DIETA KOPENHASKA

Odpowiednia dieta to klucz do świetnego samopoczucia i utrzymania właściwej wagi. Co jeść, by być w formie? Która dieta jest naprawdę skuteczna? Jakie produkty dostarczają ważnych składników mineralnych? Na te i inne pytania w kwestii odżywiania odpowiedzi szukajcie w tym dziale!
Awatar użytkownika
boxxy
Posty: 27
Rejestracja: 15 mar 2011, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

DIETA KOPENHASKA

Post autor: boxxy »

Dieta kopenhaska
Według jednych doskonały sposób na szybką utratę wagi. Według innych metoda na rozregulowanie organizmu.

(Moje własne doświadczenie pozwala mi powiedzieć, że ta dieta poprawia znacznie - pracę wątroby (lepsze wyniki prób wątrobowych) Ze względu, że mam dużą ilość cholesterolu oraz trójglicerydów stosowałam tą dietę i wyniki po 2 tygodniach znacznie się poprawiły [trójglicerydy spadły o 100, waga o 6,5 kg, cholesterol nie zmienił się bo zbyt szybko był mierzony.]

Dla mnie ta dieta jest trudna ale dzięki temu trzymałam się wyraźnie poleceń. Uważam, że dieta jest dla osób, które mają problemy z mobilizacją i nie mogą korzystać z diet bez harmonogramu. Warto też na tej diecie być aktywnym -> np. zajmować się pracą czy nauką. Ja po prostu dużo myślałam o jedzeniu, gdy nie miałam co robić.

Polega na stosowaniu, przez 13 dni, ustalonego z góry menu. Zastosowanie tej diety ma spowodować pobudzenie przemiany materii i uregulowanie metabolizmu.

W trakcie dnia jemy trzy posiłki - należy pamiętać, że obiad musimy zjeść między 12. a 14., natomiast kolację przed 18. Plan żywieniowy jest dość monotonny i składa się z chudego mięsa, jaj, warzyw i niewielkiej ilości owoców. Eliminujemy z diety produkty zbożowe, słodycze i napoje alkoholowe. Musimy pamiętać aby wypijać codziennie około 2 litrów wody lub zielonej herbaty. Możemy również pić czarną kawę z jedna kostką cukru. Wypicie jej rano, ma pobudzić organizm do działania.

Ważne jest, aby diety nie skracać, ani nie przedłużać. Stosować ją należy dokładnie przez 13 dni.

(Ja zgodzę się z tym, aby takiej diety nie przedłużać - bo 14 dni to i tak za dużo) Natomiast jeżeli ktoś stwierdzi, że chce ją przerwać - to najlepiej po 1 cyklu. Tylko uważać, aby potem nie zacząć nagle jeść bez umiaru - bo wówczas efekt jojo murowany.

Rozkład posiłków

Jakie efekty nas czekają?
Według autorów, rygorystycznie przeprowadzona dieta, może spowodować schudnięcie od 7 do nawet 20 kg. Dodatkową zaletą jest uregulowanie przemiany materii. Dzięki temu po zakończeniu diety możemy zacząć jeść normalnie, bez ryzyka ponownego przyrostu wagi. Powinna przestać przychodzić ochota na słodycze i inne tuczące przekąski. Taki stan utrzymywać się będzie przez dwa lata, po których to, dietę można powtórzyć. Nie należy tego robić wcześniej, bo zwiększa się ryzyko nadmiernego osłabienia organizmu.

Aby uniknąć tego zagrożenia, przed przystąpieniem do diety, powinniśmy odżywiać się w sposób zrównoważony (dostarczać do organizmu odpowiednie ilości witamin i minerałów). Szczególne znaczenia ma to u kobiet, które bezwzględnie powinny spożywać odpowiednie ilości żelaza, wapnia i witaminy D.

Również po zakończeniu diety należy uważać na to co jemy. W szczególności musimy wystrzegać się zbyt dużej ilości węglowodanów.

Plan posiłków:

DZIEŃ 1 i 8
Śniadanie: 1 kubek kawy, 1 kostka cukru
Obiad: 2 jajka na twardo, gotowany szpinak 100g, 1 pomidor
Kolacja:1 duży befsztyk, sałata z olejem i cytryną 150g

DZIEŃ 2 i 9
Śniadanie:1 kubek kawy,1 kostka cukru
Obiad:1 duży befsztyk, sałata z olejem i cytryną 150g
Kolacja:1 plaster szynki, 2-3 szklanki jogurtu naturalnego

DZIEŃ 3 i 10
Śniadanie:1 kubek kawy,1 kostka cukru, 1 grzanka z razowego pieczywa
Obiad: gotowany szpinak,1 świeży owoc, 1 pomidor
Kolacja:1 plaster szynki, 2 gotowane jajka, sałata z olejem i cytryną 150g

