kurs masaz tajski, indonezyjski,tajskimi stemplami ziolowymi

Wszystko o tej niezwykle przyjemnej formie relaksu.

kurs masaz tajski, indonezyjski,tajskimi stemplami ziolowymi

Postby massagewarsaw » 16 Dec 2010, 19:07

Kursy masa┼╝y orientalnych
Serdecznie zapraszamy na kolejne, cykliczne warsztaty masaży z Azji południowo-wschodniej:

Koszalin
- 15-17.04.2011 tajski 800zl
- 7-8.05 tajski masaz stop 400zl

Kampinos k Warszawy:
- 19-21.4.2011 masaz indonezyjski 800zl
- 22-25.04 masaz tajski 900zl (Wielkanoc)
- 26-27.04 tajski stemplami ziolowymi 500zl
- 28-29.04 tajski masaz stop 500zl
- 30.4-3.5 tajski zaawansowany 800zl (Majowka)

Kielce
- 27-29.5.2011 tajski 800zl
- 30.5 tajski stemplami ziolowymi 400zl
- 31.5 tajski masaz stop 400zl

Wkr├│tce dojd─ů terminy na 2011 w Nowym Targu, mo┼╝e Wroc┼éawiu i Poznaniu - jakkolwiek, mog─ů by─ç przek┼éadane na po┼║niej/odwo┼éywane, je┼Ťli nie zbierze si─Ö odpowiednio liczna grupa. Najpewniejsze s─ů daty w Kampinosie, bo tu organizuj─Ö je sama.

Kurs masa┼╝u tajskiego, indonezyjskiego, stemplami i stop w Kampinosie - 50% zni┼╝ki dla drugiej i ka┼╝dej kolejnej osoby.

Dla 3 osob przychodzacych razem na wszystkie 5 kursow w Kampinosie 19.4-3.5 (104 h zegarowe nauki) jest znizka 35%, tj 2275/osoba - do uzyskania certyfikatu z kazdego z kursow potrzebna obecnosc 75% na kazdym.

W przypadku kurs├│w prowadzonych w pozosta┼éych miejscowo┼Ťciach jest zni┼╝ka dla dw├│ch i wi─Öcej os├│b zapisuj─ůcych si─Ö razem: tajski i indonezyjski, zni┼╝ka po 100z┼é za osobe, masa┼╝ stemplami zio┼éowymi i tajski masa┼╝ st├│p - zni┼╝ka po 50z┼é za osob─Ö.

Powt├│rka kurs├│w w Kampinosie bezp┼éatnie (je┼Ťli przychodzisz na inny kurs) lub 50z┼é/dzie┼ä. W innych miastach 100z┼é/dzie┼ä.

Kursy s─ů ta┼äsze od innych kurs├│w organizowanych do tej
pory w Warszawie czy innych miejscach - i bardziej dost─Öpne dla
uczni├│w/student├│w masazu i fizjoterapii. Jakkolwiek, kursy s─ů otwarte
również dla amatorów masażu, a nawet dzieci/młodzieży z opiekunem.

Zaj─Öcia w Kampinosie: pierwszy dzien 12:00 do 19:00, kolejne dni 9:00 do 18:00, ostatni dzien 9:00 - 16:00. Noclegi w jedynkach i dwojkach z lazienka 30-40zl. Mozna tez codziennie dojezdzac, mozna przywiezc psa.

Wyzywienie opcjonalne (mozna korzystac z ogolnodostepnej kuchni): sniadania 12zl, kolacje 13zl, obiady 15zl. Mozna tez codziennie dojezdzac, mozna przywiezc psa.
massagewarsaw

Website: http://massagethai.info
Location: http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa

kurs masaz tajski warszawa kursy

Postby massagewarsaw » 01 Mar 2011, 14:42

Szkolenie masażu tajskiego dla głuchoniewidomych

Bezp┼éatne szkolenie dla os├│b g┼éuchoniewidomych z podstaw masa┼╝u tajskiego? Dzi─Öki projektowi, kt├│ry realizujemy pod has┼éem ÔÇ×We┼║ sprawy w swoje r─ÖceÔÇŽÔÇŁ sta┼éo si─Ö to mo┼╝liwe! Wzi─Ö┼éo w nim udzia┼é dziesi─Öciu beneficjent├│w tego projektu, kt├│rzy b─Öd─ůc ju┼╝ masa┼╝ystami, chcieli zdoby─ç dodatkowe umiej─Ötno┼Ťci i tym samym zwi─Ökszy─ç swoj─ů atrakcyjno┼Ť─ç na rynku pracy.

Szkolenie odby┼éo si─Ö w miejscu bliskim sercom wielu os├│b zwi─ůzanych z TPG, czyli w O┼Ťrodku Szkoleniowym Stowarzyszenia ÔÇ×Akademia ┼üucznicaÔÇŁ. Poprowadzi┼éa je natomiast Kanya Krongboon, o kt├│rej du┼╝o mo┼╝na si─Ö dowiedzie─ç ze strony internetowej http://www.massagethai.info

Kanya sama si─Ö na niej przedstawia jako ÔÇ×jedyna nauczycielka masa┼╝u tajskiego, indonezyjskiego i tajskiego masa┼╝u st├│p i tajskiego masa┼╝u zio┼éowego w PolsceÔÇŁ. Opr├│cz tego chwali si─Ö te┼╝, ┼╝e: Jestem terapeutk─ů i nauczycielk─ů jogicznego masa┼╝u tajskiego, indonezyjskiego, tajskiego masa┼╝u st├│p i tajskiego masa┼╝u zio┼éowego z kilkunastoletnim do┼Ťwiadczeniem. Wykona┼éam grubo ponad dziesi─Ö─ç tysi─Öcy zabieg├│w, ka┼╝dy trwaj─ůcy co najmniej godzin─Ö i wyszkoli┼éam w trybie indywidualnym w Tajlandii i Wielkiej Brytanii ponad 500 masa┼╝yst├│w, jak r├│wnie┼╝ prawie 600 na 80 kursach publicznych i prywatnych w Polsce (wielu wraca┼éo na moje kolejne kursy).

