Masa┼╝ antycellulitowy

Wszystko o tej niezwykle przyjemnej formie relaksu.

Masa┼╝ antycellulitowy

Postby dafne » 29 May 2011, 18:01

Jakie metody profesjonalnego masa┼╝u antycellulitowego wypr├│bowa┼éy┼Ťcie? Jakie polecacie? Ja s┼éysza┼éam o:
- manualnym masa┼╝u antycellulitowym
- drena┼╝u limfatycznym
- masa┼╝u ba┼äk─ů chi┼äsk─ů - podobno jest bardzo nieprzyjemny.
dafne

Re: Masa┼╝ antycellulitowy

Postby Eewa » 29 May 2011, 19:41

S┼éysza┼éam o takich domowych masa┼╝ach antycellulitowych: masa┼╝ kaw─ů, masa┼╝ szczotk─ů, albo szorstk─ů g─ůbk─ů (mo┼╝na kupi─ç specjalne g─ůbki antycellulitowe) tak┼╝e uciskanie zmienionego miejsca i wykonanie manualnego masa┼╝u pomaga. Takie sposoby pobudzaj─ů do pracy uk┼éad limfatyczny.
Co do masa┼╝u ba┼äk─ů chi┼äsk─ů: trwa on ok. 15 - 30 minut, powinien by─ç wykonywany seriach (10-12 zabieg├│w), z odst─Öpami mi─Ödzy kolejnymi zabiegami nie rzadziej ni┼╝ 3 dni. Profilaktycznie jednak przynajmniej 1 raz w tygodniu. Powsta┼ée po terapii wybroczyny wch┼éaniaj─ů si─Ö zwykle w ci─ůgu kilku dni i nie stanowi─ů przeciwwskazania do wykonywania kolejnych zabieg├│w.
Niestety - masz rację - masaż bańkami chińskimi jest bolesny.
Eewa

Postby lemur » 16 Jun 2011, 14:15

W tym temacie zalecane jest masowanie zawsze od kolan w g├│r─Ö, nigdy w d├│┼é. Istniej─ů specjalne przyrz─ůdy przeznaczone do takiego masa┼╝u. Ja mam takiego ludka na baterie kt├│ry emituj─ůc drgania masuje :D
lemur

Postby Kenza » 20 Jun 2011, 16:18

Wierzycie, ┼╝e takie metody naprawd─Ö dzia┼éaj─ů? Ja nigdy nie mia┼éam problemu z cellulitem, a teraz ostatnio mam i nie wiem jak sobie z tym poradzi─ç, ale masa┼╝em chyba trzeba dzia┼éa┼Ť d┼éugoterminowo ┼╝eby by┼éy efekty.
Kenza

Postby Eewa » 25 Jun 2011, 10:22

Oczywi┼Ťcie ┼╝e to dzia┼éa! Ba┼äka chi┼äska jest bardzo skuteczna. Ja mia┼éam lekki cellulit, ale wystarczy┼éo 6 zabieg├│w i niemal ca┼ékowicie znik┼é. Mo┼╝na te┼╝ kupi─ç zestaw baniek chi┼äskich w aptece, kosztuje ok. 30 z┼é, ale uwaga, bo wykonuj─ůc samodzielnie ten zabieg mo┼╝na narobi─ç sobie siniak├│w. No i przyjemny to ten masa┼╝ nie jest, ale warto si─Ö po┼Ťwi─Öci─ç :D
Eewa

