Jaka kawa?

Odpowiednia dieta to klucz do ┼Ťwietnego samopoczucia i utrzymania w┼éa┼Ťciwej wagi. Co je┼Ť─ç, by by─ç w formie? Kt├│ra dieta jest naprawd─Ö skuteczna? Jakie produkty dostarczaj─ů wa┼╝nych sk┼éadnik├│w mineralnych? Na te i inne pytania w kwestii od┼╝ywiania odpowiedzi szukajcie w tym dziale!

Jaka kawa?

Postby tita » 22 Aug 2012, 07:30

Witam. Ludzie z za┼éo┼╝enia wychodz─ů i┼╝ kawa jest niezdrowa - zawiera kofein─Ö i uzale┼╝nia. Ot├│┼╝ ja si─Ö nie zgadzam. Kawa potrafi by─ç zdrowa, trzeba tylko pi─ç odpowiedni─ů i w odpowiedni spos├│b przygotowywa─ç. Do tego zachowa─ç umiar i mo┼╝emy wr─Öcz kaw─Ö traktowa─ç jako cenny nap├│j. Pytanie moje jednak jest jaka kawa jest najzdrowsza i w jaki spos├│b przygotowana?
tita

Re: Jaka kawa?

Postby azor » 22 Aug 2012, 13:51

nie że kawa uzależnia bo to nie działa jak w przypadku alkoholu. odczuwa się jej brak ale to nie jest choroba, po kilku dniach od nie picia kawy organizm już totalnie jej nie potrzebuje wiec użycie wyrazu uzależnienie jest zbyt mocne.

najlepsze s─ů ziarna, ale to te┼╝ nie ka┼╝de ziaro ziarnu r├│wne, ale zmielona przez nas kawa jest najlepsza, najwiecej co dobrego w kawie mo┼╝na w ten spos├│b wydosta─ç, wi─Öc nie polecam kupowa─ç gotowc├│w bo po┼éowa to chemia w ┼Ťrodku :D
dobrze r├│wnie┼╝ u┼╝yc mleka do kawy, zmieniejsza obni┼╝a zwiazki kwasowe w kawie
azor

Postby kakadu1 » 23 Aug 2012, 20:58

Ja kocham pi─ç kaw─Ö. Dla mnie najlepsza jest ┼Ťwie┼╝o mielona z ubitym mlekiem i jedn─ů ┼éy┼╝eczk─ů cukru. Z regu┼éy staram si─Ö kupowa─ç jak najlepszy gatunek kawy, najlepiej 100% Arabica. Macie jakie┼Ť ulubione kawy takie kt├│re wam wyj─ůtkowo zasmakowa┼éy ? Pozdrawiam
kakadu1

Postby azor » 26 Aug 2012, 14:21

Cellini Crema e Aroma - 80% Arabica, 20% Robusta Image
Kawa ┼éagodna z du┼╝─ů crem─ů o posmaku lekko czekaladowym i nutk─ů orzecha, kawa mielona, jest tez odpowiednik ziarnisty do ekspres├│w. Idealna, d┼éugo ju┼╝ j─ů spo┼╝ywam i nie zamiennie na nic innego.
azor

Postby kakadu1 » 26 Aug 2012, 14:24

To musi by─ç dobra kawa. Wnioskuje tak bo ma a┼╝ 80% Arabica. I do tego bardzo lubi─Ö kremowe kawy. Szczerze m├│wi─ůc nie s┼éysza┼éam jeszcze o niej, wi─Öc bardzo ch─Ötnie bym spr├│bowa┼éa. Mam nadziej─Ö, ┼╝e dostan─Ö ja w naszym markecie. :) Jutro jad─Ö na zakupy to poszukam ! :) Pozdrawiam ...
kakadu1

Postby gegusia » 31 Aug 2012, 08:40

wszystko w nadmiarze szkodzi, trzeba zachowa─ç umiar i wybiera─ç rzeczywi┼Ťcie te lepsze kawy, to jak ze wszystkim - dro┼╝sze produkty s─ů robione z lepszych sk┼éadnik├│w, gorsze z tego co zostanie i odpadk├│w. Kaw─Ö Cellini serwuj─ů w kawiarni obok mojej pracy, cz─Östo tam chodzimy na przerwy i si─Ö delektujemy. Sama jej nie kupowa┼éam, bo w domu jako┼Ť nie pij─Ö za du┼╝o kawy i nie mam ekspresu, ale w sumie w rozpuszczaln─ů mog┼éabym si─Ö zaopatrzy─ç. Cho─çby dla go┼Ťci. Herbaty za to staram si─Ö kupowa─ç ju┼╝ jakie┼Ť lepsze bo ich pijam wi─Öcej.
gegusia

Postby Blue_Sky » 04 Feb 2013, 11:21

Uwa┼╝am, ┼╝e kawa przygotowana z makinetki w┼éoskiej jest w porz─ůdku, ma┼éa dawka mocnej kawy stawia mnie na nogi, a smak jest ok, bo nie parz─ů mi si─Ö ca┼éy czas w fili┼╝ance fusy.
Blue_Sky

Website: http://www.nasze-paznokcie.pl

Postby bellla » 21 Sep 2015, 15:29

A pijacie zielon─ů kaw─Ö? Okropna w smaku, w sumie 2 tydzie┼ä pije i cos nie mog─Ö si─Ö przyzwyczai─ç do smaku. Ale wspomaga odchudzanie i jest bardzo zdrowa to m─Öcz─Ö si─Ö:)
bellla

Return to ÔÇť%sÔÇŁ Od┼╝ywianie

Valid XHTML 1.0 Strict