Katarzyna Ptasznik, koordynator makroregionu po┼éudniowo-wschodniego, kt├│ra by┼éa odpowiedzialna za przygotowanie szkolenia dla masa┼╝yst├│w, informacje te uzupe┼énia jeszcze o to, ┼╝e jak wiedzia┼éa z wcze┼Ťniejszych rozm├│w z Kany─ů, ma ona bogate do┼Ťwiadczenie w pracy z osobami niewidomymi i s┼éabowidz─ůcymi. By┼éo to wa┼╝ne kryterium przy wyborze instruktora i jak si─Ö okaza┼éo przynios┼éo pozytywne efekty.

A dlaczego w og├│le masa┼╝ tajski?

Katarzyna Ptasznik wyja┼Ťnia, ┼╝e inspiracja wyp┼éyn─Ö┼éa z kilku ┼║r├│de┼é: ÔÇ×Ludzie s─ů coraz bardziej spi─Öci, coraz bardziej potrzebuj─ů wi─Öc masa┼╝u relaksuj─ůcego. A tajski jest bardziej masa┼╝em relaksacyjnym ni┼╝ leczniczym. Jest doskona┼éy dla os├│b, kt├│re po trudach codziennej pracy chc─ů sobie zrobi─ç chwil─Ö relaksu. Ponadto: masa┼╝ tajski wychodzi poza utarte schematy, wi─Öc w naszym spo┼éecze┼ästwie odbierany jest po prostu jako atrakcyjny.

Dla naszych masa┼╝yst├│w dodatkowym atutem jest te┼╝ to, ┼╝e do wykonywania masa┼╝u tajskiego nie potrzebuj─ů ┼╝adnego specjalistycznego wyposa┼╝enia ÔÇô wystarczy kocyk, kt├│ry roz┼éo┼╝─ů na dywanie w domu klienta. Przyzna─ç si─Ö jednak musz─Ö, ┼╝e nie ja wpad┼éam na ten pomys┼é ÔÇô podsun─Öli mi go sami masa┼╝y┼Ťci, bior─ůcy udzia┼é w projekcie ÔÇô sygnalizowali, ┼╝e to jest ta technika, kt├│r─ů chcieliby pozna─ç.ÔÇŁ

Szkolenie ÔÇô okiem uczestnika, Krzysztofa Gaja
(fragmenty ÔÇô wi─Öcej w 4. numerze kwartalnika ÔÇ×D┼éonie i S┼éowoÔÇŁ)

ÔÇ×Dowiedzia┼éem si─Ö, ┼╝e ma by─ç 10 masa┼╝yst├│w z ca┼éej Polski z przewodnikami, wi─Öc zacz─ů┼éem intensywnie my┼Ťle─ç, jak tylu g┼éuchoniewidomych nauczy─ç w trzy dni masa┼╝u tajskiego i z lekka obawia┼éem si─Ö ÔÇ×wolnej polki", a nawet ÔÇ×partyzantki", jak to si─Ö ┼╝artobliwie czasem m├│wi na kurs, kt├│ry ma by─ç, ┼╝eby by┼é. Ci─ůgn─Ö┼éo mnie jednak co┼Ť i ju┼╝, mo┼╝e to prowadz─ůca Kanya Krongboon - prawdziwa Tajka, a mo┼╝e Anio┼é Str├│┼╝?

Ju┼╝ wkr├│tce mia┼éo si─Ö okaza─ç, ┼╝e ja to i owszem, mam wyobra┼║ni ca┼ékiem sporo, ale organizator i prowadz─ůcy, mieli wi─Öcej, bo nie spotka┼éem kogo┼Ť jad─ůcego do Warszawy po szkoleniu, kt├│ry by by┼é niezadowolony.

Po naszemu, po europejsku, jak masowa─ç, to gdzie┼Ť na le┼╝ance, kozetka jaka┼Ť, ┼╝eby tapczan chocia┼╝. A tu na pod┼éodze zas┼éane materacami, na materacach kocyczki i oto ca┼ée wyposa┼╝enie na pocz─ůtek do masa┼╝u tajskiego. Ka┼╝dy g┼éuchoniewidomy zaj─ů┼é pozycj─Ö siedz─ůc─ů po turecku, albo jak─ů┼Ť parterow─ů, bo i taki materac zach─Öca od razu do polegiwania nawet. Zrobi┼éo sie gwarno, ka┼╝dy gada do swojego przewodnika i odwrotnie, wi─Öc 20 g┼éos├│w co najmniej co┼Ť tam sobie jeszcze uzupe┼énia na jakiej┼Ť ÔÇ×m├│zgowej p├│┼éce".

