Winoterapia

Jakie zabiegi oferowane przez gabinety spa polecacie? A co jest według Was przereklamowane? Czy inni mają podobne spostrzeżenia?
HollyPolly
Posty: 14
Rejestracja: 13 maja 2011, 09:22

Winoterapia

Post autor: HollyPolly »

Winoterapia czyli zestaw zabiegów pielęgnujących i regenarujących na ciało opartych na składnikach czerwonego wina - miałyście okazję próbować czegoś takiego? Polecacie?
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Winoterapia

Post autor: Kenza »

Słyszałam, że to świetna propozycja dla osób zestresowanych i przemęczonych - moja kuzynka pracuje jak cyborg i często odwiedza SPA i miała okazję wypróbować już winoterapii. Mówiła też, że skóra po zabiegach z winem jest taka napięta i odżywiona.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Winoterapia

Post autor: dafne »

Ja planuję się wybrać na taki zabieg, bo jestem fanką wina, a od zewnątrz jeszcze jego właściwości nie wypróbowałam :D Chcę wypróbować bandaży winnych o działaniu antycellulitowym.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Winoterapia

Post autor: lemur »

A ja czytałam o tym jakiś artykuł, w którym autorka podkreślała że to głównie na zmarszczki jest dobre. Wiem, że wykonuje się np. masaże i peelingi z oleju z pestek winogron.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Winoterapia

Post autor: olivia »

Winoterapia odznacza się wszechstronnymi właściwościami. W maseczkach i kremach wino działa przeciwzmarszczkowo, ściągająco i regenerująco, w kąpielach i masażach relaksująco i ujędrniająco (także antycellulitowo) ale ja wiem też o zbawiennym działaniu na włosy - płukanka winna regeneruje włosy.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Winoterapia

Post autor: lemur »

Widziałam zdjęcia z winoterapii :D kosmetyczka na przykład masowała panią po plecach takimi małymi winogronkami, które przypominają te rosnące nawet na dziko gdzieniegdzie. Ciekawe czy takie winogrona nie barwią skóry. Producenci koncernów kosmetycznych podchwycili ten trend i można kupić już kosmetyki na bazie winogron np. linia Therme VinoTherapy.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Winoterapia

Post autor: Kenza »

Wychodzi na to, że lepiej stosować wino od zewnątrz niż od środka. Ostatnio czytałam, że zwyczaj picia wina może jest dobry dla krążenia ale nie dla cery. Zwłaszcza w przypadku osób z problemami skórnymi np. trądzikiem różowatym, łuszczycą czy pękającymi naczynkami. Ponadto kobiety mają mniejszą zdolność do metabolizmu alkoholu, a to może przekładać się na większą ilość tłuszczu w ciele. Alkohol przyspiesza procesy starzeniowe skóry. W końcu nadmiar alkoholu niszczy też włosy, pozbawia organizm cynku, przez co włosy zaczynają wypadać, stają się matowe, szorstkie, bez blasku, słabe.
beautyme
Posty: 43
Rejestracja: 04 sie 2011, 07:15

Re: Winoterapia

Post autor: beautyme »

ja szukałam żeby pojechać do jakiegoś spa gdzie wykorzystuja takie zabiegi z tego wina i znalazłam tylko jeden hotel Głęboczek gdzieś koło Torunia , maja tam kąpiele w winie , a ja słyszałam , że winogrona mają dużo antyutleniaczy w sobie , także doskonale działa na skórę, kurcze można pomyśleć o takim spa , skoro to tak dobrze działa
Szmaragdowa
Posty: 11
Rejestracja: 27 paź 2011, 11:53

Re: Winoterapia

Post autor: Szmaragdowa »

ja zainspirowana weszłam sobie na ich stronę i maja bardzo ciekawe te zabiegi i na twarz i na ciało, masaże no i rzeczywiście flagowy zabieg to kąpiel w tym winie , wydało mi się to bardzo ciekawe i takie inne od wszystkich spa , jeszcze cen nie sprawdzałam , ale może maja jakieś promocje , kurcze bo to musi być ciekawe doznanie taka nietypowa kąpiel
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: Winoterapia

Post autor: megan »

Kurcze, chciałabym czegoś takiego wypróbować u siebie w domu. Podejrzewam, że wanna po takim zabiegu nie wygląda za ciekawie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zabiegi Spa”