"Chude" łakocie

Odpowiednia dieta to klucz do świetnego samopoczucia i utrzymania właściwej wagi. Co jeść, by być w formie? Która dieta jest naprawdę skuteczna? Jakie produkty dostarczają ważnych składników mineralnych? Na te i inne pytania w kwestii odżywiania odpowiedzi szukajcie w tym dziale!
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: "Chude" łakocie

Post autor: dafne »

A znacie jakieś przepisy na mało tuczące ciasteczka - wiem było już o tym wcześniej, ale nie chodzi mi o ciasteczka z cukinii albo płatków owsianych, ale takie ciasteczka, które bardzo przypominałyby tradycyjne ciasteczka ale były... "oszukane" na składnikach - np. bez margaryny czy z jakimś zamiennikiem cukru?
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: "Chude" łakocie

Post autor: megan »

Podstawą tych kruchych ciasteczek zwykle jest masło/margaryna. Chyba jej nie ominiesz - zwlaszcza jeśli myślisz o pieczeniu ciasteczek na święta.
Awatar użytkownika
kiziamizia
Posty: 112
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:28

Re: "Chude" łakocie

Post autor: kiziamizia »

Kilka przepisów na fajne ciasta możecie znaleźć na blogu dietki.eu. Dzisiaj tak sobie siedziałam i szukałam fajnych blogów kulinarnych - na tym może przepisy nie są jakieś genialne, ale robione zgodnie z zasadami diet np. dukana.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: "Chude" łakocie

Post autor: olivia »

Słyszałam, że niektóre produkty przyspieszają spalanie tłuszczu w organizmie. Są to m.in.: kakao i ciemna czekolada, mąka żytnia razowa z pełnego przemiału, otręby i błonnik, siemię i olej lniany, orzechy, chudy bały ser, kawa i herbata, sezam, maliny i wiele innych. Są to odchudzające składniki pokarmowe, które działają pozytywnie na sylwetkę. Ta teoria mi się podoba, bo rzuca całkowicie nowe światło na odżywianie. Muszę się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat.
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: "Chude" łakocie

Post autor: joanna »

Też obiło mi się o uszy o tej teorii. Oczywiście to nie oznacza, że mamy wcinać codziennie tabliczkę gorzkiej czekolady i popijać kawą i herbatą. Jeśli nie zachowamy umiaru to skutki będą odwrotne. Ale dobrze zbilansowana dieta składająca się z tych składników przyspieszających spalanie tłuszczu - myślę, że to rozsądny pomysł.
Awatar użytkownika
kiziamizia
Posty: 112
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:28

Re: "Chude" łakocie

Post autor: kiziamizia »

Ja na święta daję sobie taryfę ulgową. Zamierzam jeść ciasta, ciasteczka i świetnie się bawić :D Póki co, na ten wątek nie zaglądam :D
pudell
Posty: 21
Rejestracja: 22 paź 2012, 12:22
Kontakt:

Re: "Chude" łakocie

Post autor: pudell »

Hej :) ja zajadam się w pracy cukierkami i lizakami _www.argo.net.pl/pl-PL/lizaki_nadziewane.html oczywiście tylko owocowe :lol: lepsze niż czekolada na pewno
gegusia
Posty: 42
Rejestracja: 04 lis 2011, 21:24

Re: "Chude" łakocie

Post autor: gegusia »

ja od jakiegoś czasu robię pyszne ciasteczka owsiane z figami, dodaje się miód zamiast cukru, pyszne i zdrowe :)
_www.przepisy.ancymonki.pl/ciasteczka-owsiane-z-figami/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odżywianie”