Nie mog─Ö si─Ö doczeka─ç na rozpocz─Öcie. Obok mnie Tomek m├│j przewodnik, Kasia, przewodnik Zuzanny i tak dalej: Iza, Mariusz, Warszawa, Wroc┼éaw, Krak├│w, Szczecin. Sala do┼Ť─ç du┼╝a, wi─Öc si─Ö stresuje, ┼╝e do mnie nie dotrze co┼Ť. W pewnym momencie rozleg┼éo sie tradycyjne cii cii cii bo oto z cicha zaczyna do nas przemawia─ç pani Kanya. Sporo os├│b zna angielski, ale Ma┼égorzata t┼éumaczy ofiarnie g┼éo┼Ťno wszystkim, kt├│rzy maj─ů problemy.

Szybka decyzja, kto b─Ödzie masowany i oto ju┼╝ Zuzanna le┼╝y na materacu i zaczynamy masa┼╝ stopy. Nasi przewodnicy dysponuj─ů ju┼╝ rysunkami, gdzie┼Ť kto┼Ť rozda┼é, bior─Ö do r─Öki, kilkana┼Ťcie, mo┼╝e lepiej stron. Pani Kanya pokazuje pierwsz─ů lini─Ö, przewodnicy powtarzaj─ů nam, raz i jeszcze raz, do skutku. Wreszcie pr├│bujemy. Uciskam kciukami na stop─Ö Zuzanny od podeszwy i kl─Öcz─Ö bogobojnie na kolanach, i pochylony do przodu.

Doczeka┼éem si─Ö na pani─ů Kany─Ö, podchodzi. Od razu poprawia. Ja tu gniot─Ö r─Ökami, jak te kopytka przys┼éowiowe i szybko, a ja mam naciska─ç, wolniutko i coraz g┼é─Öbiej przez ca┼ée three seconds i jak by tego by┼éo ma┼éo, to pani Kanya m├│wi do mnie: come back - wr├│─ç. W masa┼╝u klasycznym zawsze masuje si─Ö dosercowo i nie wraca, a w tajskim jest to come back. Nie do┼Ť─ç tego.

Co┼Ť tu na pocz─ůtku mi nie idzie, pani Kanya widzi, ┼╝e nie rozumiem, bierze mi r─Ök─Ö na swoje plecy i sama naciska stop─Ö Zuzanny. Nagle zrozumia┼éem! Ona nie naciska r─Ökoma, ona buja si─Ö do przodu i ty┼éu i naciska jakby ca┼éym cia┼éem, a si┼éa idzie na kciuk. Wchodzi w stop─Ö jak w mas┼éo i na dok┼éadk─Ö Zuzanny pytaj─ů, czy boli, a ona m├│wi, ┼╝e nic, a nic.

Jest gwarno jak w ulu, jedna wielka gadanina, ten zapyta, ten odpowie, ten powt├│rzy, tamten poda, ka┼╝dy ma roboty pe┼éne r─Öce. Spokojna pani Kanya, cicho m├│wi, jest nieco tajemnicza, bardzo ┼éagodna w ruchach, nie z┼éo┼Ťci sie jak my z gatunku: cholera, ju┼╝ ci trzy razy m├│wi┼éem, ile b─Öd─Ö powtarza┼é. Cierpliwie, spokojnie, raz, drugi, trzeci, a┼╝ poj─ů┼é kursant.

W tym momencie już wiedziałem, że warto było tu być. Byłem pewien, że mnie tu nie ominie wiedza.

Tak wygniataj─ůc sobie wzajemnie obydwoma kciukami nogi, co raz pokazuj─ůc nowe punkty i linie, wybi┼éa 21:00, koniec na dzisiaj. Ludzie m├│wi─ů, ┼╝e fajnie jest, ci─Ö┼╝ki program nabity na full - jak mawia m┼éodzie┼╝, ale owocny. M─Öczy─ç, to si─Ö Polak lubi, byle wiedzia┼é po co. Co┼Ť tak czuj─Ö, ┼╝e ludzie maj─ů zapa┼é, wsz─Ödzie s┼éycha─ç o┼╝ywienie. Koniec dnia. Jutrzejszy, b─Ödzie wed┼éug planu taki sam, tyle, ┼╝e wi─Öcej pracy, bo od samego rana.

Gdybym ten dzie┼ä chcia┼é porz─ůdnie opisa─ç, tak z detalami, to by trzeba by┼éo kilku rozdzia┼é├│w, wi─Öc proponuj─Ö streszczenie: jedzenie, masowanie, masowanie jedzenie, masowanie, masowanie i spanie.

Ostatniego dnia, w niedzielę, trenujemy ofiarnie, przypominamy, sprawdzamy, powtarzamy jeszcze, a pani Kanya Krongboon dokładnie sprawdza każdego cichaczem. Chwali i słusznie, bo zawsze lepiej raz pochwalić, niż dwa razy zganić. I oto wypełniamy ankiety po szkoleniu na krótko przed obiadem, brawa, podziękowania i rozchodzimy się na obiad. Pani Kasia - bo na tym kursie tak mówiło się na kierowniczkę, zdecydowała o organizacji po obiedzie.

Po obiedzie ju┼╝ spakowani, czekamy na najwa┼╝niejsz─ů chwil─Ö szkolenia, czyli wr─Öczenie dyplom├│w i za┼Ťwiadcze┼ä, a sam jeszcze nie wiem, co to, to te┼╝ ciekawo┼Ť─ç, kt├│ra jest pierwszym stopniem do wiedzy, a ta z┼éa do piek┼éa, wzrasta.

