co zamiast kawy ?

Odpowiednia dieta to klucz do świetnego samopoczucia i utrzymania właściwej wagi. Co jeść, by być w formie? Która dieta jest naprawdę skuteczna? Jakie produkty dostarczają ważnych składników mineralnych? Na te i inne pytania w kwestii odżywiania odpowiedzi szukajcie w tym dziale!
Awatar użytkownika
mvp
Posty: 35
Rejestracja: 31 sie 2010, 11:00

co zamiast kawy ?

Post autor: mvp »

Idzie jesień, po lecie nie ma śladu patrząc na to co za oknem :( ze wstawaniem co raz gorzej, poranne przebudzenie o siódmej jest już dla mnie dramatem :( naczytałam się dużo o kawie i wiem, że lepiej jej nie pić :? wypłukać magnez przed zimą to już w ogóle tragedia. czym można zastąpić rano kawę w takim razie ?!?!?!?! kawa zbożowa ? to chyba nic nie daje :(
ankylozaur
Posty: 4
Rejestracja: 31 sie 2010, 12:28

Re: co zamiast kawy ?

Post autor: ankylozaur »

Co zamiast kawy? Hymm... słyszałam, że znakomite efekty dają różne suplementy diety i soki zawierające guarane, wiem że dodanawana jest ona też do kawy, no ale nie o kawe nam tu chodzi. Ponoć posiada ona dużą koncentracje kofeiny, trzy krotnie większą niż naturalna kawa, bo aż do 6%. Widziałam w sklepach różne soki z dodatkiem wyciągu z guarany, a w aptece można znaleść tabletki z jej ekstraktem.
Awatar użytkownika
basia
Posty: 50
Rejestracja: 31 sie 2010, 12:38

Re: co zamiast kawy ?

Post autor: basia »

yhmm czyli nie ma prostych rozwiązań ;) takie tabletki z guaraną to yhmmmmmmmmmmmmm przecież duży koszt !! podobnie te soki!! słyszałam że soki z nonni dodają też energii. ale to strasznie drogie ! jakiś litr soku to 100 zł jak nie więcej za mniej :P tańszy sposób to chyba wysypianie się po 12 godz tak żeby automatycznie o siódmej wstać :P
nie no zawsze zamiast kawy może być zielona herbata zaparzana więcej niż 4 minuty.
na mnie to tak działa, że nie mogę spać jak się napiję wieczorem. a zielone herbatki są suuuper :) polecam !
Awatar użytkownika
mvp
Posty: 35
Rejestracja: 31 sie 2010, 11:00

Re: co zamiast kawy ?

Post autor: mvp »

zielona herbata faktycznie daje rade, testuje ja !!
ale im wiecej dni rozpoczynam od zielonki tym co raz mniej ona na mnie działa:(
Awatar użytkownika
basia
Posty: 50
Rejestracja: 31 sie 2010, 12:38

Re: co zamiast kawy ?

Post autor: basia »

z kawą też tak jest, najlepiej zapisz się na jakiś sport, to przy okazji unikniesz depresji jesiennej, która może Cię dopada !! i koniecznie bierz witaminkiii !!!!
Awatar użytkownika
princesita
Posty: 43
Rejestracja: 06 wrz 2010, 21:05

Re: co zamiast kawy ?

Post autor: princesita »

co się tak wszyscy czepiają tej kawy !! bez przesady !! nie powinno się pić kawy rozpuszczalnej bo to podobno ma dużo sztuczności , ale z ekspresu jak najbardziej !! co jest złego w mielonej, nie przetworzonej kawie ? nie przesadzajcie ! to że nastała moda na zdrowy styl życia nie znaczy, że trzeba dać sie od razu zwariować. wszystkow granicach rozsądku ! magnez sobie zawsze można jakoś uzupełnić. zamiast pić nonni, guarane to lepiej zainwestować w porządny ekspres i cieszyc sie moca i zapachem kawy z rana. pycha !
Awatar użytkownika
Marta
Posty: 67
Rejestracja: 05 wrz 2010, 12:26

Re: co zamiast kawy ?

Post autor: Marta »

Zgadzam się z princesitą. Dodam jeszcze, że można pić kawę inkę - powrót do dzieciństwa :D :D :D Uwielbiam kawę i mogłabym pić kilka kubków dziennie, ale moje serce by tego nie wytrzymało dlatego często piję inkę.
AngelOfMine
Posty: 8
Rejestracja: 12 paź 2010, 21:41

Re: co zamiast kawy ?

Post autor: AngelOfMine »

ja kocham inke firmy Nestle. Fajnie sie rozpuszcza, ładnie pachnie i smakuje bardzo dobrze. Nie jest za tania ale kawe mogę na nią wymienić :ugeek:
Paulinka
Posty: 22
Rejestracja: 07 wrz 2010, 20:35

Re: co zamiast kawy ?

Post autor: Paulinka »

chlejcie kawe ! jeden kubek dziennie jeszcze nikogo nie zabil :D

ja przed praca odwiedzam mcdonalda i to nie po sniadanie z jajkiem a po kawke - daje mi energie na caly dzien ;)
graf
Posty: 1
Rejestracja: 04 sty 2011, 17:09

Re: co zamiast kawy ?

Post autor: graf »

Witam !
Prawda jest jak zwykle pośrodku oprócz kawy istnieje kakao cała gama herbat również te ziołowe , trzeba poeksperymentować
która przypadnie nam do gustu .Te drogie nie muszą być najlepsze i najsmaczniejsze .Zasada jest prosta wszystko jest dobre
gdy stosuje się z umiarem . Najgorszy zestaw to poranna kawa z papierochem z tego jest rak żołądka oraz inne świństwa ja osobiście polecam z rana mocne kakao zamiast mocnej kawy . 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odżywianie”