Ksylitol dla zdrowia i urody

Odpowiednia dieta to klucz do świetnego samopoczucia i utrzymania właściwej wagi. Co jeść, by być w formie? Która dieta jest naprawdę skuteczna? Jakie produkty dostarczają ważnych składników mineralnych? Na te i inne pytania w kwestii odżywiania odpowiedzi szukajcie w tym dziale!
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: Ksylitol dla zdrowia i urody

Post autor: olivia »

W wielu sklepach już jest dostępny. Szkoda że nadal jest droższy niż np. brązowy cukier, bo opakowania są niewielkie.
lawendowa7
Posty: 2
Rejestracja: 09 mar 2011, 17:47

Re: Ksylitol dla zdrowia i urody

Post autor: lawendowa7 »

Zamawiam go przez: http://www.ksylitol.com/. Tam ksylitol jest oryginalny i w umiarkowanej cenie, a do tego są fajne słodycze i inne wyroby z ksylitolem.:)
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Ksylitol dla zdrowia i urody

Post autor: Kenza »

Ale w sklepach też jest oryginalny Ksylitol. Na szczęście coraz go więcej i innych zamienników "białej śmierci" też. Ja ostatnio przerzuciłam się na brązowy cukier. Ma ciekawy smak.
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

Re: Ksylitol dla zdrowia i urody

Post autor: JolaZ »

A czy któraś z Was piecze ciasta/ciasteczka zastępując cukier biały ksylitolem? Właśnie zaczęłam piec ciastka na święta używam do tego brązowego cukru - daje ciekawy smak, inny od białego cukru. Zastanawiam się jak smakuje ciasto z ksylitolem, a sama nie mam odwagi próbować - szkoda mi wydawać niepotrzebnie pieniędzy, jeśli to ma się nie udać, temu pytam Was, jak to smakuje?
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Ksylitol dla zdrowia i urody

Post autor: Kenza »

Na pewno piecze się na ksylitolu bo widziałam takie przepisy, ale sama nie próbowałam, bo to bardzo nie ekonomiczne. Jednak przy pieczeniu ciast/ciasteczek zużywa się dużo cukru czy jego zamiennika.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: Ksylitol dla zdrowia i urody

Post autor: coralie »

W takim przypadku brązowy cukier daje o wiele przyjemniejszy smak.
Rawia
Posty: 2
Rejestracja: 15 mar 2011, 08:48

Re: Ksylitol dla zdrowia i urody

Post autor: Rawia »

Ostatnio też zamawiam na: http://www.ksylitol.com . Są tam też takie dobre cukierki- ksylitolki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odżywianie”