Pani Kanya m├│wi ostatnie s┼éowa, ┼╝e dobrze nam sz┼éo, ┼╝e mo┼╝emy si─Ö pos┼éugiwa─ç masa┼╝em tajskim w swoich gabinetach, a┼╝ wreszcie ruszy┼éa kolejka do wr─Öczenia ┼Ťwiadectw. Ka┼╝dy ┼Ťciska┼é w gar┼Ťci swoje, pod kurtk─Ö chowa, bo pada. Wielkie podzi─Ökowania dla pani Kanyi, brawa i brawa, wszyscy si─Ö u┼Ťmiechaj─ů. W ko┼äcu zabieramy si─Ö do autokaru i do stolicy, sk─ůd wkr├│tce rozjedziemy si─Ö na ca┼éy kraj.

Gratuluj─Ö pomys┼éu organizatorom kursu, kogo nie by┼éo niech zazdro┼Ťci i mam nadziej─Ö, ┼╝e mo┼╝e jeszcze kiedy┼Ť taki b─Ödzie?ÔÇŁ

Wra┼╝enia innych uczestnik├│w

Danuta Gronowicz ze Szczecina:

ÔÇ×Na szkolenie przyjecha┼éam, bo chcia┼éam podwy┼╝szy─ç swoje kwalifikacje zawodowe. Poza tym bardzo mnie to interesuje. Uko┼äczy┼éam kurs masa┼╝u klasycznego w ÔÇ×Akademii FitnessÔÇŁ, a o tajskim tylko czyta┼éam wcze┼Ťniej w Internecie. To jednak nie to samo, co pozna─ç technik─Ö na ┼╝ywo. Z jednej strony chcia┼éam wi─Öc podnie┼Ť─ç swoje kwalifikacje, a z drugiej rozwin─ů─ç swoje zainteresowania.

Podczas szkolenia najbardziej podoba┼éo mi si─Ö to, ┼╝e instruktorka ka┼╝dy kolejny etap masa┼╝u pokazywa┼éa ka┼╝demu masa┼╝y┼Ťcie indywidualnie, wykonuj─ůc go po prostu na nim.

Mogli┼Ťmy poczu─ç, jak wa┼╝ne jest ciep┼éo jej d┼éoni i jaka powinna by─ç si┼éa nacisku. Kanya wyczu┼éa te┼╝ chyba, ┼╝e moje mi─Ö┼Ťnie by┼éy spi─Öte, wi─Öc wykona┼éa na mnie dodatkowo masa┼╝ - chodz─ůc po moich udach! Wydawa┼éam przy tym dziwne d┼║wi─Öki, kt├│rym wszyscy si─Ö dziwili (┼Ťmiech). To zapami─Ötam najbardziej! By┼éo to mocne ugniatanie, a czu┼éam to najpierw jako mocne uk┼éucie, kt├│re chwil─Ö p├│┼║niej powoli si─Ö rozchodzi┼éo. St─ůd te dziwne d┼║wi─Öki.

Masa┼╝u tajskiego nie b─Öd─Ö robi─ç osobom, kt├│re b─Öd─ů przychodzi┼éy do mnie z chorobami kr─Ögos┼éupa, czy innymi bolesnymi schorzeniami. Przypadek ka┼╝dego klienta rozpatrze─ç b─Öd─Ö musia┼éa indywidualnie. Na pewno jednak wielokrotnie wykorzystam elementy tej techniki! My┼Ťl─Ö, ┼╝e klienci te┼╝ b─Öd─ů tym zaciekawieni i b─Öd─ů przychodzili z ciekawo┼Ťci. A masa┼╝ tajski mo┼╝e im pom├│c, gdy┼╝ pozwala on poruszy─ç organizm do tego, ┼╝eby sam zacz─ů┼é si─Ö regulowa─ç. Zawsze jednak powtarzam, ┼╝e sam masa┼╝ nie rozwi─ů┼╝e problemu ÔÇôdoradzam te┼╝ zwykle zmian─Ö diety i wi─Öcej ruchu.ÔÇŁ

Mariusz Het z Kluczborka i Tomasz Marciniak z Rawicza:

ÔÇ×Tajski r├│┼╝ni si─Ö od masa┼╝u klasycznego tym, ┼╝e przy tym pierwszym masa┼╝ysta musi si─Ö du┼╝o nagimnastykowa─ç, technika ta wymaga od niego du┼╝o wi─Öcej ruchu. Pacjentem te┼╝ trzeba du┼╝o wi─Öcej porusza─ç!ÔÇŁ

ÔÇ×Samo szkolenie? Przeszkadza┼é mi troch─Ö ha┼éas. Kanya ka┼╝dy ruch opisywa┼éa, dok┼éadnie m├│wi┼éa jak trzyma─ç palce itp. Gdy wszyscy wok├│┼é rozmawiali, trudno by┼éo si─Ö skupi─ç. Du┼╝o lepiej mi si─Ö pracowa┼éo po godzinach, gdy ju┼╝ wszyscy si─Ö rozeszli i zosta┼éem tylko ja z Mariuszem, Kasi─ů i Kany─ů, bo wtedy by┼éo wreszcie cicho.ÔÇŁ

ÔÇ×Ciesz─Ö si─Ö, ┼╝e mog┼éem pozna─ç Kany─Ö i wielu innych ludzi.ÔÇŁ
massagewarsaw

Postby massagewarsaw » 01 Mar 2011, 14:42

Masa┼╝ tajski subiektywna recenzja
fragment opinii niewidomego masazysty o kursie tajskiego:

"Masa┼╝ wykonywany jest w parterze, na macie. Nie ma tu ┼╝adnej pracy z energi─ů czy jakimi┼Ť tam wydumanymi meridianami. Jest to strikte fizyczna robota. Pacjent le┼╝y, a terapeuta kl─Öczy obok, nad nim, lub na jednej nodze, gdy druga jest wykroczna. Masa┼╝ ten polega na tym, by u┼╝ywa─ç si┼éy w┼éasnego cia┼éa i nie m─Öczy─ç si─Ö podczas zabiegu.