DZIEŃ 4 i 11
Śniadanie:1 kubek kawy,1 kostka cukru
Obiad: tarta marchewka 150g, jajko na twardo, twarożek naturalny 100g
Kolacja: sałatka owocowa 100g, 2-3 szklanki jogurtu naturalnego

DZIEŃ 5 i 12
Śniadanie: duża tarta marchew z cytryną
Obiad: duża chuda ryba
Kolacja:1 befsztyk, sałata i brokuły 200g

DZIEŃ 6 i 13
Śniadanie: 1 kubek czarnej kawy, 1 kostka cukru
Obiad: kurczak gotowany 150g, sałata z olejem i cytryną 150g
Kolacja: 2 jajka na twardo, duża marchewka

DZIEŃ 7
Śniadanie: 1 kubek herbaty bez cukru
Obiad: kawałek chudego grillowanego mięsa 150g
Kolacja: NIC
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: DIETA KOPENHASKA

Post autor: Kenza »

Ja miałam niemiłe doświadczenie z tą dietą. Wytrzymałam na niej chyba 11 dni ale już 3 dnia czułam się ciągle zmęczona, miewałam zawroty głowy, poczucie osłabienia. Ta dieta bardzo obciąża organizm, nie polecam jej.
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: DIETA KOPENHASKA

Post autor: Eewa »

Ja też bardzo odradzam tą dietę. Próbowałam jej i bardzo przeszkadzała mi kawa na śniadanie, mała ilość posiłków. Ta dieta dostarcza niewielu kalorii dziennie, temu jest się bez energii, osłabionym. Jest monotonna i radykalna, nie zapewnia różnorodności składników odżywczych. Słynna czarna kawa z kostką cukru - nie tak wyobrażam sobie dobrą dietę.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: DIETA KOPENHASKA

Post autor: Kenza »

No właśnie, męczą mnie takie pomysły - cud diety na których można stracić zdrowie, a dziewczyny zrobią wszystko, żeby schudnąć. Niektóre jak zjedzą jeden produkt spoza diety mają już złe samopoczucie i sobie dokuczają. Chore to dla mnie jest. Lepiej na okrągło zdrowo się odżywiać niż od czasu do czasu kiedy waga bije na alarm decydować się na takie ryzykowne diety! Kiedyś też była podatna na kolejne diety "cud", ale teraz dałam sobie spokój. Staram się być świadomym konsumentem i tyle.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: DIETA KOPENHASKA

Post autor: kotsimon »

Hihi a ja właśnie w faktach zobaczyłam materiał o nowej diecie cud: duży widelec + mały, niebieski talerz! Podobno jedząc dużym widelcem nasz mózg odbiera kęsy żywności jako większe, podobnie dzieje się kiedy patrzymy na mniejszy ale przepełniony talerz. Na dużym talerzu ta sama ilość jedzenia wydawałaby się nam mała, ale widząc pełną po brzegi michę nie wiemy jak sprostać takiej dawce kalorii! Ot, jak łatwo jest samego siebie okłamać i dodatkowo przy tym schudnąć. A dlaczego niebieski talerzyk? Według naukowców, niebieski jest kolorem, który nie dość, że w najmniejszym stopniu pobudza apetyt, to dodatkowo zmniejsza łaknienie. Jest więc szansa, że z niebieskiego talerza zjesz mniej niż z białego. :D Mi taka dieta się podoba!
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: DIETA KOPENHASKA

Post autor: lemur »

No trzeba spróbować ;) bardzo ciekawa dieta, moim zdaniem wcale nie głupia, a na pewno lepsza od niektórych cudownych diet, które odchudzając przy okazji osłabiają organizm.
beautyme
Posty: 43
Rejestracja: 04 sie 2011, 07:15

Re: DIETA KOPENHASKA

Post autor: beautyme »

myślę, że dietę trzeba dobierać zdecydowanie indywidualnie, nie ma jednej diety, która działa na wszytskie z Pań tak samo, znalazłam ostatnio taki poradnik w sieci , Które diety naprawdę działają wydawnictwa ale historie i muszę powiedzieć, że ciekawe rzeczy były tam napisane,
juropa
Posty: 40
Rejestracja: 31 sty 2012, 09:33

Re: DIETA KOPENHASKA

Post autor: juropa »

ta dieta to bardzo ciężkie doświadczenie dla organizmu! no i efekt jojo gwarantowany. Dziewczyny, na dietę nie wystarczy przejść "na chwilę", trzeba zmienić swoje nawyki żywieniowe na stałe! Na początek nie wiele trzeba - pić dużo wody, jeść owoce i warzywa, zastąpić tłuszcze zwierzęce roślinnymi, np. olejem rzepakowym, który ma najkorzystniejszy skład tłuszczowy itd. itd. Dieta kopenhaska jest odradzana przez większość lekarzy i dietetyków - to powinno dać do myślenia :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odżywianie”