"Chude" łakocie

Odpowiednia dieta to klucz do świetnego samopoczucia i utrzymania właściwej wagi. Co jeść, by być w formie? Która dieta jest naprawdę skuteczna? Jakie produkty dostarczają ważnych składników mineralnych? Na te i inne pytania w kwestii odżywiania odpowiedzi szukajcie w tym dziale!
Awatar użytkownika
JolaZ
Posty: 266
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:59

"Chude" łakocie

Post autor: JolaZ »

Kiedy się odchudzacie lub po prostu nie macie ochoty na pochłanianie prawdziwej bomby kalorycznej w postaci tortu z kremem to czym zadowalacie swoje podniebienie? Ja na przykład robię lody twarogowe (chudy twaróg, trochę cukru, białko, woda). Jeśli macie jakieś przepisy na dietetyczne smakołyki to proszę podzielcie się! Mogą też być gotowe produkty, np. w supermarketach widziałam wafle i czekolady "diet" ale nigdy ich nie próbowałam.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: "Chude" łakocie

Post autor: megan »

Ja polecam szarlotkę. Spód, czyli kruche ciasto, robiony pół na pół z mąki razowej i zmiksowanych płatków owsianych do tego jedno całe jajko i jedno żółtko, łyżka chudej śmietany, lub kefiru i tylko 50 g masła. Na wierzch oczywiście jabłka, rodzynki, cynamon, imbir. Smacznego ;)
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Chude" łakocie

Post autor: kotsimon »

Ja bardzo lubię słodką surówkę z marchwi i jabłka. Czasami dodaję brzoskwinię lub inny owoc. Wystarczy zetrzeć na tarce składniki. Lepiej wybrać bardzo słodkie jabłka, wtedy nie kusi żeby dodać cukru.
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: "Chude" łakocie

Post autor: coralie »

Ja przepadam za ciasteczkami owianymi. Przygotujemy je ze składników: 250 g płatków owsianych,
0,5 szklanki mąki, 2-3 jajka, 100 g masła, 60 g cukru, 1 opakowanie cukru wanilinowego, 1 łyżeczka proszku do pieczenia,
sól.
Masło rozgrzewamy na patelni. Wsypujemy płatki owsiane i smażymy je do momentu aż się zarumienią. Płatki posypujemy cukrem i delikatnie mieszamy aż cukier się stopi. Po wyjęciu odkładamy masę do miseczki.

Przygotowujemy mąkę zmieszaną z proszkiem do pieczenia. Dodajemy cukier wanilinowy i szczyptę soli. Wymieszane składniki wsypujemy do miski z płatkami owsianymi. Dodajemy rozbełtane jajka i dokładnie mieszamy.

Masę wyjmujemy na oprószoną mąką stolnicę. Masę przyciskamy papierem do pieczenia i rozwałkowujemy przez papier tak, aby ciasto miało w każdym miejscu jednakową grubość. Szklanką „odcinamy” ciastka owsiane od masy i wykładamy je na wysmarowanej masłem blasze.

Ciasteczka owsiane pieczemy ok. 15 minut w temperaturze 160° C.
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: "Chude" łakocie

Post autor: Eewa »

Z jogurtu naturalnego można w łatwy sposób zrobić waniliowy. Do jogurtu dodajemy aromat waniliowy i pokruszony słodzik i już. Polecam też domowe szejki: odtłuszczone mleko+owoc (ja lubię truskawki lub banan) + trochę słodzika.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: "Chude" łakocie

Post autor: olivia »

Ja uwielbiam samo odtłuszczone mleko z płatkami owsianymi. Bez cukru ale za to z owocami.
Awatar użytkownika
kotsimon
Posty: 227
Rejestracja: 30 mar 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Chude" łakocie

Post autor: kotsimon »

Jestem fanką sorbetu, czyli mrożonego soku. Lubię robić taki smakołyk samodzielnie. wyciskam sok ze słodkiej pomarańczy i zamrażam w pudełeczku. Z malin z kolei robię zwykle puree i razem z powstałym sokiem zamrażam. Czasami do owoców dodaję jakiegoś alkoholu np. likieru czy rumu. Pychotka :D
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: "Chude" łakocie

Post autor: Eewa »

Przypomniał mi się przysmak mojej babci: pieczone jabłka. Babcia najpierw usuwała gniazdo jabłka, a na jego miejsce wpychała orzeszki czy inne bakalie, czasami dodawała cukru. Jabłka piekła, aż robiły się dosyć miękkie w środku, a skórka była pomarszczona. Potem już tylko czekało się aż wystygnie, bo takiego gorącego nie sposób zjeść :D
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: "Chude" łakocie

Post autor: lemur »

Wiem, że to akurat będzie trochę nie w temacie, bo nie o słodyczach, ale mimo to napiszę - przepis na zupę groszkową w 20 minut. Jest bardzo "chuda" i smaczna! Dajecie tylko 1/2 łyżki masła, na tym podsmażacie lekko pół cebulki. Dosypujecie 2 puszki groszku, następnie wlewacie 2,5 szklanki bulionu. Gotujecie. Potem miksujecie na krem i gotowe. Można dodać grzanki z ciemnego pieczywa i chudy jogurt zamiast śmietany. Mój ulubiony obiad :)
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: "Chude" łakocie

Post autor: megan »

Jeżeli nie możecie sobie odmówić słodkości to podobno lepiej wybierać ciasta drożdżowe z owocami (najlepiej bez posypki). Taki deser z pewnością ma mniej kalorii niż torcik z bezą czy z kremem. Ja bardzo lubię kołacz na cienkim cieście drożdżowym z borówkami, oczywiście bez cukru pudru, bez posypki i innych słodkich dodatków. :) Pyszne, chude, zdrowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odżywianie”