My┼Ťla┼éem, ┼╝e od dlugiego kl─Öczenia b─Öd─ů mnie bole─ç nogi czy kregoslup l─Öd┼║wiowy, ale tak nie by┼éo. Kanya zwraca uwag─Ö na ergonomi─Ö technik i to by podczas ich wykonywania nie zrobili┼Ťmy sobie sami kuku.

Pierwszy etap pokaz├│w to by┼éy uciski wzd┼éu┼╝ charakterystycznych dla tego masa┼╝u linii na nogach. Nie s─ů one jakie┼Ť wymy┼Ťlnie skomplikowane i ┼éatwo je zapami─Öta─ç, bo przebiegaj─ů zazwyczaj wzd┼éu┼╝ obrysu mi─Ö┼Ťni lub ┼Ťci─Ögien. Prowadz─ů od przyczep├│w jednej grupy do drugiej itd. Uciskasz dwoma kciukami i tyle. No w┼éa┼Ťnie. Jak si─Ö ju┼╝ tak kilka godzin nauciska┼éem, to chcia┼éem jecha─ç do domu. My┼Ťleli┼Ťmy z kumplami, ┼╝e to b─Ödzie takie tam fiki miki, i tu nas Kanya zaskoczy┼éa.

Zacz─Ö┼éa pokazywa─ç techniki rozci─ůgania powi─Özi, mi─Ö┼Ťni i pracy na stawach.

Znam wiele technik z terapii manualnej, ale to, co Kanya wydziwia┼éa, robi┼éo wra┼╝enie. Np technika b─Öd─ůca r├│wnocze┼Ťnie trakcj─ů, rozci─ůganiem powi─Özi, rotacj─ů, i tak na wielu stawach, mi─Ö┼Ťniach i na wiele sposob├│w.

Techniki, poza tym, ┼╝e skuteczne, to s─ů bardzo widowiskowe. Po pierwszym dniu czu┼éem si─Ö jak po treningu karate.

Masa┼╝ w niekt├│rych miejscach jest bolesny, ale b├│l ten musi by─ç zno┼Ťny i nie du┼╝y. Og├│lnie wra┼╝enie po tym masa┼╝u jest przyjemne. Ca┼éy zabieg jest podobny do tych z yumeiho. Jest on jednak w moim odczuciu delikatniejszy, bardziej przemy┼Ťlany i nie tak siermi─Ö┼╝ny, jak u japo┼äczyk├│w. Nie ma te┼╝ manipulacji na stawach obwodowych (przynajmniej na pierwszym etapie kursu). Jest to tzw. masa┼╝ jogiczny, wi─Öc g┼é├│wnie skupia si─Ö na streczingu i pracy z tkank─ů mi─Ökk─ů.

Pocz─ůtkowo planowali┼Ťmy, jako starzy wyjadacze, zrobi─ç z kumplami dwa etapy od strza┼éu - podstawowy i zaawansowany. Jednak materia┼éu jest du┼╝o wi─Öc postanowili┼Ťmy po pierwszym etapie zrezygnowa─ç, by przedstawion─ů nam wiedz─Ö przetrawi─ç na spokojnie. Nie polecam wi─Öc robienia dw├│ch stopni na raz. Za du┼╝o tego jest, a wiedza, kt├│r─ů dzieli si─Ö Kanya wymaga treningu i precyzji. Nie jest to jednak trudna sztuka.

Jest to spokojna, precyzyjna robota. Mo┼╝na j─ů podzieli─ç na segmenty np. robi─ůc sam kr─Ögos┼éup, lub ca┼ée cia┼éo albo po prostu nogi ze stopami. Technik te┼╝ jest wiele i nie trzeba, cho─ç mo┼╝na, stosowa─ç wszystkie.
Na pierwszym etapie pokazywany jest og├│lny masa┼╝ ca┼éego cia┼éa w pozycji le┼╝─ůcej na plecach, brzuchu, bocznej jak i siedz─ůcej. Nie ma twarzy i zbyt wielu manipulacji. Nie ma te┼╝ zbyt ┼╝mudnej roboty na samych stopach. Jest natomiast du┼╝o ciekawych roz┼Ťci─ůga┼ä i pracy z powi─Özi─ů. Troch─Ö to wszystko zahacza te┼╝ o podstawy neuromobilizacji.

Wa┼╝na jest wygoda samego pacjenta, jak i ergonomia technik wykonywanych przez terapeut─Ö.

Do tego masa┼╝u nie potrzebny jest wzrok. Potrzebne s─ů natomiast dobre czucie i troch─Ö orientacji przestrzennej (nie myli─ç z orientacj─ů w terenie). Pisz─ůc o orientacji przestrzennej mam na my┼Ťli u┼Ťwiadomienie sobie, ┼╝e ┼Ťwiad posiada 3 wymiary. W masa┼╝u tym bawimy si─Ö cia┼éem rozci─ůgaj─ůc je w r├│┼╝nych kierunkach. G├│ra, d├│┼é, lewo, prawo - st─ůd ta widowiskowo┼Ť─ç.

