Masaż kamieniami - ktoś próbował?

Wszystko o tej niezwykle przyjemnej formie relaksu.
Awatar użytkownika
LadyGaga
Posty: 12
Rejestracja: 14 wrz 2010, 20:58

Masaż kamieniami - ktoś próbował?

Post autor: LadyGaga »

Na stronie "www.masazkamieniami.pl" znalazłam taki opis i tak zastanawiam się czy sobie przypadkiem nie pozwolić na odrobinę przyjemności. Wyobrażam sobie że takie stykające się ze skórą i kośćmi kamienia muszą powodować uczucie ciepła porównywalnie do tego jakbyśmy leżeli latem na rozgrzanym dużym kamieniu np. w Chorwacji czy Hiszpani ? Tylko wyobraźcie sobie jak to musi być leżeć zimą na takim rozgrzanym kamieniu? Jeżeli ktoś korzysta lub korzystał to czekam na opinie, w listopadzie mam 3 dni wolnego i chcę je dobrze dla siebie wykorzystać! :)

Opis ze strony:

O masażu gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami ma działanie relaksacyjne, witalizujące i lecznicze na cały organizm, doskonale likwiduje wszelkie spięcia i bóle mięśni, zwłaszcza po długim wysiłku fizycznym.

Połączenie ciepłych kamieni bazaltowych z odpowiednimi technikami masażu relaksacyjnego, masażu limfatycznego i akupresury jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu współczesnego człowieka, relaksując i regenerując całe ciało i umysł. Zastosowanie wyjątkowego ciepła kamieni poprawia krążenie i metabolizm, oczyszcza organizm z toksyn. Masaż stanowiąc element energizujący dla każdego rodzaju skóry, ułatwia jej oddychanie, pomaga w walce z cellulitem, łączy w sobie oddziaływania termoterapii i aromaterapii.
Ciało masujemy specjalnymi wyselekcjonowanymi kamieniami bazaltowymi, które poprzez wieloletnia naturalną obróbkę falami morskimi są używane do celów terapeutycznych.
Do masażu całego ciała potrzebnych jest zestaw około 40-50 kamieni o różnym kształcie i wielkości. Dużą pojemność cieplna pozwala przekazać ciepło głęboko w głąb tkanek

W wyniku oddziaływania odruchowego dochodzi do podniesienia temperatury okolic masowanych i wtórnego rozszerzenia naczyń krwionośnych. Reakcja ta wpływa tym samym na ogólne rozluźnienie . Odpowiedni nastrój, zastosowanie olejków eterycznych oraz odpowiednio dobrana muzyka wpływa kojąco na pacjenta, hamując działanie stresorów.

Cele masażu:
· ogólne rozluźnienie
· duże przekrwienie miejscowe i ogólne
· podniesienie podstawowej przemiany materii
· ogólne oczyszczenie organizmu
· zwiększenie procesów wymiany tkankowej
· podniesienie progu odczuwania bólu
BeeBee
Posty: 14
Rejestracja: 16 lis 2010, 21:03

Re: Masaż kamieniami - ktoś próbował?

Post autor: BeeBee »

ja mam z tym związaną "smieszną historię".
byłam na takim masażu w jednym z salonów w warszawie - jak tam jestem to z mamą lubimy się zawsze do jakiegoś wybrać;) w każdym razie - nie powiem jaki to salon bo pani ktora mi to robila - strasznie było później żal,
no ale do rzeczy - to był chyba jej pierwszy dzień, była strasznie zestresowana, ja się przygotowałam do masażu od 24h oczekując wspaniałego relaksu. babka zdenerwowana lekko przygotowywała się do masażu., nie mogła się zdecydować co i jak, nagrzała te kamienie, przenosiła je w jakimś pojemniczku z miejsca na miejsce i słuchajcie... potknęła się o jakiś dywanik który leżał na podłodze i kamienie - jak w filmie - wyleciały z miski i potłukły mnie po plecach, ile tych kamieni miała tyle wylądowało na moich plecach !
haha
ja wrzask, ona wrzask i co najlepsze - w płacz ! wybiegła z gabinetu i tak mnie zostawiła hahaha
na szczęscie nie dostałam w kręgosłup ani w głowę więc nie było dramatu . cała sytuacja była tak zabawna że myślałam że padne ze śmiechu

po chwili wbiegła szefowa przepraszając mnie , spanikowana, a ja się smieje haha
skonczyło się talonami na różne zabiegi - ale nie na masaż haha a ja w końcu tego masażu nie miałam zrobionego :):):):)
beautyme
Posty: 43
Rejestracja: 04 sie 2011, 07:15

Re: Masaż kamieniami - ktoś próbował?

Post autor: beautyme »

hahahahahah takie historie są najlepsze , no to byłam wymasowana po wsze czasy , ja własnie jeszcze nie miałam tego typu masaży ale bardzo jestem ciekawa , jakie to jest uczucie ale wyobrażam sobie , że musi byc cudowne
ODPOWIEDZ

Wróć do „Masaże”