włosy po słońcu :(

Porozmawiajmy o pielęgnacji włosów, najmodniejszych fryzurach i najlepszych fryzjerach.
Awatar użytkownika
basia
Posty: 50
Rejestracja: 31 sie 2010, 12:38

włosy po słońcu :(

Post autor: basia »

eksperymentuje chyba z 10 firmą kosmetyczną. moje włosy po powrocie z wakacji są w strasznym stanie :( nie mówie już o kolorze bo ten wypłowiał całkowicie < 200zł u fryzjera przed wyjazdem przepadło w zapomnienie:/> są suche, oklapnięte, boje się że będę musiała je ściąć. jakimi odżywkami moge je ratować? teraz próbuję syoss ale coś nie pomaga :( była już rzepa, był skrzyp polny ale natura przegrała z moimi włosami :(
pomocyyy
Awatar użytkownika
mvp
Posty: 35
Rejestracja: 31 sie 2010, 11:00

Re: włosy po słońcu :(

Post autor: mvp »

na Syoss bym nie dała złotówki, to naprawdę kosmetyki do niczego, tylko maja profesjonalnie wyglądające opakowania. domowe sposoby na włosy ? hmm no to na pewno kąpiele piwne i zbawienna oliwa z oliwek. natrzyj włosy nią raz w tygodniu albo dwa jak masz bardzo suche. tylko nie rób tego blisko skóry głowy, przy cebulkach, bo się zaczną przetłuszczać, raczej końcówki natrzyj oliwą. oliwa z oliwek jest super - do potraw , do nawilżania skóry, włosów, do wzmocnienia paznokci, jestem fanką oliwy z oliwek ! :D
czytałam, że olejek kokosowy też czyni cuda, z nim też można wyprawiać co się da :lol: nacierać skórę, włosy a nawet smarować kanapki czy do sałatek dodawać, poważnie !! ale to musi być dobry olej kokosowy, jak najbardziej naturalny !!
Awatar użytkownika
basia
Posty: 50
Rejestracja: 31 sie 2010, 12:38

Re: włosy po słońcu :(

Post autor: basia »

po piwie włosy pewnie będą śmierdzieć to wolę nie próbować, ale oliwkę owszem, owszem, tylko muszę najpierw podciąć włosy, już można zapomnieć o lecie niestety :(
Awatar użytkownika
princesita
Posty: 43
Rejestracja: 06 wrz 2010, 21:05

Re: włosy po słońcu :(

Post autor: princesita »

używaj też jedwab ale z Farouka, inne to straszne oszustwo i przetłuszczają włosy. no i jedwab tylko na końcówki. :roll:
la marte
Posty: 7
Rejestracja: 07 wrz 2010, 18:22

Re: włosy po słońcu :(

Post autor: la marte »

Dove, Dove i jeszcze raz Dove!
Mam trzy włosy na krzyż, ciagle się łamią, nie daja sie układać, a po lecie szczególnie są zniszczone. Dodatkowo dwa razy farbowanie w jednym tyg. Spróbowałam Dove i na ten typ włosów i zniszczenia sprawdza sie swietnie.A i myję kłaki codziennie, susze i prostuję! Z Dove włosy wyglądaja na zdrowe, fajnie się układaja i po letnim szale nie widać sladu!
Polecam! :P
Awatar użytkownika
shania
Posty: 33
Rejestracja: 07 wrz 2010, 12:04

Re: włosy po słońcu :(

Post autor: shania »

ile ludzi, tyle opinii !! ostatnio moja fryzjerka kazała mi się popukać w głowę, że używam Dove !! no i bądź tu mądry !!
Paulinka
Posty: 22
Rejestracja: 07 wrz 2010, 20:35

Re: włosy po słońcu :(

Post autor: Paulinka »

Ja polecam nacieranie włosów ubitym białkiem...efekty oszałamiające! :D
natalia
Posty: 3
Rejestracja: 07 wrz 2010, 21:50

Re: włosy po słońcu :(

Post autor: natalia »

Polecam olej rycynowy. Do kupienia w aptekach, buteleczka kosztuje ok 5zł. Podaję przepis na prostą maskę do włosów z zastosowaniem oleju:

Łyżkę oleju mieszam z żółtkiem, odrobiną nafty kosmetycznej i odżywką w takiej ilości, aby otrzymać "wygodną" konsystencję oraz ilość.
Nakładam na umyte włosy i trzymam pod czepkiem i ręcznikiem przez godzinę. Następnie spłukuję. Przy moich suchych włosach nie ma potrzeby ponownego ich mycia szamponem. Na mokro są one dość dziwne, jednak po wysuszeniu łatwo się rozczesują i nabierają niemalże natychmiast zdrowego połysku, są miękkie i podatne na układanie.
Maseczkę należy stosować raz w tygodniu. Po miesiącu zauważyłam, że znacznie mniej włosów wypada i zaczynają one rosnąć gęściej i szybciej.

Olej świetnie nadaje się również jako odżywka do rzęs i brwii.

Poza olejkiem polecam maske WAX do nabycia w aptekach. Działa cuda!!
Lola71
Posty: 3
Rejestracja: 08 wrz 2010, 10:28

Re: włosy po słońcu :(

Post autor: Lola71 »

Ja także polecam maski wax z henna, świetnie regenerują włosy. Jednak trochę obciążają włosy więc nie można ich zbyt często stosować. Fryzjer powiedział mi, że najlepsze są odżywki z aloesem- najlepiej nawilżają włosy
iceicebaby
Posty: 9
Rejestracja: 10 wrz 2010, 08:16

Re: włosy po słońcu :(

Post autor: iceicebaby »

pamietajacie dziewczyny!!! czeste mycie niszczy wlosy! wiec nawet jak sa tluste, lepiej je zwiazac, wtedy sie regeneruja i odpoczywaja :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o włosach”