"Chude" łakocie

Odpowiednia dieta to klucz do świetnego samopoczucia i utrzymania właściwej wagi. Co jeść, by być w formie? Która dieta jest naprawdę skuteczna? Jakie produkty dostarczają ważnych składników mineralnych? Na te i inne pytania w kwestii odżywiania odpowiedzi szukajcie w tym dziale!
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: "Chude" łakocie

Post autor: megan »

Kupiłam dzisiaj dwie czekolady dietetyczne i już bez wyrzutów sumienia pochłonęłam parę kosteczek. Oprócz tego istnieje pełno dietetycznych wafelków, są fajne ciasteczka owsiane firmy Sante - ee :D to odchudzanie wcale nie jest takie złe. Tylko trzeba z umiarem, ale nie zamierzam przedawkować dietetycznej czekolady.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: "Chude" łakocie

Post autor: olivia »

Też lubię różne ciasteczka, które możemy kupić w sklepie. Zwykle na tych samych regałach co płatki owsiane, produkty sojowe, kasze...
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: "Chude" łakocie

Post autor: joanna »

Firma Elovena też ma fajne produkty - uwielbiam te przekąski owsiane, najlepsza jest cynamonowa.
Awatar użytkownika
kiziamizia
Posty: 112
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:28

Re: "Chude" łakocie

Post autor: kiziamizia »

Kiedy chcę zjeść coś słodkiego, a nisko kalorycznego to robię biszkopt z owocami (na brązowym, a nie białym cukrze), koktajl owocowy (bez dodatku cukru, ale ze słodkich owoców np. bananów), lub sorbet owocowy.
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: "Chude" łakocie

Post autor: joanna »

Sorbety są pycha, ale jeśli się odchudzacie to warto też poszukać na necie informacji odnośnie tego ile cukru ma dany owoc (pewnie takie dane będą na stronach dla chorych na cukrzycę). Owoce też mają kalorie i lepiej nie jeśćich np. późnym popołudniem.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: "Chude" łakocie

Post autor: megan »

Na obiadki robię co jakiś czas naleśniki, ale teraz jako że się odchudzam, to znalazłam przepis na ich lżejszą wersję. Tradycyjne naleśniki zastąpiłam takimi z mąki pełnoziarnistej. Zamiast cukru można dodać słodzik, jednak ja nie przepadam za naleśnikami na słodko. Wczoraj robiłam naleśniki ze szpinakiem i fetą. Najlepsze są świeże liście szpinaku (można je kupić zapakowane w Carrefour) no ale jeśli macie tylko mrożony to też ok.
Awatar użytkownika
kiziamizia
Posty: 112
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:28

Re: "Chude" łakocie

Post autor: kiziamizia »

Mąka to jest wróg numer 1 ładnej linii. Kiedy się odchudzam to nie dopuszczam jej obecności w jedzeniu. Z doświadczenia wiem, że nie w każdym przepisie da się zastąpić mąkę pszenną mąką pełnoziarnistą. Niestety podczas diety, odmawiam sobie wieelu produktów, co często wbija mnie w taką złudną ścieżkę, bo wtedy wyznaczam sobie jakiś czas na odchudzanie, a po nim wracam do dawnego odżywiania i jest co? jojo :( Raczej nie mam problemów z wagą, ale chciałabym zrzucić te 3-5 kg, a kiedy mi się to uda, to w ciągu kilku tugodni znowu wracam do dawnej wagi :?
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: "Chude" łakocie

Post autor: Kenza »

No to może powinnaś podejść do diety od przyjemnej strony, tzn. znaleźć produkty które dla Ciebie są bardzo smaczne, a jednocześnie mało kaloryczne. Dla mnie to na przykład marchewki, zamieniłabym każdego batona na marchewkę bo mi po prostu tak smakuje. Poszukaj, może znajdziesz. A mąka pełnoziarnista jest zdrowsza i dalece mniej tucząca. Poszperaj w necie, jest mnóstwo przepisów robionych pod mąkę pełnoziarnistą właśnie.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: "Chude" łakocie

Post autor: dafne »

To ja tak trochę zareklamuję dwa blogi kulinarne, które bardzo lubię, z których korzystam prawie codziennie. Na pewno znajdziecie tam przepisy z mąką pełnoziarnistą. Oczywiście niektóre przepisy są na dość tuczące smakołyki, ale znajdziecie też takie "chudsze" łakocie, tylko trzeba poszukać.

http://mojewypieki.blox.pl/html - tu znajdziecie przepisy na ciasta, ciasteczka, desery, pieczywo
http://www.kwestiasmaku.com/ - a tutaj niecodzienne pomysły na śniadania, obiady, kolacje ale nie tylko ;)
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: "Chude" łakocie

Post autor: megan »

Moje wypieki to bardzo dobry blog, też z niego korzystam czasami, ale moim zdaniem będzie trudno znaleźć tam coś odpowiedniego na dietę. Tam są przepisy na takie smakołyki, że silna wola w diecie nie da rady. Jeśli są tam przepisy na nietuczące wypieki to zanim bym je znalazła przeszukałabym wszystkie szafki w poszukiwaniu czegoś słodkiego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odżywianie”