Postby dafne » 30 Jun 2011, 17:43

Ja polecam domowy masa┼╝ kaw─ů. Parzymy kaw─Ö mielon─ů, a potem masujemy ni─ů miejsca w kt├│rych pojawi┼é si─Ö cellulit. Kawa ┼Ťci─ůga wod─Ö z tkanek. To tak┼╝e cudowny spos├│b na relaks i aromaterapi─Ö. Niekt├│rzy m├│wi─ů, ┼╝e nie powinno si─Ö wykonywa─ç masa┼╝u kaw─ů je┼Ťli ma si─Ö paj─ůczki naczyniowe. Niestety najcz─Ö┼Ťciej i paj─ůczki, i cellulit znajduj─ů si─Ö w tych samych okolicach, czyli na udach. Wtedy mamy dylemat: walczy─ç z cellulitem czy z paj─ůczkami? Ja nie wybieram. Te┼╝ mam pop─Ökane naczynka, ale mimo regularnego masa┼╝u te zmiany si─Ö nie powi─Ökszaj─ů.
dafne

Postby Eewa » 01 Jul 2011, 19:16

Ja te┼╝ nie widz─Ö przeciwwskaza┼ä do stosowania peelingu kawowego nawet przy obecno┼Ťci paj─ůczk├│w naczyniowych. W moim przypadku efekty po kawie by┼éy lepsze ni┼╝ po peelingu antycellulitowym z Lirene, chocia┼╝ wi─ůza┼éam z nim du┼╝e nadzieje. Co do masa┼╝u to wystarczy nawet zwyk┼ée ugniatanie sk├│ry, tak by pobudzi─ç mikrokr─ů┼╝enie. Pomagaj─ů te┼╝ r├│┼╝ne ┼Ťmieszne urz─ůdzonka do masa┼╝u. Ja najbardziej lubi─Ö takie kuleczki, kt├│rymi si─Ö "je┼║dzi" po wrednej pomara┼äczowej sk├│rce :D Ostatnio w salonach kosmetycznych pojawi┼é si─Ö te┼╝ nowy spos├│b walki z cellulitem - masa┼╝ pr├│┼╝niowy przy pomocy urz─ůdzenia vacuum, kt├│re dzia┼éa podci┼Ťnieniem.
Eewa

Postby Kenza » 26 Jul 2011, 15:53

Nanosz─ůc jakikolwiek krem wyszczuplaj─ůcy, powinni┼Ťmy wykonywa─ç masa┼╝. Oto jaki masa┼╝ poleca firma Vichy:
" Ręczne pompowanie - rozszerzonymi dłońmi wykonujemy jednosekundowe uciski na skórze, pięć razy w każdy miejscu.
Wygładzanie ruchami kolistymi - wmasowujemy krem szerokimi, płynnymi ruchami kolistymi,
G┼é─Öbokie fa┼édy - z otwartymi d┼éo┼ämi i rozczapierzonymi palcami wykonujemy g┼éaszcz─ůce, grabi─ůce ruchy po sk├│rze.
Masa┼╝ antycellulitowy - palcami chwytamy fa┼éd─Ö i powoli przesuwamy j─ů ku g├│rze.
G┼éadzenie - d┼éo┼ämi obejmujemy nog─Ö w kostce i przesuwamy je z┼é─ůczone do g├│ry, a┼╝ do ko┼äca uda."
Kenza

Postby beautyme » 04 Aug 2011, 11:06

ja mam paj─ůczki naczyniowe i spokojnie stosuje peelingi z kawy i nic mi sie po tym nie dzieje , ja bardzo milo wspominam masa┼╝ antycellulitowy jak by┼éam w primavera spa to sobie wykupi┼éam i faktycznie jest to troch─Ö bolesny bo jednak duzo jest ucisk├│w i takich intensywniejszych naci┼Ťni─Ö─ç masa┼╝ysty to sk├│ra wygl─ůda po tym bardzo ┼Ťwie┼╝o jakby rzeczywi┼Ťcie mniej cellulitowo, ale na takie zabiegi trzeba by chodzi─ç regularnie a nie tak jak ja by┼éam raz
beautyme

Postby dafne » 08 Aug 2011, 15:40

no to neistety prawda, bez regularno┼Ťci nie b─Ödzie ┼╝adnych efekt├│w. Z masa┼╝ami jak ze sportem.
dafne

Return to ÔÇť%sÔÇŁ Masa┼╝e

Valid XHTML 1.0 Strict