Jarek W. "
massagewarsaw

Postby massagewarsaw » 03 Mar 2011, 00:08

Uczestniczy┼éem w kursie masa┼╝u tajskiego podstawowego i zaawansowanego oraz kursie masa┼╝u indonezyjskiego na ul. Krolewskiej w Krakowie. Na ka┼╝dym panowa┼éa mi┼éa i przyjazna atmosfera. Kanya zawsze s┼éu┼╝y┼éa rad─ů i pomoc─ů. Wiele element├│w, kt├│rych uczy┼éem si─Ö na kursach, wykorzystuj─Ö w codziennej pracy. Przemek B. niedowidzacy technik masazysta po Szkole krakowskiej
Dzi─Ökuje za bardzo dobry kurs masa┼╝u tajskiego. Mia┼éem wiele zabieg├│w tajskiego na ca┼éym ┼Ťwiecie, r├│wnie┼╝ od nauczycieli masa┼╝u - u Kanyi czu─ç nie tylko profesjonalizm technik, ale "r─Öce z powo┼éaniem", ka┼╝dy dotyk ma cel i czu─ç jego efekt. Kanya bardzo dobrze uczy masa┼╝u tajskiego, ma ┼╝adko spotykany dar.

W czasie masa┼╝u czuje si─Ö emanujacy z niej spok├│j. Idealnie zgrane nacisk d┼éoni, ruchy ca┼éego cia┼éa i oddech. Tylko sie uczy─ç od mistrza. Masa┼╝ tajski jest zupe┼énie inny od klasycznego w tym, ┼╝e oszcz─Ödza d┼éonie masa┼╝ysty. Moja fascynacja masazem Tajskim jeszcze bardziej sie ugruntowa┼éa po kursie zaawansowanym. Kaya pokaza┼éa, jak r├│┼╝nymi technikami masazu (stop─ů, ┼éokciem, przedramieniem) mozna osi─ůgn─ů─ç po┼╝adany efekt. Bardziej u┼Ťwiadomi┼éem sobie jak wa┼╝na jest kolejno┼Ť─ç wykonywania masa┼╝u do osi─ůgniecie lepszego efektu.

Kanya zna wiele ciekawych technik masa┼╝u, kt├│re nie s─ů uczone normalnie w szkolach. Sa one proste i skuteczne, pozwalaj─ů bardziej wczu─ç sie w klimat masazu Tajskiego. Jestem zainteresowany wymiana zabiegow tajskiego , niewidomy amator masa┼╝u, Warszawa, kurs masa┼╝u tajskiego Kampinos Maj├│wka i kurs zaawansowany siepien 2010

Tajski r├│┼╝ni si─Ö od masa┼╝u klasycznego tym, ┼╝e przy tym pierwszym masa┼╝ysta musi si─Ö du┼╝o nagimnastykowa─ç, technika ta wymaga od niego du┼╝o wi─Öcej ruchu. Pacjentem te┼╝ trzeba du┼╝o wi─Öcej porusza─ç! Kanya ka┼╝dy ruch opisywa┼éa, dok┼éadnie m├│wi┼éa jak trzyma─ç palce. Du┼╝o lepiej mi si─Ö pracowa┼éo po godzinach, gdy ju┼╝ wszyscy si─Ö rozeszli i zosta┼éem tylko ja z Mariuszem, Kasi─ů i Kany─ů, bo wtedy by┼é wreszcie spokoj. Tomasz Marciniak technik masa┼╝ysta g┼éuchoniewidomy Rawicz

Spokojna pani Kanya, cicho m├│wi, jest nieco tajemnicza, bardzo ┼éagodna w ruchach, nie z┼éo┼Ťci sie jak my z gatunku: cholera, ju┼╝ ci trzy razy m├│wi┼éem, ile b─Öd─Ö powtarza┼é. Cierpliwie, spokojnie, raz, drugi, trzeci, a┼╝ poj─ů┼é kursant. W tym momencie ju┼╝ wiedzia┼éem, ┼╝e warto by┼éo tu by─ç. By┼éem pewien, ┼╝e mnie tu nie ominie wiedza. Krzysztofa Gaj technik masa┼╝ysta g┼éuchoniewidomy z Krakowa

Na szkolenie przyjecha┼éam, bo chcia┼éam podwy┼╝szy─ç swoje kwalifikacje zawodowe, a o tajskim tylko czyta┼éam wcze┼Ťniej w Internecie. To jednak nie to samo, co pozna─ç technik─Ö na ┼╝ywo. Podczas szkolenia najbardziej podoba┼éo mi si─Ö to, ┼╝e instruktorka ka┼╝dy kolejny etap masa┼╝u pokazywa┼éa ka┼╝demu masa┼╝y┼Ťcie indywidualnie, wykonuj─ůc go po prostu na nim.

Mogli┼Ťmy poczu─ç, jak wa┼╝ne jest ciep┼éo jej d┼éoni i jaka powinna by─ç si┼éa nacisku. Kanya wyczu┼éa te┼╝ chyba, ┼╝e moje mi─Ö┼Ťnie by┼éy spi─Öte, wi─Öc wykona┼éa na mnie dodatkowo masa┼╝ - chodz─ůc po moich udach! To zapami─Ötam najbardziej! By┼éo to mocne ugniatanie, a czu┼éam to najpierw jako mocne uk┼éucie, kt├│re chwil─Ö p├│┼║niej powoli si─Ö rozchodzi┼éo.

