"Chude" łakocie

Odpowiednia dieta to klucz do ┼Ťwietnego samopoczucia i utrzymania w┼éa┼Ťciwej wagi. Co je┼Ť─ç, by by─ç w formie? Kt├│ra dieta jest naprawd─Ö skuteczna? Jakie produkty dostarczaj─ů wa┼╝nych sk┼éadnik├│w mineralnych? Na te i inne pytania w kwestii od┼╝ywiania odpowiedzi szukajcie w tym dziale!

"Chude" łakocie

Postby JolaZ » 19 Aug 2011, 19:09

Kiedy si─Ö odchudzacie lub po prostu nie macie ochoty na poch┼éanianie prawdziwej bomby kalorycznej w postaci tortu z kremem to czym zadowalacie swoje podniebienie? Ja na przyk┼éad robi─Ö lody twarogowe (chudy twar├│g, troch─Ö cukru, bia┼éko, woda). Je┼Ťli macie jakie┼Ť przepisy na dietetyczne smako┼éyki to prosz─Ö podzielcie si─Ö! Mog─ů te┼╝ by─ç gotowe produkty, np. w supermarketach widzia┼éam wafle i czekolady "diet" ale nigdy ich nie pr├│bowa┼éam.
JolaZ

Re: "Chude" łakocie

Postby megan » 19 Aug 2011, 19:59

Ja polecam szarlotk─Ö. Sp├│d, czyli kruche ciasto, robiony p├│┼é na p├│┼é z m─ůki razowej i zmiksowanych p┼éatk├│w owsianych do tego jedno ca┼ée jajko i jedno ┼╝├│┼étko, ┼éy┼╝ka chudej ┼Ťmietany, lub kefiru i tylko 50 g mas┼éa. Na wierzch oczywi┼Ťcie jab┼éka, rodzynki, cynamon, imbir. Smacznego ;)
megan

Postby kotsimon » 21 Aug 2011, 16:33

Ja bardzo lubi─Ö s┼éodk─ů sur├│wk─Ö z marchwi i jab┼éka. Czasami dodaj─Ö brzoskwini─Ö lub inny owoc. Wystarczy zetrze─ç na tarce sk┼éadniki. Lepiej wybra─ç bardzo s┼éodkie jab┼éka, wtedy nie kusi ┼╝eby doda─ç cukru.
kotsimon

Postby coralie » 22 Aug 2011, 20:38

Ja przepadam za ciasteczkami owianymi. Przygotujemy je ze składników: 250 g płatków owsianych,
0,5 szklanki m─ůki, 2-3 jajka, 100 g mas┼éa, 60 g cukru, 1 opakowanie cukru wanilinowego, 1 ┼éy┼╝eczka proszku do pieczenia,
s├│l.
Mas┼éo rozgrzewamy na patelni. Wsypujemy p┼éatki owsiane i sma┼╝ymy je do momentu a┼╝ si─Ö zarumieni─ů. P┼éatki posypujemy cukrem i delikatnie mieszamy a┼╝ cukier si─Ö stopi. Po wyj─Öciu odk┼éadamy mas─Ö do miseczki.

Przygotowujemy m─ůk─Ö zmieszan─ů z proszkiem do pieczenia. Dodajemy cukier wanilinowy i szczypt─Ö soli. Wymieszane sk┼éadniki wsypujemy do miski z p┼éatkami owsianymi. Dodajemy rozbe┼étane jajka i dok┼éadnie mieszamy.

Mas─Ö wyjmujemy na opr├│szon─ů m─ůk─ů stolnic─Ö. Mas─Ö przyciskamy papierem do pieczenia i rozwa┼ékowujemy przez papier tak, aby ciasto mia┼éo w ka┼╝dym miejscu jednakow─ů grubo┼Ť─ç. Szklank─ů ÔÇ×odcinamyÔÇŁ ciastka owsiane od masy i wyk┼éadamy je na wysmarowanej mas┼éem blasze.

Ciasteczka owsiane pieczemy ok. 15 minut w temperaturze 160┬░ C.
coralie

Postby Eewa » 23 Aug 2011, 15:38

Z jogurtu naturalnego można w łatwy sposób zrobić waniliowy. Do jogurtu dodajemy aromat waniliowy i pokruszony słodzik i już. Polecam też domowe szejki: odtłuszczone mleko+owoc (ja lubię truskawki lub banan) + trochę słodzika.
Eewa

Postby olivia » 24 Aug 2011, 21:22

Ja uwielbiam samo odtłuszczone mleko z płatkami owsianymi. Bez cukru ale za to z owocami.
olivia

Postby kotsimon » 27 Aug 2011, 23:01

Jestem fank─ů sorbetu, czyli mro┼╝onego soku. Lubi─Ö robi─ç taki smako┼éyk samodzielnie. wyciskam sok ze s┼éodkiej pomara┼äczy i zamra┼╝am w pude┼éeczku. Z malin z kolei robi─Ö zwykle puree i razem z powsta┼éym sokiem zamra┼╝am. Czasami do owoc├│w dodaj─Ö jakiego┼Ť alkoholu np. likieru czy rumu. Pychotka :D
kotsimon

Postby Eewa » 28 Aug 2011, 21:18

Przypomnia┼é mi si─Ö przysmak mojej babci: pieczone jab┼éka. Babcia najpierw usuwa┼éa gniazdo jab┼éka, a na jego miejsce wpycha┼éa orzeszki czy inne bakalie, czasami dodawa┼éa cukru. Jab┼éka piek┼éa, a┼╝ robi┼éy si─Ö dosy─ç mi─Ökkie w ┼Ťrodku, a sk├│rka by┼éa pomarszczona. Potem ju┼╝ tylko czeka┼éo si─Ö a┼╝ wystygnie, bo takiego gor─ůcego nie spos├│b zje┼Ť─ç :D
Eewa

Postby lemur » 29 Aug 2011, 22:23

Wiem, ┼╝e to akurat b─Ödzie troch─Ö nie w temacie, bo nie o s┼éodyczach, ale mimo to napisz─Ö - przepis na zup─Ö groszkow─ů w 20 minut. Jest bardzo "chuda" i smaczna! Dajecie tylko 1/2 ┼éy┼╝ki mas┼éa, na tym podsma┼╝acie lekko p├│┼é cebulki. Dosypujecie 2 puszki groszku, nast─Öpnie wlewacie 2,5 szklanki bulionu. Gotujecie. Potem miksujecie na krem i gotowe. Mo┼╝na doda─ç grzanki z ciemnego pieczywa i chudy jogurt zamiast ┼Ťmietany. M├│j ulubiony obiad :)
lemur

Postby megan » 30 Aug 2011, 20:34

Je┼╝eli nie mo┼╝ecie sobie odm├│wi─ç s┼éodko┼Ťci to podobno lepiej wybiera─ç ciasta dro┼╝d┼╝owe z owocami (najlepiej bez posypki). Taki deser z pewno┼Ťci─ů ma mniej kalorii ni┼╝ torcik z bez─ů czy z kremem. Ja bardzo lubi─Ö ko┼éacz na cienkim cie┼Ťcie dro┼╝d┼╝owym z bor├│wkami, oczywi┼Ťcie bez cukru pudru, bez posypki i innych s┼éodkich dodatk├│w. :) Pyszne, chude, zdrowe.
megan

Return to ÔÇť%sÔÇŁ Od┼╝ywianie

Valid XHTML 1.0 Strict