Dieta Paleo

Odpowiednia dieta to klucz do ┼Ťwietnego samopoczucia i utrzymania w┼éa┼Ťciwej wagi. Co je┼Ť─ç, by by─ç w formie? Kt├│ra dieta jest naprawd─Ö skuteczna? Jakie produkty dostarczaj─ů wa┼╝nych sk┼éadnik├│w mineralnych? Na te i inne pytania w kwestii od┼╝ywiania odpowiedzi szukajcie w tym dziale!

Dieta Paleo

Postby lady25 » 24 May 2011, 11:55

Witam wszystkich :)
Chcia┼éabym podyskutowa─ç z Wami na temat diety paleo, co my┼Ťlicie o niej, czy przeszliby┼Ťcie na tak─ů diet─Ö. Osobi┼Ťcie bardzo mnie to intersuje poniewa┼╝ chcia┼éabym spr├│bowa─ç tej diety, sporo o niej wiem, zacz─Ö┼éam si─Ö zag┼éebia─ç w jej tajniki :)

Wi─Öc mo┼╝e troch─Ö o niej. Jest to dieta naszych przodk├│w, znana potocznie jaskiniowca. Opiera si─Ö na tym co jedli nasi przodkowie :) czyli to co upolowali, wyhodowali. Wed┼éug naukowca, ktory opracowa┼é t─Ö diet─Ö nasi przodkowie dzi─Öki temu co jedli nie tyli, nie mieli problem├│w z oty┼éo┼Ťci─ů i ze zdrowiem.

Czekam na zainteresowanych i na ciekaw─ů rozmow─Ö :)
pozdrawiam.
lady25

Re: Dieta Paleo

Postby Eewa » 24 May 2011, 14:09

Nie tylko nie tyli ale nie chorowali na nowotwory itp. My┼Ťl─Ö ┼╝e to bardzo fajna dieta. I wcale nie a┼╝ taka trudna do wcielenia w ┼╝ycie. Podstawowym problemem jak dla mnie jest wyeliminowanie produkt├│w zbo┼╝owych, ziemniak├│w i produkt├│w mlecznych, natomiast w mojej diecie i tak pe┼éno jest warzyw, ryb, mi─Ösa czasami, owoc├│w, orzech├│w a to tych produkt├│w je si─Ö najwi─Öcej w diecie paleo. Generalnie podoba mi si─Ö ta dieta, ale jako┼Ť ideologicznie nie jestem do niej bardzo przekonana. Chyba nie jest mi ona potrzebna do szcz─Ö┼Ťcia.
Eewa

Postby lady25 » 24 May 2011, 20:06

Masz racj─Ö, mi ta dieta r├│wnie┼╝ przypasowa┼éa. My┼Ťl─Ö, ┼╝e z ziemniakami mo┼╝na sobie poradzi─ç - sama uwielbiam ziemniaki. Ale w diecie paleo mo┼╝na z tego "wybrn─ů─ç" :) Wspania┼éym dodatkiem do obiadu do mi─Ösa, ryb jest sur├│wka - z pomidor├│w, broku┼é, marchwi. Wa┼╝ne, aby w menu by┼éo du┼╝o warzyw wi─Öc mo┼╝na dodawa─ç do g┼é├│wnego - czyli mi─Ösa.
Przyładowy obiad:
Porcja miesa (jakiekolwiek mieso pasuje) i duza porcja warzywnej salatki
Duszone pomidory z brokulami na parze
albo
Puszysty omlet pieczony w piekarniku z warzywami i resztkami miesa
Kurczak pieczony przyprawiony ziolami, salatka z pomidorow i brokuly na parze