Na pewno wykorzystam elementy tej techniki! My┼Ťl─Ö, ┼╝e klienci te┼╝ b─Öd─ů tym zaciekawieni i b─Öd─ů przychodzili. A masa┼╝ tajski mo┼╝e im pom├│c, gdy┼╝ pozwala on poruszy─ç organizm do tego, ┼╝eby sam zacz─ů┼é si─Ö regulowa─ç. Danuta Gronowicz technik masa┼╝ystka g┼éuchoniewidoma ze Szczecina

Kursy sa profesjonalne i rzetelnne. Kanya jest ┼Ťwietnym dydaktykiem, cechuje j─ů cierpliwo┼Ťc i spok├│j, doskonale przekazuje wiedz─Ö - mam na my┼Ťli szczeg├│lnie osoby s┼éabowidz─ůce i niewidome, kt├│re s─ů otoczone dobr─ů opiek─ů. Kanya podchodzi do ka┼╝dego i pokazuje, a┼╝ do skutku. Podczas demonstrowania kolejnych technik ka┼╝dy mo┼╝e podej┼Ť─ç i dotyka─ç r─ůk prowadz─ůcej.

Nie ka┼╝dy ma takie do┼Ťwiadczenie i predyspozycje, Kanya robi to perfekcyjnie. Kurs masa┼╝u tajskiego i masa┼╝u tajskiego st├│p jest doskona┼éym uzupe┼énieniem pracy z tkankami mi─Ökkimi - du┼╝o streczingu i masa┼╝u g┼é─Öbokiego. S─ů to bardzo skuteczne techniki, polecam i zach─Öcam do ich poznania. Grzegorz Romanowski, przewodnicz─ůcy Dolno┼Ťl─ůskiej Sekcji Niewidomych i S┼éabowidz─ůcych Masa┼╝yst├│w i Fizjoterapeut├│w Polskiego Zwiazku Niewidomych, Wroc┼éaw

Spos├│b prowadzenia zaj─Ö─ç w pe┼éni mi odpowiada. Kanya to ┼╝yczliwa osoba, umiej─ůca przekaza─ç wiedze osobie niewidz─ůcej. Wiem, ┼╝e jest to cecha, kt├│r─ů nie posiadaj─ů wszyscy ucz─ůcy, nawet z papierami tyflopedagogicznymi, bo tu papier nie pomo┼╝e, kiedy nie ma serca. W naszym kr─Ögu kulturowym czasami otwarto┼Ť─ç, bezinteresowno┼Ť─ç i, o┼Ťmiele si─Ö napisa─ç, wr─Öcz dzieci─Öca rado┼Ť─ç, postrzegana jest z rezerw─ů. A ja j─ů za to lubi─Ö. My europejczyczy jeste┼Ťmy uziemieni. Gosia Cz. Kurs masazu tajskiego Kielce, Bochnia 10.2009

By┼éem na kursie masa┼╝u tajskiego w Krakowie w szkole masa┼╝u dla niewidomych i s┼éabowidz─ůcych - kurs super, jestem pod wra┼╝eniem metody i prowadz─ůcej. Od wielu lat jestem masa┼╝yst─ů, zajmuje si─Ö r├│wniesz akupresur─ů i terapi─ů manualn─ů, masa┼╝ tajski jest pi─Öknym po┼é─ůczeniem i uzupe┼énieniem tych metod.

Elementy masa┼╝u tajskiego wykorzystuj─Ö podczas tradycyjnego masa┼╝u na stole. Oczywi┼Ťcie wykonuj─Ö go r├│wnie┼╝ jako ca┼éo┼Ť─ç, na specjalne ┼╝yczenie kliet├│w, kt├│rych jest coraz wi─Öcej. Polecam masa┼╝ystom zapoznanie sie z t─ů metod─ů, na pewno przyniesie du┼╝o satysfakcji Wam i Waszym klietom. Z kursu zaawansowanego sko┼╝ystam wiosn─ů. Joachim Trocha, technik masa┼╝u.

Kanya jest fantastyczn─ů osob─ů. Potrafi wszystko cierpliwie wyt┼éumaczy─ç, pokaza─ç kilka razy, je┼Ťli kto┼Ť czego┼Ť nie rozumie. Osobi┼Ťcie dla mnie wa┼╝ne by┼éa niewielka ilo┼Ť─ç uczestnik├│w, bo jestem niewidoma. Ka┼╝dy mi ch─Ötnie pomaga┼é. Z┼╝yli┼Ťmy si─Ö wszyscy, az ┼╝al by┼éo si─Ö rozstawa─ç.

Ch─Ötnie wezm─Ö udzia┼é w innych szkoleniach. Masa┼╝ Tajski jest bardzo interesuj─ůcy, je┼Ťli prowadzi go kto┼Ť, kto posiada du┼╝e do┼Ťwiadczenie i umie podzieli─ç si─Ö swoj─ů wiedz─ů. Warto skorzysta─ç z kursow Kanyi. Eliza Praska, kurs masazu Gdansk marzec '09
massagewarsaw

http://massagethai.info kurs masaz tajski warszawa kursy

Postby massagewarsaw » 20 Sep 2011, 13:56

Weekend z masa┼╝em tajskim
obszerne fragmenty relacji z kursu tajskiego Rafala Uryzaja, fizjo z Poznania:
...
W miniony weekend mia┼éem okazj─Ö wreszcie wzi─ů─ç udzia┼é w kursie masa┼╝u tajskiego. ...

