Drink zamiast posiłku - nowa dieta?

Odpowiednia dieta to klucz do ┼Ťwietnego samopoczucia i utrzymania w┼éa┼Ťciwej wagi. Co je┼Ť─ç, by by─ç w formie? Kt├│ra dieta jest naprawd─Ö skuteczna? Jakie produkty dostarczaj─ů wa┼╝nych sk┼éadnik├│w mineralnych? Na te i inne pytania w kwestii od┼╝ywiania odpowiedzi szukajcie w tym dziale!

Drink zamiast posiłku - nowa dieta?

Postby dafne » 30 Oct 2011, 15:20

W ostatnich dniach m├│wi┼éo si─Ö du┼╝o o nowej, niebezpiecznej diecie polegaj─ůcej na zast─Öpowaniu jedzenia drinkiem na bazie alkoholu. W Ameryce, jest to bardzo popularne w┼Ťr├│d student├│w, kt├│rzy wr─Öcz oszcz─Ödzaj─ů na jedzeniu, by mie─ç pieni─ůdze na drinki. Co wy na to? Czy Wam te┼╝ zdarza┼éo si─Ö nie dojada─ç na studiach po to, by mie─ç na alkohol? Ja ze swojej strony przyznaj─Ö si─Ö, ┼╝e na pocz─ůtku studi├│w, kiedy bardzo ci─Ö┼╝ko jeszcze by┼éo mi si─Ö utrzymywa─ç samej w wielkim mie┼Ťcie, rezygnowa┼éam czasami z posi┼éku po to by wieczorem wyj┼Ť─ç na piwo czy drinka z przyjaci├│┼émi. Nie traktowa┼éam tego jako diety, ale przyznaj─Ö, ┼╝e wtedy wa┼╝y┼éam znacznie mniej ni┼╝ teraz.
dafne

Re: Drink zamiast posiłku - nowa dieta?

Postby megan » 30 Oct 2011, 15:43

Je┼Ťli to ma by─ç spos├│b na diet─Ö to jestem zdziwiona przecie┼╝ drinki s─ů bardzo kaloryczne. Moja ulubiona pina colada to ok. 300 kcal. A takich drink├│w w czasie jednego wieczoru mo┼╝na poch┼éon─ů─ç przynajmniej te 3, bo maj─ů niewiele alkoholu i s─ů bardzo smaczne. Nic dziwnego, ┼╝e dziewczyna dbaj─ůca o lini─Ö rezygnuje z kolacji, po to, ┼╝eby wypi─ç drinka - to akurat jest normalne i ja te┼╝ tak robi─Ö, poniewa┼╝ wiem jak kaloryczne s─ů drinki. Jednak rezygnuj─Ö tylko z tego ostatniego posi┼éku, przez ca┼éy dzie┼ä normalnie jem, bo chyba bym zemdla┼éa w pracy.
megan

Postby Eewa » 31 Oct 2011, 20:56

Mimo wszystko, napoje wyskokowe nie zast─ůpi─ů jedzenia. To chyba najg┼éupsza dieta, o jakiej kiedykolwiek s┼éysza┼éam. Nie wyobra┼╝am sobie, ┼╝e mo┼╝na j─ů stosowa─ç cz─Östo - przecie┼╝ brak posi┼éku os┼éabia, a alkohol dodatkowo pogarsza ten stan. Je┼Ťli kto┼Ť nie ma pieni─Ödzy na drinki, to lepiej ┼╝eby co┼Ť jad┼é, a nie na si┼é─Ö si─Ö lansowa┼é w┼Ťr├│d drinkuj─ůcych znajomych.
Eewa

Postby joanna » 12 Nov 2011, 18:48

Drink zamiast posiłku - to dla mnie nowe oblicze alkoholizmu, albo alkoholizm kobiecy. Wielka głupota! A jedzenie jest przecież takie pyszne :D
joanna

Postby coralie » 15 Nov 2011, 20:48

Nie wiem jak mo┼╝na ┼╝y─ç na samych p┼éynach. Ja zemdla┼éabym pierwszego dnia diety. Ale niekt├│re laski potrafi─ů by─ç nierozs─ůdne... to w g┼éowie si─Ö nie mie┼Ťci.
coralie

Postby kiziamizia » 16 Jan 2012, 18:32

Gdyby na drinkach dało się przeżyć to ja chętnie - poproszę cosmopolitan i pina coladę :D pyszna dieta. A tak na serio to ucichło o tej diecie. Jak widać, pomysł był chyba zbyt absurdalny. Nie znam osoby, która przeżyłaby na samych płynach, nawet kalorycznych i słodkich.
kiziamizia

Postby juropa » 31 Jan 2012, 12:27

ojejku, to na prawd─Ö najg┼éupsza z diet o jakich do tej pory s┼éysza┼éam... a my┼Ťla┼éam, ┼╝e diety czekoladowej nic nie przebije ;)
juropa

Postby megan » 07 Feb 2012, 20:09

Poczekajmy co jeszcze wymy┼Ťl─ů. Jakby si─Ö kto┼Ť upar┼é to mo┼╝na zrobi─ç diet─Ö z ka┼╝dego produktu spo┼╝ywczego i wmawia─ç ludziom ┼╝e taki spos├│b b─Ödzie najbardziej odchudzaj─ůcy a tak naprawd─Ö wyniszczaj─ůcy. O, np. dieta "bu┼ékowa", albo "broku┼éowa" (taka mia┼éaby jeszcze jaki┼Ť sens), dieta jogurtowa itd. :D Kreatywno┼Ť─ç nie ma granic.
megan

Postby juropa » 27 Feb 2012, 11:20

o, a ja dzisiaj czyta┼éam o "diecie lodowej", ┼╝e pono─ç 2 ga┼éki lod├│w dziennie maj─ů pom├│c schudn─ů─ç, ale pod warunkiem, ┼╝e... zjada si─Ö tylko 1500 kcal dziennie! - jak kto┼Ť je tak ma┼éo to i tak schudnie przecie┼╝, a te lody to jaki┼Ť pic na wod─Ö ;)
juropa

Postby dafne » 27 Feb 2012, 19:41

W sumie to niska temperatura lod├│w mo┼╝e pobudza─ç organizm do spalania kalorii. To mo┼╝e mie─ç sens. 1500 kcal to wcale nie ma┼éo. Ja zjadam maksymalnie te 1500 z┼é, bo tak wynika z mojej diety, a jem normalnie czasami nawet 5 posi┼ék├│w dziennie. Nie chudn─Ö, ale utrzymuj─Ö wag─Ö. Natomiast kiedy chcia┼éam zrzuci─ç par─Ö kg to stosowa┼éam diet─Ö 1000 kcal i nie by┼éo a┼╝ tak trudno j─ů utrzyma─ç. Wszystko zale┼╝y od tego co jemy i od przyzwyczaje┼ä ┼╝ywieniowych - je┼Ťli te ostatnie s─ů z┼ée, to trudno b─Ödzie zmie┼Ťci─ç si─Ö w te 1000 - 1500 kcal.
dafne

Return to ÔÇť%sÔÇŁ Od┼╝ywianie

Valid XHTML 1.0 Strict