Jaka kawa?

Odpowiednia dieta to klucz do świetnego samopoczucia i utrzymania właściwej wagi. Co jeść, by być w formie? Która dieta jest naprawdę skuteczna? Jakie produkty dostarczają ważnych składników mineralnych? Na te i inne pytania w kwestii odżywiania odpowiedzi szukajcie w tym dziale!
azor
Posty: 26
Rejestracja: 22 sie 2012, 13:49

Re: Jaka kawa?

Post autor: azor »

nie że kawa uzależnia bo to nie działa jak w przypadku alkoholu. odczuwa się jej brak ale to nie jest choroba, po kilku dniach od nie picia kawy organizm już totalnie jej nie potrzebuje wiec użycie wyrazu uzależnienie jest zbyt mocne.

najlepsze są ziarna, ale to też nie każde ziaro ziarnu równe, ale zmielona przez nas kawa jest najlepsza, najwiecej co dobrego w kawie można w ten sposób wydostać, więc nie polecam kupować gotowców bo połowa to chemia w środku :D
dobrze również użyc mleka do kawy, zmieniejsza obniża zwiazki kwasowe w kawie
kakadu1
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2012, 20:49

Re: Jaka kawa?

Post autor: kakadu1 »

Ja kocham pić kawę. Dla mnie najlepsza jest świeżo mielona z ubitym mlekiem i jedną łyżeczką cukru. Z reguły staram się kupować jak najlepszy gatunek kawy, najlepiej 100% Arabica. Macie jakieś ulubione kawy takie które wam wyjątkowo zasmakowały ? Pozdrawiam
azor
Posty: 26
Rejestracja: 22 sie 2012, 13:49

Re: Jaka kawa?

Post autor: azor »

Cellini Crema e Aroma - 80% Arabica, 20% Robusta Obrazek
Kawa łagodna z dużą cremą o posmaku lekko czekaladowym i nutką orzecha, kawa mielona, jest tez odpowiednik ziarnisty do ekspresów. Idealna, długo już ją spożywam i nie zamiennie na nic innego.
kakadu1
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2012, 20:49

Re: Jaka kawa?

Post autor: kakadu1 »

To musi być dobra kawa. Wnioskuje tak bo ma aż 80% Arabica. I do tego bardzo lubię kremowe kawy. Szczerze mówiąc nie słyszałam jeszcze o niej, więc bardzo chętnie bym spróbowała. Mam nadzieję, że dostanę ja w naszym markecie. :) Jutro jadę na zakupy to poszukam ! :) Pozdrawiam ...
gegusia
Posty: 42
Rejestracja: 04 lis 2011, 21:24

Re: Jaka kawa?

Post autor: gegusia »

wszystko w nadmiarze szkodzi, trzeba zachować umiar i wybierać rzeczywiście te lepsze kawy, to jak ze wszystkim - droższe produkty są robione z lepszych składników, gorsze z tego co zostanie i odpadków. Kawę Cellini serwują w kawiarni obok mojej pracy, często tam chodzimy na przerwy i się delektujemy. Sama jej nie kupowałam, bo w domu jakoś nie piję za dużo kawy i nie mam ekspresu, ale w sumie w rozpuszczalną mogłabym się zaopatrzyć. Choćby dla gości. Herbaty za to staram się kupować już jakieś lepsze bo ich pijam więcej.
Blue_Sky
Posty: 13
Rejestracja: 06 sie 2012, 10:00
Kontakt:

Re: Jaka kawa?

Post autor: Blue_Sky »

Uważam, że kawa przygotowana z makinetki włoskiej jest w porządku, mała dawka mocnej kawy stawia mnie na nogi, a smak jest ok, bo nie parzą mi się cały czas w filiżance fusy.
bellla
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2015, 12:35

Re: Jaka kawa?

Post autor: bellla »

A pijacie zieloną kawę? Okropna w smaku, w sumie 2 tydzień pije i cos nie mogę się przyzwyczaić do smaku. Ale wspomaga odchudzanie i jest bardzo zdrowa to męczę się:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odżywianie”