Masaż antycellulitowy

Wszystko o tej niezwykle przyjemnej formie relaksu.
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Masaż antycellulitowy

Post autor: dafne »

Jakie metody profesjonalnego masażu antycellulitowego wypróbowałyście? Jakie polecacie? Ja słyszałam o:
- manualnym masażu antycellulitowym
- drenażu limfatycznym
- masażu bańką chińską - podobno jest bardzo nieprzyjemny.
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Masaż antycellulitowy

Post autor: Eewa »

Słyszałam o takich domowych masażach antycellulitowych: masaż kawą, masaż szczotką, albo szorstką gąbką (można kupić specjalne gąbki antycellulitowe) także uciskanie zmienionego miejsca i wykonanie manualnego masażu pomaga. Takie sposoby pobudzają do pracy układ limfatyczny.
Co do masażu bańką chińską: trwa on ok. 15 - 30 minut, powinien być wykonywany seriach (10-12 zabiegów), z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej niż 3 dni. Profilaktycznie jednak przynajmniej 1 raz w tygodniu. Powstałe po terapii wybroczyny wchłaniają się zwykle w ciągu kilku dni i nie stanowią przeciwwskazania do wykonywania kolejnych zabiegów.
Niestety - masz rację - masaż bańkami chińskimi jest bolesny.
Awatar użytkownika
lemur
Posty: 242
Rejestracja: 13 maja 2011, 16:30

Re: Masaż antycellulitowy

Post autor: lemur »

W tym temacie zalecane jest masowanie zawsze od kolan w górę, nigdy w dół. Istnieją specjalne przyrządy przeznaczone do takiego masażu. Ja mam takiego ludka na baterie który emitując drgania masuje :D
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Masaż antycellulitowy

Post autor: Kenza »

Wierzycie, że takie metody naprawdę działają? Ja nigdy nie miałam problemu z cellulitem, a teraz ostatnio mam i nie wiem jak sobie z tym poradzić, ale masażem chyba trzeba działaś długoterminowo żeby były efekty.
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Masaż antycellulitowy

Post autor: Eewa »

Oczywiście że to działa! Bańka chińska jest bardzo skuteczna. Ja miałam lekki cellulit, ale wystarczyło 6 zabiegów i niemal całkowicie znikł. Można też kupić zestaw baniek chińskich w aptece, kosztuje ok. 30 zł, ale uwaga, bo wykonując samodzielnie ten zabieg można narobić sobie siniaków. No i przyjemny to ten masaż nie jest, ale warto się poświęcić :D
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Masaż antycellulitowy

Post autor: dafne »

Ja polecam domowy masaż kawą. Parzymy kawę mieloną, a potem masujemy nią miejsca w których pojawił się cellulit. Kawa ściąga wodę z tkanek. To także cudowny sposób na relaks i aromaterapię. Niektórzy mówią, że nie powinno się wykonywać masażu kawą jeśli ma się pajączki naczyniowe. Niestety najczęściej i pajączki, i cellulit znajdują się w tych samych okolicach, czyli na udach. Wtedy mamy dylemat: walczyć z cellulitem czy z pajączkami? Ja nie wybieram. Też mam popękane naczynka, ale mimo regularnego masażu te zmiany się nie powiększają.
Awatar użytkownika
Eewa
Posty: 211
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:52

Re: Masaż antycellulitowy

Post autor: Eewa »

Ja też nie widzę przeciwwskazań do stosowania peelingu kawowego nawet przy obecności pajączków naczyniowych. W moim przypadku efekty po kawie były lepsze niż po peelingu antycellulitowym z Lirene, chociaż wiązałam z nim duże nadzieje. Co do masażu to wystarczy nawet zwykłe ugniatanie skóry, tak by pobudzić mikrokrążenie. Pomagają też różne śmieszne urządzonka do masażu. Ja najbardziej lubię takie kuleczki, którymi się "jeździ" po wrednej pomarańczowej skórce :D Ostatnio w salonach kosmetycznych pojawił się też nowy sposób walki z cellulitem - masaż próżniowy przy pomocy urządzenia vacuum, które działa podciśnieniem.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: Masaż antycellulitowy

Post autor: Kenza »

Nanosząc jakikolwiek krem wyszczuplający, powinniśmy wykonywać masaż. Oto jaki masaż poleca firma Vichy:
" Ręczne pompowanie - rozszerzonymi dłońmi wykonujemy jednosekundowe uciski na skórze, pięć razy w każdy miejscu.
Wygładzanie ruchami kolistymi - wmasowujemy krem szerokimi, płynnymi ruchami kolistymi,
Głębokie fałdy - z otwartymi dłońmi i rozczapierzonymi palcami wykonujemy głaszczące, grabiące ruchy po skórze.
Masaż antycellulitowy - palcami chwytamy fałdę i powoli przesuwamy ją ku górze.
Gładzenie - dłońmi obejmujemy nogę w kostce i przesuwamy je złączone do góry, aż do końca uda."
beautyme
Posty: 43
Rejestracja: 04 sie 2011, 07:15

Re: Masaż antycellulitowy

Post autor: beautyme »

ja mam pajączki naczyniowe i spokojnie stosuje peelingi z kawy i nic mi sie po tym nie dzieje , ja bardzo milo wspominam masaż antycellulitowy jak byłam w primavera spa to sobie wykupiłam i faktycznie jest to trochę bolesny bo jednak duzo jest ucisków i takich intensywniejszych naciśnięć masażysty to skóra wygląda po tym bardzo świeżo jakby rzeczywiście mniej cellulitowo, ale na takie zabiegi trzeba by chodzić regularnie a nie tak jak ja byłam raz
Awatar użytkownika
dafne
Posty: 289
Rejestracja: 11 kwie 2011, 09:35

Re: Masaż antycellulitowy

Post autor: dafne »

no to neistety prawda, bez regularności nie będzie żadnych efektów. Z masażami jak ze sportem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Masaże”