DIETA DUKANA

Odpowiednia dieta to klucz do świetnego samopoczucia i utrzymania właściwej wagi. Co jeść, by być w formie? Która dieta jest naprawdę skuteczna? Jakie produkty dostarczają ważnych składników mineralnych? Na te i inne pytania w kwestii odżywiania odpowiedzi szukajcie w tym dziale!
Awatar użytkownika
boxxy
Posty: 27
Rejestracja: 15 mar 2011, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

DIETA DUKANA

Post autor: boxxy »

Mam pytanie w sprawie diety dukana? Jak to jest z tą dietą - wiele osób zachęca i mówi że tak dużo naprawdę dało im się schudnąć na diecie Dukana. Ja nie należę do osób, które przepadają za dietami więc taka jak kopenhaska odpada. Plaż południowych też nie jest dla mnie skuteczna.

Dodatkowo mam też pytanie czy przy tak dużej ilości spożywania białka i braku innych elementów nie będę miała problemów z nerkami czy wątrobą ? no i jak to jest z przemianą materii? Szukam kogoś kto tą dietę stosował i jak to robił. I najważniejsze czy była skuteczna.

Boxxy
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: DIETA DUKANA

Post autor: lemur »

No słyszałam właśnie o tym, że przez takie końskie dawki białka jakie są w tej diecie proteinowej można nieźle obciążyć nerki - oczywiście negatywne skutki pojawiłyby się gdybyś naprawdę za długo stosowała tą dietę, ale lekarze radzą po prostu picie bardzo dużych ilości wody, zwłaszcza w fazie uderzeniowej diety.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: DIETA DUKANA

Post autor: Kenza »

Osobiście znam dwoje osób, które schudły dzięki tej diecie, ale to chudnięcie nie było gwałtowne, tylko bardzo rozłożone w czasie, ale to lepiej kiedy chudnie się powoli.
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: DIETA DUKANA

Post autor: Eewa »

Wiele słyszałam o tej diecie i podobno można na niej schudnąć wiele, ale to kosztuje. Także dosłownie. I właściwie to jest dieta już na zawsze, bo kiedy się schudnie to trzeba ją utrzymywać żeby nie powrócić do wagi. No i przydaje się bardzo silna wola, bo wykluczenie węglowodanów nie jest łatwe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odżywianie”