klinika zajmująca się leczeniem otyłości

Odpowiednia dieta to klucz do świetnego samopoczucia i utrzymania właściwej wagi. Co jeść, by być w formie? Która dieta jest naprawdę skuteczna? Jakie produkty dostarczają ważnych składników mineralnych? Na te i inne pytania w kwestii odżywiania odpowiedzi szukajcie w tym dziale!
Szmaragdowa
Posty: 11
Rejestracja: 27 paź 2011, 11:53

klinika zajmująca się leczeniem otyłości

Post autor: Szmaragdowa »

Drogie Panie znacie jakieś dobre kliniki zajmujące się leczeniem otyłości i w ogóle nadwagą. Bo poszukuje sprawdzonego i dobrego miejsca
Awatar użytkownika
kiziamizia
Posty: 112
Rejestracja: 03 paź 2011, 11:28

Re: klinika zajmująca się leczeniem otyłości

Post autor: kiziamizia »

Moja koleżanka ze studiów leczyła się w Centrum Leczenia Otyłości we Wrocławiu. Schudła 30 kg w ok. 10 miesięcy. Schodziła z wagi 100 kg. Mówiła że to prawdziwa szkoła życia... dzięki centrum całkowicie zmieniła styl życia i sposób myślenia.
megan
Posty: 234
Rejestracja: 17 lip 2011, 12:44

Re: klinika zajmująca się leczeniem otyłości

Post autor: megan »

Byłam w takim centrum ładnych parę lat temu, w Katowicach. Wtedy zajęcia były darmowe, wystarczyło skierowanie od lekarza. Terapia trwała ok 3 miesięcy. Spotykasz się z dietetykiem i psychologiem. Są rytualne ważenia. Trochę mi to może i pomogło, ale rewolucji nie było. Jednak mniej więcej wtedy zaczęłam inaczej się odżywiać i ćwiczyć i teraz mogę powiedzieć, że jestem szczupła, chociaż ostatnio znów odczuwam brak ochoty do ćwiczeń.
joanna
Posty: 118
Rejestracja: 07 wrz 2011, 21:17

Re: klinika zajmująca się leczeniem otyłości

Post autor: joanna »

Mówisz megan że w takich klinikach regularnie trzeba się ważyć. A jeśli ktoś przytyje w trakcie terapii, ma jakąś karę czy coś takiego?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odżywianie”