiajmy o pielęgnacji włosów, najmodniejszych fryzurach i najlepszych fryzjerach.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: włosy po słońcu :(

Post autor: Kenza »

Jeśli zauważyłyście zwiększone wypadanie włosów, to polecam uważać przy szczotkowaniu, bo cebulki włosa też są osłabione i przez to włosy łatwiej wypadają. Ja po prostu chwytam kosmyk włosów tak w połowie długości (bo poniżej połowy zaczynają się robić kołtuny) i trzymając go rozczesuję od dołu. W ten sposób nie wyszarpuję sobie włosów, wypadają tylko końcówki połamane w trakcie rozczesywania.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: włosy po słońcu :(

Post autor: olivia »

Można też kupić w sklepie zielarskim skrzyp polny i zalać gorącą wodą, ostudzić, przecedzić a potem zlać włosy taką płukanką (po ich umyciu) i wymasować trochę skórę głowy żeby pobudzić krążenie.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: włosy po słońcu :(

Post autor: lemur »

Ale to pewnie trzeba stosować regularnie, takie płukanki i przez dłuugi okres. Ja mam właśnie problem z wypadaniem włosów ale nie po słońcu, lecz po zimie, chociaż teraz włosy są podobnie osłabione przez skrajne temperatury no i przez noszenie czapek. Nie wiem jak sobie pomóc, a ostatnio nie potrafię być systematyczna.
MACROVITA
Posty: 15
Rejestracja: 22 lip 2012, 10:07

Re: włosy po słońcu :(

Post autor: MACROVITA »

Nie zgadzam się z poprzedniczką. Włosy należy myć często jak to jest potrzebne. To, że włosy lepiej zostawić tłuste jest mitem . Wtedy są obciążone a brud ani sebum wcale im nie służy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o włosach”