Nie wydaje si─Ö to straszne, ale za to jakie smaczne;)
lady25

Postby Kenza » 25 May 2011, 14:16

Nie zna┼éam wcze┼Ťniej tej diety, ale okazuje si─Ö ┼╝e stosuj─Ö j─ů chocia┼╝ nie┼Ťwiadomie. Jem du┼╝o warzyw i ryb, ziemniak├│w nie widzia┼éam na talerzu chyba ju┼╝ rok, no i unikam produkt├│w mlecznych. My┼Ťl─Ö, ┼╝e jest wi─Öcej os├│b takich jak ja, kt├│re nie znaj─ů tej diety, ale od┼╝ywiaj─ů si─Ö zgodnie z jej zasadami.
Kenza

Postby Eewa » 29 May 2011, 19:23

Wed┼éug mnie dieta paleo to fajna droga od┼╝ywiania pe┼éna zdrowych produkt├│w, ale czy mo┼╝na na niej schudn─ů─ç?
Eewa

Postby lady25 » 31 May 2011, 20:43

Oczywi┼Ťcie, ┼╝e mo┼╝na schudn─ů─ç!:)
A jak to zrobi─ç?
Oto wskaz├│wki:
Po pierwsze nale┼╝y bardzo du┼╝o je┼Ť─ç warzyw i owoc├│w. Po drugie jedzmy wtedy kiedy jeste┼Ťmy g┼éodni, nie jemy dla przyjemno┼Ťci, na zapas jakby┼Ťmy jutro nie mieli co je┼Ť─ç:) Swoje "jedzeniowe" zachcianki ograniczmy do minimum, kiedy ju┼╝ czujemy mi─Ödzy posi┼ékami g┼é├│d najlepiej si─Ögnijmy po przek─ůsi diety paleo: orzeszki,owoce, warzywa), musimy zacz─ů─ç my┼Ťle─ç w takiej chwili g┼éodu o tym, ┼╝e nasz nast─Öpny g┼é├│wny posi┼éek jest ju┼╝ blisko, a takie nasze podej┼Ťcie sprawi, ┼╝e ┼╝o┼é─ůdek b─Ödzie si─Ö kurczy┼é. WA┼╝ne! Nie jedzmy a┼╝ do uczucia zapchania si─Ö...to b┼é─Ödne ko┼éo. Jedzmy tyle, aby przeszed┼é nam g┼é├│d.
lady25

Postby lemur » 05 Jun 2011, 20:00

To w takim razie, tak naprawd─Ö dieta Paleo nie jest jedynie zmian─ů diety ale i zmian─ů stylu ┼╝ycia i podej┼Ťcia do jedzenia. DLa wielu z nas jedzenie to przede wszystkim przyjemno┼Ť─ç a dopiero potem ┼║r├│d┼éo energii. A tutaj trzeba odwr├│ci─ç t─ů kolejno┼Ť─ç.
lemur

Postby lady25 » 07 Jun 2011, 18:38

Dok┼éadnie. :) Dieta paleo to przede wszystkim styl ┼╝ycia tak jak piszesz. Co drugi cz┼éowiek je tyle ile chce, a┼╝ nie poczuje, ┼╝e "p─Öka" a to szybka droga do rozszerzenia ┼╝o┼é─ůdka co doprowadza do oty┼éo┼Ťci bo musimy je┼Ťc wi─Öcej i wi─Öcej. W diecie paleo chodzi przede wszystkim o zmian─Ö tego my┼Ťlenia - jemy a┼╝ przestaniemy czu─ç g┼é├│d - nie zapychamy si─Ö. I oczywi┼Ťcie zni┼╝amy ilo┼Ť─ç w─Öglodowan├│w w naszej diecie - w─Öglowodany to nic innego jak cukier ktore doprowadzaj─ů do tego, ┼╝e kr├│cej mamy uczucie syto┼Ťci i tucz─ů. W nasz organizm tak naprawd─Ö potrzebuje tyle w─Öglowodan├│w, jakie zawarte s─ůw warzywach i owocach.
lady25

Return to ÔÇť%sÔÇŁ Od┼╝ywianie

Valid XHTML 1.0 Strict