By┼é to kurs podstawowy masa┼╝u tajskiego trwaj─ůcy 32 h podzielony na 3 dni. Zatem szkolili┼Ťmy sie 3 dni od rana do wieczora - taki ma┼éy maraton po tajsku.

Kurs prowadzi┼éa znana ju┼╝ w Polsce Kanya Krongboon, kt├│ra jest przesympatyczn─ů osob─ů, pe┼én─ů rado┼Ťci i enztuzjazmu w tym co robi.

Mo┼╝na przyr├│wna─ç J─ů do ca┼éej filozofii ┼╝ycia w Tajlandii. Wed┼éug tego co g┼éosi religia buddyjska (g┼é├│wna religia wyznawana przez wi─Ökszo┼Ť─ç taj├│w) ┼╝ycie z za┼éo┼╝enia ma by─ç "Sanuk" czyli przyjemne. Wszystko co nie jest "sanuk" nale┼╝y przyjmowa─ç z pokor─ů i przeczeka─ç. Zar├│wno Kanya jak i ca┼éy masa┼╝ tajski jest "sanuk".

Niekt├│rym wydaje si─Ö, ┼╝e jest to silny masa┼╝, z elementami mocnego stretchingu, tylko dla os├│b lubi─ůcych mocne wra┼╝enia.

Owszem momentami mo┼╝e pojawia─ç si─Ö lekki b├│l lecz jest on tak przyjemny, ┼╝e a┼╝ mi┼éo go poczu─ç, a ulga kt├│r─ů przynosi jest niezapomniana. Po pierwszym dniu szkolenia czu┼éem si─Ö ┼Ťwietnie. O poranku dnia nast─Öpnego czu┼éem sie tak ┼Ťwietnie, ┼╝e nie chcia┼éo si─Ö wstawa─ç z ┼é├│┼╝ka, jednak wizja kolejnego dnia nauki masa┼╝u tajskiego szybko zwyci─Ö┼╝y┼éa.

Z mojej perspektywy kurs ten to nie tylko nauka praktyczna. To wiele rozm├│w kt├│re mia┼éem okazj─Ö toczy─ç z Kanya na temat masa┼╝u, Tajlandii, filozofii i og├│lnie o ┼╝yciu. Nie by┼éo mowy oczywi┼Ťcie o jakiejkolwiek barierze j─Özykowej, poniewa┼╝ Kanya ┼Ťwietnie m├│wi po angielsku, a mia┼éem te┼╝ okazj─Ö pos┼éucha─ç troch─Ö j─Özyka tajskiego. ...

Szkolenie by┼éo prowadzone w┼éa┼Ťnie zgodnie ze stylem nauczanym w Wat Pho.

Teraz kilka słów o samym szkoleniu.

G┼é├│wn─ů cz─Ö┼Ťci─ů by┼éa oczywi┼Ťcie praktyka. Klasyczny model szkolenia czyli pokaz oraz ─çwiczenia uczestnik├│w. Mia┼éem okazje wiele razy by─ç modelem i poczu─ç jak robi to mistrzyni. Kanya zaprezentowa┼éa nam ponad 80 technik stosowanych w masa┼╝u tajskim (by┼éo to oczywi┼Ťcie szkolenie podstawowe). Jednak techniki te pozwalaj─ů na wykonanie masa┼╝u kt├│ry trwa nawet ponad 2 h.

Co wa┼╝ne podczas szkolenia Kanya po┼Ťwieca┼éa czas ka┼╝demu kto tego potrzebowa┼é traktuj─ůc indywidualnie ka┼╝d─ů osob─Ö i ka┼╝de zapytanie.

Z pocz─ůtku my┼Ťla┼éem, ┼╝e tak skondensowasne szkolenie trwaj─ůce od samego rana a┼╝ do wieczora b─Ödzie do┼Ť─ç wyczerpuj─ůce. Okaza┼éo si─Ö jednak, ┼╝e czas bieg┼é nieub┼éaganie i a┼╝ nie chcia┼éo ko┼äczy─ç si─Ö zaj─Ö─ç pod koniec ka┼╝dego dnia. ...

Temat oczywi┼Ťcie nie zosta┼é wyczerpany i pozostaje tylko ─çwiczy─ç, ─çwiczy─ç i jeszcze raz ─çwiczy─ç. Moje oczekiwania i wyobra┼╝ania co do masa┼╝u tajskiego jak najbardziej si─Ö sprawdzi┼éy i sprawi┼éy, ┼╝e po szkoleniu mam jeszcze wi─Ökszy zapa┼é do dalszego rozwoju i pog┼é─Öbiania filozofii wschodu.

Kolejny kurs masa┼╝u tajskiego w Poznaniu ju┼╝ we wrze┼Ťniu. ...

Niemniej jednak zach─Öcam wszystkich do zapoznania si─Ö z masa┼╝em tajskim. Je┼╝eli nie na szkoleniu to jako osoba masowana, bo warto poczu─ç w┼éasne cia┼éo, jego mo┼╝liwo┼Ťci i wspania┼ée odpr─Ö┼╝enie, kt├│re niesie ze sob─ů przesz┼éo dwugodzinny relaks po tajsku.
massagewarsaw

Return to ÔÇť%sÔÇŁ Masa┼╝e

Valid XHTML 1.0 Strict