BIEGANIE NAD ODRĄ

Zgubione zbędne kilogramy, poprawiona kondycja, lepsze samopoczucie i zgrabna sylwetka. Jakie jeszcze korzyści czerpiemy z fitnessu? Aerobik czy pilates? Co wdaje się być dla nas odpowiedniejsze? Zapytaj na forum.
Awatar użytkownika
boxxy
Posty: 27
Rejestracja: 15 mar 2011, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

BIEGANIE NAD ODRĄ

Post autor: boxxy »

Co roku - jak temperatura przekroczy 10 stopnia - otwieram sezon jogingowy. Jako, że jestem mieszkanką Wrocławia (mojego ukochanego miasta) - udaję się codziennie rano nad Odrę i biegam wzdłuż wałów przeciwpowodziowych. Jest to dla mnie świetna pobudka, choć niekiedy wybieram się popołudniem. Znalazłam takie miejsce we Wrocławiu, gdzie jest między mostami odległość ok. 4 kilometrów. Za pierwszym razem ciężko jest przebiec - więc czasami robię tak, że trochę biegnę a potem dalej idę lub truchtam.

Zalety:
Nie ma nic fajniejszego jak uprawiać sport na świeżym powietrzu.
Odra jest uroczym miejscem, gdzie ludzie sobie spacerują z wózkami a dookoła rozpościera się widok wody i zieleni.
Sama decyduję, kiedy wciągu dnia mogę pobiegać.
Sama dostosowuję swoje umiejętności oraz kondycję do trasy. (może to też być Nordic Walking - jak ktoś woli)
Ten czas kiedy biegam - jest również ucztą dla uszu - często jest to jedyna chwila w ciągu dnia kiedy mogę posłuchać na słuchawkach mojej ulubionej muzyki.
Jako, że biegam co drugi dzień (mogę tak naprawdę jeść wszystko i w każdej ilości) U mnie jest to tak, że przy dystansie 4 km - spalanie tak się poprawia, że chudnę - jedząc normalne obiady, śniadania i kolacje.
Bieganie na powietrzu nic nie kosztuje (spora oszczędność w stosunku do karnetów na siłownię)
Siłownia jest nudna. (takie moje własne zdanie)

Wady:
Czasami wadą jest to, że gdy psuje się pogoda - bieganie nie jest przyjemnością.
Zimą bieganie jest dość trudne i można się przeziębić
Latem gdy jest bardzo gorąco - też trudno biegać - ale można biegać wcześnie nad ranem i to rozwiązuje ten problem.
Zdarte buty po 6 miesiącach biegania po żwirku. :)

Generalnie jak biegam czuję się o wiele zdrowsza i bardziej sprawna. Zauważyłam też, że bieganie daje inny efekt niż siłownia. Wysmukla i wyciąga mięśnie, gdzie dla mnie chodzenie na siłowni wiązało się z dusznymi sesjami, oraz przybraniem wagi ze względu na wzrost tkanki mięśniowej. Bieganie natomiast daje szybkie efekty - po 2 tygodniach biegania co 2 dzień - sylwetka znacznie lepiej - a waga leci w dół.
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: BIEGANIE NAD ODRĄ

Post autor: olivia »

Kiedy mieszkałam przy Biskupinie, a dokładnie na Tramwajowej, to też biegałam wzdłuż odry, bo takie malownicze miejsca miałam niedaleko mieszkania. Teraz mieszkam w centrum Wrocka, więc zostaje mi park przy fosie miejskiej przy Podwalu. Przeszkadza mi to, że tyle tam ludzi. Bez względu na to czy biegam o 7 rano czy o 20 i tak mijam wiele osób i brakuje mi tej samotności nad Odrą... tam było jakoś pustko, spokojnie, samotnie, fajnie ;)
coralie
Posty: 213
Rejestracja: 14 cze 2011, 18:34

Re: BIEGANIE NAD ODRĄ

Post autor: coralie »

Ja uwielbiam biegać bulwarem Xawerego Dunikowskiego naprzeciwko Ostrowa Tumskiego ;)
DORAFIT
Posty: 3
Rejestracja: 02 wrz 2011, 21:06

Re: BIEGANIE NAD ODRĄ

Post autor: DORAFIT »

Jogging- rewelacja . Gorzej ,jeśli ktoś ma problemy ze stawami.
Ale polecam- sama od kilku lat systematycznie biegam szykując formę na zawody fitness :D
Awatar użytkownika
olivia
Posty: 292
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:42

Re: BIEGANIE NAD ODRĄ

Post autor: olivia »

Jeśli biega się mądrze, to nie trzeba narażać stawów. Wystarczy zadbać o dobre buty i skonsultować się ze specjalistą.
DORAFIT
Posty: 3
Rejestracja: 02 wrz 2011, 21:06

Re: BIEGANIE NAD ODRĄ

Post autor: DORAFIT »

To prawda, dobre butki to podstawa. Warto też wybierać odpowiednie podłoże- w miarę miękkie, a unikać twardych chodników itp.
Awatar użytkownika
Kenza
Posty: 390
Rejestracja: 30 mar 2011, 09:38

Re: BIEGANIE NAD ODRĄ

Post autor: Kenza »

A jak nie ma innego wyjścia to mieć buty przystosowane do biegania po twardej powierzchni.
Lirene
Posty: 13
Rejestracja: 23 wrz 2011, 15:17

Re: BIEGANIE NAD ODRĄ

Post autor: Lirene »

Ja uwielbiam aktywnie spędzać czas, także na urlopie, bieganie po plaży to dla mnie idealna forma sportu, a jeśli połączę to ćwiczeniami, jestem w siódmym niebie. Niestety trudno znaleźć partnera, który by podzielał moje zainteresowania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fitness”